Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) All All 244,531,875.00 720 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 42,000 2021-02-15 2021-02-16 1910290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik internet,fat 1077/2021 dt 09.2.2021,
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 196,634 2021-02-01 2021-02-02 1110290482021 Paga baze 1029048Gj Admin Shk Pare,lik pagajanar 2021,listepagese,nr pun 56-56
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 174,033 2021-02-01 2021-02-02 910290482021 Paga baze 1029048Gj Admin Shk Pare,lik pagajanar 2021,listepagese,nr pun 56-56
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,386,018 2021-02-01 2021-02-02 810290482021 Paga baze 1029048Gj Admin Shk Pare,lik pagajanar 2021,listepagese,nr pun 56-56
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 226,877 2021-02-01 2021-02-02 1010290482021 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1029048Gj Admin Shk Pare,lik pagajanar 2021,listepagese,nr pun 56-56
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 97,244 2021-01-20 2021-01-22 26610290482020 Sherbime te printimit dhe publikimit 1029048-Gjyk Adm e shk Pare lik sherb printimi,urdh prok 11080/2 dt 24.11.2020,njoft fit 27.11.2020,kontr 11080/9 dt 01.12.20,fat 1261 dt 31.12.20 seri 95361792
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 3,710 2021-01-18 2021-01-21 26710290482020 Uje 1029048-Gjyk Adm e shk Pare lik uje dhjetor 2020, ft nr 2012-377297-1-1, dt 31.12.2020, seri 353230162
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 597,505 2021-01-18 2021-01-21 26910290482020 Posta dhe sherbimi korrier 1029048-Gjyk Adm e shk Pare,lik posta, fat 5279 dt 26.12.2020 seri 868229979
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2021-01-18 2021-01-21 27110290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare telefon ,fat 31.12.2020 seri 388614713 klient 8660
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2021-01-18 2021-01-21 27310290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare telefon ,fat 31.12.2020 seri 388614715
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,375 2021-01-18 2021-01-21 27510290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare telefon ,fat 31.12.2020 seri 388614717
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,000 2021-01-18 2021-01-21 27410290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare telefon ,fat 31.12.2020 seri 388614716
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) EAGLE MOBILE Tirane 8,640 2021-01-18 2021-01-21 27610290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare lik telefon,VKM dt 23.07.2019, fat nr 388759202, dt 31.12.2020,Eriol Roshi
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 121,330 2021-01-18 2021-01-21 26810290482020 Elektricitet 1029048-Gjyk Adm e shk Pare lik elektricitet, F109839 fat 31.12.2020 seri 407935580
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 42,000 2021-01-18 2021-01-21 27710290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare internet ,fat 31.12.2020 seri 227121042
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 972 2021-01-18 2021-01-21 27010290482020 Posta dhe sherbimi korrier 1029048-Gjyk Adm e shk Pare,lik posta, fat 5280 dt 26.12.2020 seri 86822980
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2021-01-18 2021-01-21 27210290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare telefon ,fat 31.12.2020 seri 388614714 klient 8662
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 229,201 2021-01-05 2021-01-06 310290482021 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1029048Gj Admin Shk Pare,lik paga dhjetor201,listepagese,nr pun 56-54
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,382,886 2021-01-05 2021-01-06 1010290482021 Shtese page per vjetersi ne pune 1029048Gj Admin Shk Pare,lik paga dhjetor201,listepagese,nr pun 56-54
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 200,979 2021-01-05 2021-01-06 210290482021 Paga baze 1029048Gj Admin Shk Pare,lik paga dhjetor201,listepagese,nr pun 56-54