Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) All All 257,584,502.00 767 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 545,295 2021-11-11 2021-11-12 20310290482021 Posta dhe sherbimi korrier 1029048Gj Admin Shk Pare,lik posta, Tetor 2021, ft nr 2146/2021, dt 29.10.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2021-11-11 2021-11-12 19810290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon fiks, ft nr 224212/2021, dt 04.11.2021, nr kl 110000008667 Tetor 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 14,316 2021-11-11 2021-11-12 20210290482021 Uje 1029048Gj Admin Shk Pare,lik uje kon nr 377297-1, nr ft 258400/2021, dt 02.11.2021, Tetor 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 42,000 2021-11-11 2021-11-12 20110290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon fiks, ft nr 224212/2021, dt 04.11.2021, nr kl 110000008667 Tetor 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 78,327 2021-11-11 2021-11-12 20410290482021 Sherbime te printimit dhe publikimit 1029048Gj Admin Shk Pare,lik sherb printimi pub. up nr 1216/9, dt 10.02.2021, njof fit nr 1216/18, dt 23.03.2021, kon nr 1216/19, dt 07.04.2021, ft nr 2833/2021, dt 09.11.2021, Tetor 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2021-11-11 2021-11-12 19610290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon fiks, ft nr 224214/2021, dt 04.11.2021, nr kl 110000008667 Tetor 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) Anastas Liçi Tirane 34,300 2021-11 2021-11-05 19410290482021 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1029048Gj Admin Shk Pare,lik shp per miremb mj transp, Up nr 10517/1, dt 28.10.2021, ft nr 52, dt 28.10.2021, pv dt 28.10.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 219,702 2021-11-01 2021-11-02 19210290482021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1029048Gj Admin Shk Pare,lik paga tetor 2021,listepagese,nr pun 57/55,
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 242,739 2021-11-01 2021-11-02 19110290482021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1029048Gj Admin Shk Pare,lik paga tetor 2021,listepagese,nr pun 57/55,
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,243,727 2021-11-01 2021-11-02 18910290482021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1029048Gj Admin Shk Pare,lik paga tetor 2021,listepagese,nr pun 57/55,
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 258,590 2021-11-01 2021-11-02 19010290482021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1029048Gj Admin Shk Pare,lik paga tetor 2021,listepagese,nr pun 57/55,
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) Delta Light Tirane 45,000 2021-10-29 2021-11-01 18510290482021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1029048Gj Admin Shk Pare,lik mirembajtje elektrike, up nr 9929/1, dt 14.10.2021, ft nr 1 dt 20.10.2021, pv nr 9929/2, dt 20.10.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) Adenis Kastrati Tirane 60,000 2021-10-29 2021-11-01 18710290482021 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1029048Gj Admin Shk Pare,lik mirembajtje paj zyre, up nr 9981/1, dt 14.10.2021, ft nr 191 dt 19.10.2021, pv nr 9981/2, dt 19.10.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) HYUNDAI AUTO ALBANIA Tirane 10,718 2021-10-26 2021-10-28 18610290482021 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1029048Gj Admin Shk Pare,lik mirembajtje mjete trans, up nr 9888/1, dt 12.10.2021, ft nr 322, dt 12.10.2021, pv nr 9888/2 dt 12.10.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 80,600 2021-10-25 2021-10-27 18810290482021 Sherbime te printimit dhe publikimit 1029048Gj Admin Shk Pare,lik sherb print pub, up nr 1216/9, dt 10.02.2021, njof fit nr 1216/18, dt 23.03.2021, kon nr 1216/19, dt 07.04.2021, ft nr 2736/2021, dt 30.09.2021, Shtator 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,000 2021-10-25 2021-10-26 18410290482021 Te tjera transferta tek individet 1029048Gj Admin Shk Pare,lik komp tel, ft nr 0000424298669, dt 30.09.2021, Shtator 2021, VKM nr 855 dt 04.11.2020
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 9,000 2021-10-18 2021-10-20 17510290482021 Uje 1029048Gj Admin Shk Pare,lik bl uje, up nr 5883/1, dt 09.06.2021, kon nr 5883/3, dt 09.06.2021, ft nr 400167055/2021, dt 12.10.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 412,755 2021-10-18 2021-10-19 17810290482021 Posta dhe sherbimi korrier 1029048Gj Admin Shk Pare,lik posta shtator 2021, ft nr 1626/2021, dt 30.09.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,325 2021-10-18 2021-10-19 18310290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon, ft nr 37900/2021, dt 04.10.2021, nr kl 11000000008667 shtator 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2021-10-18 2021-10-19 18110290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon, ft nr 37898/2021, dt 04.10.2021, nr kl 11000000008667 shtator 2021