Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) All All 244,531,875.00 720 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 170,728 2021-01-05 2021-01-06 410290482021 Paga baze 1029048Gj Admin Shk Pare,lik paga dhjetor201,listepagese,nr pun 56-54
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) Erind Jaupllari Tirane 64,200 2020-12-29 2020-12-30 26510290482020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare likshp miremb urdh prok nr 11871/1 dt 24.12.20,proc verb 24.12.2020,fat 36 dt 24.12.20 seri 76468282
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) INTERSIG VIENNA INSURANCE GROUP Tirane 17,540 2020-12-28 2020-12-29 26210290482020 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1029048-Gjyk Adm e shk Pare lik shp siguracioni,kerkerse 21.12.2020,urdh prok nr 12298/1 dt 22.12.2020,procverb dt 23.12.2020,fat 155 dt 22.12.2020.seri 92390555
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) INTERSIG VIENNA INSURANCE GROUP Tirane 32,091 2020-12-28 2020-12-29 26310290482020 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1029048-Gjyk Adm e shk Pare lik shp siguracioni,kerkerse 21.12.2020,urdh prok nr 12298/1 dt 22.12.2020,procverb dt 23.12.2020,fat 411 dt 22.12.2020.seri 92390882
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 113,976 2020-12-28 2020-12-29 26410290482020 Libra dhe publikime profesionale 1029048-Gjyk Adm e shk Pare lik botime,kerkese 12297 dt 21.12.2020,urdh prok nr 12297/1 dt 24.12.2020,proc verb dt 24.12.2020,fat 9 dt 24.12.2020 seri 67489909,fl hyr nr 9 dt 24.12.2020
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,326 2020-12-23 2020-12-24 25810290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare telefon ,klienti 110000008667,fat 30.11.2020 seri 388457629
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,923 2020-12-23 2020-12-24 25610290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare telefon ,klienti 110000008664,fat 30.11.2020 seri 388457627
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) EAGLE MOBILE Tirane 8,940 2020-12-23 2020-12-24 25210290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare lik telefon,VKM dt 23.07.2019, fat nr 354516861, dt 01.12.2020,Eriol Roshi
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 742,820 2020-12-23 2020-12-24 26010290482020 Posta dhe sherbimi korrier 1029048-Gjyk Adm e shk Pare,lik posta, fat 4946 dt 26.11.2020 seri 86824146
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,000 2020-12-23 2020-12-24 25710290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare telefon ,klienti 110000008666,fat 30.11.2020 seri 388457628
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 42,000 2020-12-23 2020-12-24 25310290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare telefon ,fat 30.11.2020 seri 2271112205
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,923 2020-12-23 2020-12-24 25410290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare telefon ,klienti 110000008660,fat 30.11.2020 seri 388457625
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 180 2020-12-23 2020-12-24 26110290482020 Posta dhe sherbimi korrier 1029048-Gjyk Adm e shk Pare,lik posta, fat 5200 dt 26.11.2020 seri 86824500
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 4,530 2020-12-23 2020-12-24 25110290482020 Uje 1029048-Gjyk Adm e shk Pare lik uje nentor 2020, ft nr 2011-377297-1-1, dt 30.11.2020, seri 352950970
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 129,208 2020-12-23 2020-12-24 25010290482020 Elektricitet 1029048-Gjyk Adm e shk Pare lik elektricitet, F109839 fat 30.11.2020 seri 383688826
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) C.C.S. OFFICE Tirane 11,700 2020-12-23 2020-12-24 25910290482020 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1029048-Gjyk Adm e shk Pare,lik materiale,urdh prok nr 11657 dt 7.12.2020,proc verb dt 7.12.2020 fat 75153 dt 7.12.2020 seri 268575153,fl hyr nr 75153 dt 7.12.2020
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,921 2020-12-23 2020-12-24 25510290482020 Sherbime telefonike 1029048-Gjyk Adm e shk Pare telefon ,klienti 110000008662,fat 30.11.2020 seri 388457626
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 201,522 2020-12-07 2020-12-09 24710290482020 Sherbime te printimit dhe publikimit 1029048-Gjyk Adm e shk Pare,lik SHERBIM PRINTIM , KONTR VAZHD NR 8773/13 DT 1.11.2019 FT NR 93740227 DT 4.11.2020
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) MBROJTJA DHE SHPËTIMI NGA ZJARRI Tirane 49,800 2020-12-07 2020-12-09 24810290482020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1029048-Gjyk Adm e shk Pare,lik mirembajtje sistem kunder zjarr, u prok nr 10762/1 dt 10.11.2020 pv 10762/2 dt 17.11.2020 ft nr 37 seri 90321389 dt 17.11.2020 fh nr 37/1 dt 17.11.2020
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 172,123 2020-12-02 2020-12-03 24210290482020 Paga baze 1029048-Gjyk Adm e shk Pare,lik paga nentor, listepagesa me nr pun plan 64, fakt 60