Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Himare (3737) All All 203,159,651.00 236 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Himare (3737) PETRIT RRAPAJ Vlore 12,575 2014-06-13 2014-06-16 96 2160001 2014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2160001 B HIMARE SHPENZIME CEREMONI TABELA RRUGORE FAT 29.05.2014
  Bashkia Himare (3737) GENTIAN CANAJ Vlore 50,000 2014-06-13 2014-06-16 97 2160001 2014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2160001 B HIMARE SHPENZIME CEREMONI FAT NR 23 DT 30.05.2014
  Bashkia Himare (3737) YLLI HODAJ Vlore 20,000 2014-06-13 2014-06-16 98 2160001 2014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2160001 B HIMARE SHPENZIME CEREMONI
  Bashkia Himare (3737) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Vlore 26,220 2014-06-13 2014-06-13 100 2160001 2014 Paga baze 2160001 B HIMARE DEBITOR (ODISE DHIMOLEO)
  Bashkia Himare (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 5,430 2014-06-13 2014-06-13 94 2160001 2014 Posta dhe sherbimi korrier 2160001 B HIMARE FAT 30.05.2014
  Bashkia Himare (3737) ALB - SIGURACION Vlore 34,180 2014-06-13 2014-06-13 95 2160001 2014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2160001 B HIMARE PAGESE SIGURACIONI NR SERIE 1124055
  Bashkia Himare (3737) ALPHA BANK -- ALBANIA Vlore 1,581,614 2014-06-12 2014-06-13 99 2160001 2014 Pagese paaftesie 2160001 BHIMARE INVALIDET QERSHOR 2014
  Bashkia Himare (3737) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Vlore 46,727 2014-06-03 2014-06-03 92 21600012014 Paga baze 2160001 B HIMARE PAGA MAJ 2014
  Bashkia Himare (3737) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Vlore 2,136,466 2014-06-03 2014-06-03 92 21600012014 Paga baze 2160001 B HIMARE PAGA MAJ 2014
  Bashkia Himare (3737) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Vlore 178,875 2014-06-03 2014-06-03 91 21600012014/ Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2160001 B HIMARE KESHILLTARET MAJ 2014
  Bashkia Himare (3737) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Vlore 2,000 2014-05-28 2014-05-28 88 2160001 2014 Sherbime te tjera 2160001 B HIMARE MIREMBAJTJE POSTA ELEKTRONIKE
  Bashkia Himare (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 20,735 2014-05-28 2014-05-28 87 2160001 2014 Sherbime telefonike 2160001 B HIMARE FAT 30.04.2014
  Bashkia Himare (3737) ALPHA BANK -- ALBANIA Vlore 67,007 2014-05-28 2014-05-28 90 2160001 2014 Ndihme ekonomike INVALIDE B.HIMARE NDIHMA EKONOMIKE PRILL 2014
  Bashkia Himare (3737) KRENAR CANI Vlore 150,000 2014-05-28 2014-05-28 89 2160001 2014 / Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2160001 B HIMARE SHPENZIME MJETE
  Bashkia Himare (3737) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Vlore 105,000 2014-05-16 2014-05-16 86 21600012014 Udhetim i brendshem 2160001 B HIMARE DJETA
  Bashkia Himare (3737) DEGA E TATIM TAKSAVE Vlore 19,875 2014-05-16 2014-05-16 81 2160001 2014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2160001 B HIMARE TATIM KESHILLTARESH
  Bashkia Himare (3737) ALPHA BANK -- ALBANIA Vlore 1,497,750 2014-05-16 2014-05-16 85 2160001 2014 Pagese paaftesie INVALIDE B.HIMARE 2160001 MAJ 2014
  Bashkia Himare (3737) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Vlore 178,875 2014-05-07 2014-05-08 75/ 21600012014/ Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2160001 B HIMARE KESHILLTARET PRILL 2014
  Bashkia Himare (3737) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Vlore 1,751,576 2014-05-07 2014-05-08 74/ 21600012014 Paga baze 2160001 B HIMARE PAGA PRILL 2014
  Bashkia Himare (3737) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Vlore 26,220 2014-05-08 2014-05-08 76 2160001 2014 Shpenzime gjyqesore 2160001 B HIMARE DEBITOR (ODISE DHIMOLEO)