Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) All All 257,584,502.00 767 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 42,000 2021-12-09 2021-12-10 22510290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik Internet,ft nr 418284/2021 dt 03.12.2021 Nentor 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2021-12-09 2021-12-10 22210290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon,ft nr 423822/2021 dt 05.12.2021 kl nr 1100008667 Nentor 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,014 2021-12-09 2021-12-10 22110290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon,ft nr 423823/2021 dt 05.12.2021 kl nr 1100008667 Nentor 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 21,660 2021-12-09 2021-12-10 21710290482021 Uje 1029048Gj Admin Shk Pare,lik uje,ft nr 514147/2021 dt 03.12.2021 kon nr 377297-1 Nentor 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,093 2021-12-09 2021-12-10 22010290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon, ft nr 423824/2021 dt 05.12.2021, nr kl 110000008667 Nentor 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2021-12-09 2021-12-10 22310290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon,ft nr 423821/2021 dt 05.12.2021 kl nr 1100008667 Nentor 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 683,260 2021-12-09 2021-12-10 21910290482021 Posta dhe sherbimi korrier 1029048Gj Admin Shk Pare,lik posta, ft nr 2745/2021 dt 05.12.2021, Nentor 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2021-12-09 2021-12-10 22410290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon,ft nr 423820/2021 dt 05.12.2021 kl nr 1100008667 Nentor 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 282,427 2021-12-02 2021-12-03 21210290482021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1029048Gj Admin Shk Pare,lik paga Nentor 2021,listepagese,nr pun 57/55,
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,121,884 2021-12-02 2021-12-03 21010290482021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1029048Gj Admin Shk Pare,lik paga Nentor 2021,listepagese,nr pun 57/55,
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 257,096 2021-12-02 2021-12-03 21110290482021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1029048Gj Admin Shk Pare,lik paga Nentor 2021,listepagese,nr pun 57/55,
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 273,631 2021-12-01 2021-12-02 21310290482021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1029048Gj Admin Shk Pare,lik paga Nentor 2021, listepagese dt 01.12.2021, nr pun plan 57 fakt 55
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 173,304 2021-11-24 2021-11-25 20610290482021 Elektricitet 1029048Gj Admin Shk Pare,lik elektricitet, kon ne vazhd nr F109839 kod kl TR1F020030109839, ft nr 425515168 dt 31.10.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) H Y S K O Tirane 118,000 2021-11-16 2021-11-18 20510290482021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1029048Gj Admin Shk Pare,lik paj zyre, up nr 9983/1 dt 26.10.2021, ft nr 192 dt 26.10.2021 fh nr 192 dt 26.10.2021 pv dt 26.10.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 9,000 2021-11-16 2021-11-17 20710290482021 Uje 1029048Gj Admin Shk Pare,likuje, up nr 5883/1 dt 09.06.2021, kon nr 5883/3 dt 09.06.2021, ft nr 743/2021 dt 10.11.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 42,000 2021-11-16 2021-11-17 20810290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik internet ft nr 223571/2021, dt 02.11.2021, Tetor 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,000 2021-11-16 2021-11-17 20910290482021 Te tjera transferta tek individet 1029048Gj Admin Shk Pare,lik kompensim shp tel, vkm nr 855 dt 04.11.2020, listepagese
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2021-11-11 2021-11-12 19710290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon fiks, ft nr 224210/2021, dt 04.11.2021, nr kl 110000008667 Tetor 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,000 2021-11-11 2021-11-12 20010290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon fiks, ft nr 224213/2021, dt 04.11.2021, nr kl 110000008667 Tetor 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2021-11-11 2021-11-12 19910290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon fiks, ft nr 224211/2021, dt 04.11.2021, nr kl 110000008667 Tetor 2021