Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) All All 244,531,875.00 720 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,000 2021-05-24 2021-05-25 8110290482021 Te tjera transferta tek individet 1029048Gj Admin Shk Pare,lik shp telefon, ft nr 000401092907, dt 30.04.2021, Prill 2021, vkm nr 855, dt 04.11.2020, listepagese
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) M E G A / TIRANE Tirane 75,540 2021-05-24 2021-05-25 8210290482021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1029048Gj Admin Shk Pare,lik shp mirembajtje obj, up nr 2159/1, dt 19.02.2021, ft nr 1/2021, dt 18.05.2021, pvmd dt 19.02.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,000 2021-05-24 2021-05-25 8010290482021 Te tjera transferta tek individet 1029048Gj Admin Shk Pare,lik shp telefon, ft nr 000400901700, dt 31.03.2021, Mars 2021, vkm nr 855, dt 04.11.2020
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,000 2021-05-24 2021-05-25 7910290482021 Te tjera transferta tek individet 1029048Gj Admin Shk Pare,lik shp telefon, ft nr 000389088974, dt 28.02.2021, Shkurt 2021, vkm nr 855, dt 04.11.2020
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) KEVUÇI Tirane 659,938 2021-05-19 2021-05-21 7610290482021 Karburant dhe vaj 1029048Gj Admin Shk Pare,lik karburant, up nr 4470/2, dt 30.04.2021, ft of nr 4470/3, dt 30.04.2021, kontrate nr 4470/4, dt 04.05.2021, ft nr 19/2021, dt 07.05.2021, fh nr 19/2021, dt 07.05.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2021-05-19 2021-05-20 6910290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik shp telefon, ft nr 4584/2021, dt 08.05.2021, nr kl 110000008667, Prill 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2021-05-19 2021-05-20 7010290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik shp telefon, ft nr 4585/2021, dt 08.05.2021, nr kl 110000008667, Prill 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,000 2021-05-19 2021-05-20 7110290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik shp telefon, ft nr 4586/2021, dt 08.05.2021, nr kl 110000008667, Prill 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 42,000 2021-05-19 2021-05-20 7410290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik shp internet, ft nr 4352/2021, dt 07.05.2021, Prill 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 51,000 2021-05-19 2021-05-20 7710290482021 Shpenzime per honorare 1029048Gj Admin Shk Pare,lik shp honorare, urdher pag nr 5071, 5072 dt 17.05.2021, kontrate nr 648/1, dt 25.01.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2021-05-19 2021-05-20 6810290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik shp telefon, ft nr 4583/2021, dt 08.05.2021, nr kl 110000008667, Prill 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,063 2021-05-19 2021-05-20 7210290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik shp telefon, ft nr 4587/2021, dt 08.05.2021, nr kl 110000008667, Prill 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 598,940 2021-05-19 2021-05-20 6710290482021 Posta dhe sherbimi korrier 1029048Gj Admin Shk Pare,lik posta, ft nr 1107, dt 26.04.2021, seria 86822107, Prill 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 9,216 2021-05-19 2021-05-20 7310290482021 Uje 1029048Gj Admin Shk Pare,lik shp uje, kontrata 377297-1, ft nr 2046/2021, dt 07.05.2021, Prill 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) SUPERIOR GROUP Tirane 45,000 2021-05-06 2021-05-10 5710290482021 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1029048Gj Admin Shk Pare,lik mirembajtje pajisje, up nr 3562/1, dt 01.04.2021, pv nr 3562/2, dt 01.04.2021, ft nr 4/2021, dt 01.04.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) Adenis Kastrati Tirane 119,000 2021-05-05 2021-05-07 5610290482021 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre 1029048Gj Admin Shk Pare, shp bl orendi zyre, up nr 3099/1, dt 30.03.2021, pv nr 3099/2, dt 30.03.2021, ft nr 50/2021, dt 30.03.2021, fh nr 50/2021, dt 30.03.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) Xhovan Gjini Tirane 21,000 2021-05-05 2021-05-07 5510290482021 Shpenzime te tjera transporti 1029048Gj Admin Shk Pare, shp larje mak, up nr 3482/1, dt 30.03.2021, pv nr 3482/2, dt 30.03.2021, ft nr 4/2021, dt 30.03.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) SOLID GROUP Tirane 175,938 2021-05-05 2021-05-07 6510290482021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1029048Gj Admin Shk Pare,lik mat pastrimi, up nr 4053/1, dt 16.04.2021, pvmd dt 22.04.2021, ft nr 32/2021, dt 22.04.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 83,402 2021-05-05 2021-05-07 6310290482021 Sherbime te printimit dhe publikimit 1029048Gj Admin Shk Pare,lik sherb printimi, up nr 11080/2, dt 24.11.2020, njof fit nr 11080/8, dt 27.11.2020, kontrate nr 11080/9, dt 01.12.2020, ft nr 104/2021, dt 15.04.2021, Mars 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 8,808 2021-05-05 2021-05-06 4810290482021 Uje 1029048Gj Admin Shk Pare,lik uje, kon nr 377297-1, ft nr 1448/2021, dt 06.04.2021, mars 2021