Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) All All 257,584,502.00 767 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,000 2021-10-18 2021-10-19 18210290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon, ft nr 37877/2021, dt 04.10.2021, nr kl 11000000008667 shtator 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 133,055 2021-10-18 2021-10-19 17710290482021 Elektricitet 1029048Gj Admin Shk Pare,lik uje, kon nr F109839, ft nr serie 424278589, dt 30.09.2021, shtator 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 13,704 2021-10-18 2021-10-19 17610290482021 Uje 1029048Gj Admin Shk Pare,lik uje, kon nr 377297-1, ft nr 240463/2021, dt 14.10.2021, shtator 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2021-10-18 2021-10-19 17910290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon, ft nr 37896/2021, dt 04.10.2021, nr kl 11000000008667 shtator 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2021-10-18 2021-10-19 18010290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon, ft nr 37897/2021, dt 04.10.2021, nr kl 11000000008667 shtator 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,262,791 2021-10-01 2021-10-04 16910290482021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1029048Gj Admin Shk Pare,lik paga Shtator 2021,listepagese,nr pun 57/54
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 270,681 2021-10-01 2021-10-04 17110290482021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1029048Gj Admin Shk Pare,lik paga Shtator 2021,listepagese,nr pun 57/54
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 257,349 2021-10-01 2021-10-04 17010290482021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1029048Gj Admin Shk Pare,lik paga Shtator 2021,listepagese,nr pun 57/54
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 200,790 2021-10-01 2021-10-04 17210290482021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1029048Gj Admin Shk Pare,lik paga Shtator 2021,listepagese,nr pun 57/54
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 712,755 2021-09-20 2021-09-21 16710290482021 Posta dhe sherbimi korrier 1029048Gj Admin Shk Pare,lik posta, Gusht 2021, ft nr 1096/2021, dt 14.09.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 9,000 2021-09-20 2021-09-21 16810290482021 Uje 1029048Gj Admin Shk Pare,lik bl uje, up nr 5883/1, dt 09.06.2021, kon nr 5883/3, dt 09.06.2021, ft nr 388/2021, dt 17.09.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 1,960 2021-09-20 2021-09-21 16610290482021 Shpenzime te tjera transporti 1029048Gj Admin Shk Pare,lik kontrolli teknk, ft nr serie 422646294, dt 20.09.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,928 2021-09-16 2021-09-20 16110290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon, fatura nr 21436/2021, dt 09.09.2021, nr kl 110000008667, Gusht 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2021-09-16 2021-09-20 16310290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon, fatura nr 21432/2021, dt 09.09.2021, nr kl 110000008667, Gusht 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,000 2021-09-16 2021-09-20 16410290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon, ft nr 21435/2021, dt 09.09.2021, kod kl 110000008667
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,000 2021-09-16 2021-09-20 15810290482021 Te tjera transferta tek individet 1029048Gj Admin Shk Pare,kompensim telefon, fatura nr 00000401709499, dt 31.07.2021, Vkm 855 dt 04.11.2020, Korrik 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2021-09-16 2021-09-20 16210290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon, fatura nr 21434/2021, dt 09.09.2021, nr kl 110000008667, Gusht 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2021-09-16 2021-09-20 16010290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon, fatura nr 21433/2021, dt 09.09.2021, nr kl 110000008667, Gusht 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,000 2021-09-16 2021-09-20 15910290482021 Te tjera transferta tek individet 1029048Gj Admin Shk Pare,kompensim telefon, fatura nr 00000424135404, dt 31.08.2021, Vkm 855 dt 04.11.2020, Gusht 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 25,396 2021-09-16 2021-09-20 16510290482021 Elektricitet 1029048Gj Admin Shk Pare,lik elektricitet, ft nr 423277980, dt 31.08.2021, kod kl TR1F020030109839