Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) All All 257,584,502.00 767 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 9,012 2021-06-14 2021-06-15 9410290482021 Uje 1029048Gj Admin Shk Pare,lik uje, ft nr 2642/2021, dt 02.06.2021, Maj 2021, kontrata 377297-1
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 194,904 2021-06-01 2021-06-02 8510290482021 Shtese page per vjetersi ne pune 1029048Gj Admin Shk Pare,lik paga Maj 2021,listepagese,nr pun 57/55
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 221,019 2021-06-01 2021-06-02 8710290482021 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1029048Gj Admin Shk Pare,lik paga Maj 2021,listepagese,nr pun 57/55
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 227,227 2021-06-01 2021-06-02 8610290482021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1029048Gj Admin Shk Pare,lik paga Maj 2021,listepagese,nr pun 57/55
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,108,951 2021-06-01 2021-06-02 8410290482021 Shtese page per vjetersi ne pune 1029048Gj Admin Shk Pare,lik paga Maj 2021,listepagese,nr pun 57/55
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 168,663 2021-05-25 2021-05-27 8310290482021 Sherbime te printimit dhe publikimit 1029048Gj Admin Shk Pare, sherb print pub, up nr 1216/9, dt 10.02.2021, njof fit nr 1216/8, dt 23.03.2021, kon nr 1216/19, dt 07.04.2021, ft nr 125/2021, dt 19.05.2021. Prill 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,000 2021-05-24 2021-05-25 7810290482021 Te tjera transferta tek individet 1029048Gj Admin Shk Pare,lik shp telefon, ft nr 000388917124, dt 31.01.2021, Janar 2021, vkm nr 855, dt 04.11.2020
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,000 2021-05-24 2021-05-25 8110290482021 Te tjera transferta tek individet 1029048Gj Admin Shk Pare,lik shp telefon, ft nr 000401092907, dt 30.04.2021, Prill 2021, vkm nr 855, dt 04.11.2020, listepagese
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) M E G A / TIRANE Tirane 75,540 2021-05-24 2021-05-25 8210290482021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1029048Gj Admin Shk Pare,lik shp mirembajtje obj, up nr 2159/1, dt 19.02.2021, ft nr 1/2021, dt 18.05.2021, pvmd dt 19.02.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,000 2021-05-24 2021-05-25 8010290482021 Te tjera transferta tek individet 1029048Gj Admin Shk Pare,lik shp telefon, ft nr 000400901700, dt 31.03.2021, Mars 2021, vkm nr 855, dt 04.11.2020
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,000 2021-05-24 2021-05-25 7910290482021 Te tjera transferta tek individet 1029048Gj Admin Shk Pare,lik shp telefon, ft nr 000389088974, dt 28.02.2021, Shkurt 2021, vkm nr 855, dt 04.11.2020
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) KEVUÇI Tirane 659,938 2021-05-19 2021-05-21 7610290482021 Karburant dhe vaj 1029048Gj Admin Shk Pare,lik karburant, up nr 4470/2, dt 30.04.2021, ft of nr 4470/3, dt 30.04.2021, kontrate nr 4470/4, dt 04.05.2021, ft nr 19/2021, dt 07.05.2021, fh nr 19/2021, dt 07.05.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2021-05-19 2021-05-20 6910290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik shp telefon, ft nr 4584/2021, dt 08.05.2021, nr kl 110000008667, Prill 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2021-05-19 2021-05-20 7010290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik shp telefon, ft nr 4585/2021, dt 08.05.2021, nr kl 110000008667, Prill 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,000 2021-05-19 2021-05-20 7110290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik shp telefon, ft nr 4586/2021, dt 08.05.2021, nr kl 110000008667, Prill 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 42,000 2021-05-19 2021-05-20 7410290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik shp internet, ft nr 4352/2021, dt 07.05.2021, Prill 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 51,000 2021-05-19 2021-05-20 7710290482021 Shpenzime per honorare 1029048Gj Admin Shk Pare,lik shp honorare, urdher pag nr 5071, 5072 dt 17.05.2021, kontrate nr 648/1, dt 25.01.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2021-05-19 2021-05-20 6810290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik shp telefon, ft nr 4583/2021, dt 08.05.2021, nr kl 110000008667, Prill 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,063 2021-05-19 2021-05-20 7210290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik shp telefon, ft nr 4587/2021, dt 08.05.2021, nr kl 110000008667, Prill 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 598,940 2021-05-19 2021-05-20 6710290482021 Posta dhe sherbimi korrier 1029048Gj Admin Shk Pare,lik posta, ft nr 1107, dt 26.04.2021, seria 86822107, Prill 2021