Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) All All 226,540,199.00 662 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2020-09-02 2020-09-03 17710290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare lik telefon fat nr 729691262, dt 31.07.2020, kod klienti 1100008660
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2020-09-02 2020-09-03 17410290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare lik telefon fat nr 729691264, dt 31.07.2020, kod klienti 1100008664
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 166,160 2020-09-02 2020-09-03 17210290482020 Elektricitet 1029048-Gjyk Adm e shk Pare lik elektricitet, fat 31.07.2020 seri 378540159, kontrate F 109839
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,584 2020-09-02 2020-09-03 18010290482020 Posta dhe sherbimi korrier 1029048-Gjyk Adm e shk Pare likpostra korrik ,fat 3028 dt 26.07.2020 seri 86826003
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 5,750 2020-09-02 2020-09-03 17110290482020 Uje 1029048-Gjyk Adm e shk Pare lik uje korrikr 2020, ft nr 2007-377297-1-1, dt 31.07.2020, seri 352104396
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2020-09-02 2020-09-03 17510290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare lik telefon fat nr 729691263, dt 31.07.2020, kod klienti 1100008662
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 3,763 2020-09-02 2020-09-03 17810290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare lik telefon fat nr 729691266, dt 31.07.2020, kod klienti 1100008667
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,999 2020-09-02 2020-09-03 17610290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare lik telefon fat nr 729691265, dt 31.07.2020, kod klienti 1100008666
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 8,940 2020-09-02 2020-09-03 17910290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare lik telefon fat nr 354242088, dt 01.08.2020, VKM dt 23.7.2019
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) "SSX" Tirane 248,112 2020-09-02 2020-09-03 18310290482020 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1029048-Gjyk Adm e shk Pare lik sherb sigurimi dhe ruajtje vazhdim kontr nr 4866/16 dt 28.10.19. fat nr 131 seri 65259916 dt 31.07.20
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 42,000 2020-09-02 2020-09-03 17310290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare lik internet, fat 31.07.2020 seri 227278231
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 134,696 2020-09-02 2020-09-03 17010290482020 Sherbime te printimit dhe publikimit 1029048-Gjyk Adm e shk Pare lik sherbim printimi, vazhd klontrate nr 8773/13, dt 01.11.2019, ft nr 676, dt 13.08.2020, seri 90517574
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,642,693 2020-09-01 2020-09-02 16510290482020 Paga baze 1029048-Gjyk Adm e shk Pare,lik paga gusht, listepagesa me nr pun plan 64, fakt 59
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 172,123 2020-09-01 2020-09-02 16610290482020 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1029048-Gjyk Adm e shk Pare,lik paga gusht, listepagesa me nr pun plan 64, fakt 59
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 229,201 2020-09-01 2020-09-02 16710290482020 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1029048-Gjyk Adm e shk Pare,lik paga gusht, listepagesa me nr pun plan 64, fakt 59
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 199,272 2020-09-01 2020-09-02 16810290482020 Paga baze 1029048-Gjyk Adm e shk Pare,lik paga gusht, listepagesa me nr pun plan 64, fakt 59
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA E TIRANES Tirane 63,511 2020-09-01 2020-09-02 16910290482020 Paga baze 1029048-Gjyk Adm e shk Pare,lik paga gusht, listepagesa me nr pun plan 64, fakt 59
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,624,701 2020-08-03 2020-08-04 15810290482020 Paga baze 1029048-Gjyk Adm e shk Pare,lik paga korrik, listepagesa me nr pun plan 64, fakt 61
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) RAMOVI Tirane 756,432 2020-07-27 2020-07-28 15410290482020 Kancelari 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-kancelari, up nr 4744/2, dt 29.06.2020, ft of 4744/3, dt 29.06.2020, pv 4744/1, dt 29.06.2020, ft nr 2071, dt 07.07.2020, seri 89549632, fh 2071, dt 07.07.2020
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 131,755 2020-07-27 2020-07-28 15610290482020 Sherbime te printimit dhe publikimit 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-sherbim printimi, sipas kon ne vazhdim nr 8773/13, dt 01.11.2019, ft nr 592, dt 08.07.2020, seri 89667220,