Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) All All 226,540,199.00 662 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) "SSX" Tirane 240,109 2020-07-14 2020-07-17 15110290482020 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602 sherb sigurimi dhe ruajtje sipas kont ne vazhdim nr 4866/16 dt 28.10.19. fat nr 96 seri 65259898 dt 30.6.20
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) F.L.E.SH. Tirane 167,880 2020-07-14 2020-07-17 15310290482020 Blerje dokumentacioni 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602 SHP BLERJE DOKUMENTACIONI SIPAS UP NR 4381/2 DT18.6.20.FTESE OFERTE NR 4381/3 DT 18.6.20.FAT NR29 SERI 84720288 DT 2.7.20, FH NR 29 DT 2.7.20
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) Lirjan Elezi Tirane 100,000 2020-07-14 2020-07-17 13910290482020 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-231 oriendi zyre sipas up nr 26 dt 29.6.20.pv nr 4643/2 dt 29.6.20.fat nr 5 seri 62005405 dt 29.5.20.fh nr 5 dt29.6.20
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) Xhovan Gjini Tirane 13,500 2020-07-14 2020-07-17 15510290482020 Shpenzime te tjera transporti 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602 SHP LARJE MAK SIPAS UP NR 4743/1 DT 29.6.20.PV NR 4743/2 DT 30.6.20.FAT NR 115 SERI 88799115 DT 30.6.20
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 384 2020-07-14 2020-07-15 14510290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-sherb tel, ft nr 729550695, dt 30.06.2020, kod klienti 1100008660
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 6,150 2020-07-14 2020-07-15 14110290482020 Uje 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-uje qershor 2020, ft nr 2006-377297-1-14, dt 30.06.2020, seri 351632558
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,856 2020-07-14 2020-07-15 14310290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-sherb tel, ft nr 729550696, dt 30.06.2020, kod klienti 1100008662
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,934 2020-07-14 2020-07-15 14410290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-sherb tel, ft nr 729550698, dt 30.06.2020, kod klienti 1100008666
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 132,234 2020-07-14 2020-07-15 15210290482020 Elektricitet 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602 elektricitet, ko ne vazhdim nr f109839, kod klien nr tr1f020030109839, nr ft 377257795, dt 30.06.2020, qershor 2020
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,159 2020-07-14 2020-07-15 14610290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-sherb tel, ft nr 729550699, dt 30.06.2020, kod klienti 1100008667
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) EAGLE MOBILE Tirane 8,515 2020-07-14 2020-07-15 14810290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602 sherbim telefoni, vkm dt 23.07.2019, ft nr 0000354207213, dt 01.07.2020, qershor 2020, nr cel 0672011118
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 42,000 2020-07-14 2020-07-15 14710290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-sherb tel, ft nr 91050780, dt 30.06.2020, seri 227268738, qershor 2020
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 957,390 2020-07-14 2020-07-15 14910290482020 Posta dhe sherbimi korrier 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602 posta, qershor 2020, ft nr 2550, ne seri 86834350, dt 26.06.2020
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 540 2020-07-14 2020-07-15 15010290482020 Posta dhe sherbimi korrier 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602 posta, qershor 2020, ft nr 2797, ne seri 86834097, dt 26.06.2020
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,362 2020-07-14 2020-07-15 14210290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-602-sherb tel, ft nr 729550697, dt 30.06.2020, kod klienti 1100008664
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,636,446 2020-07-01 2020-07-02 13210290482020 Shtese page per vjetersi ne pune 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-600-paga neto, listepagesa bashkangjitur, me nr pun plan 64, fakt 61
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 207,384 2020-07-01 2020-07-02 13510290482020 Shtese page per vjetersi ne pune 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-600-paga neto, listepagesa bashkangjitur, me nr pun plan 64, fakt 61
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 155,983 2020-07-01 2020-07-02 13310290482020 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-600-paga neto, listepagesa bashkangjitur, me nr pun plan 64, fakt 61
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA E TIRANES Tirane 63,511 2020-07-01 2020-07-02 13610290482020 Paga baze 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-600-paga neto, listepagesa bashkangjitur, me nr pun plan 64, fakt 61
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 279,001 2020-07-01 2020-07-02 13410290482020 Paga baze 1029048-Gjyk Adm e shk Pare-2020-600-paga neto, listepagesa bashkangjitur, me nr pun plan 64, fakt 61