Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Himare (3737) All All 203,159,651.00 236 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Himare (3737) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Vlore 358,389 2014-05-07 2014-05-08 74/ 21600012014/ Shtese page per funksionin 2160001 B HIMARE PAGA PRILL 2014
  Bashkia Himare (3737) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Vlore 46,727 2014-05-07 2014-05-08 74 21600012014 Shtese page per funksionin 2160001 B HIMARE PAGA PRILL 2014
  Bashkia Himare (3737) SEIM OIL Vlore 13,500 2014-05-08 2014-05-08 80 2160001 2014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 2160001 B HIMARE BLERJE BATERI FAT NR 18.04.2014
  Bashkia Himare (3737) SHQIPTARJA.COM Vlore 100,000 2014-05-08 2014-05-08 79 2160001 2014 Sherbime te printimit dhe publikimit 2160001 B HIMARE REKLAMA FAT 06.05.2013
  Bashkia Himare (3737) KASTRATI SHA Vlore 1,090,218 2014-05-08 2014-05-08 77 /2160001 2014 Karburant dhe vaj 2160001 B HIMARE BLERJE KARBURANT FAT 04.12.2013
  Bashkia Himare (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 13,932 2014-05-08 2014-05-08 78 2160001 2014 Posta dhe sherbimi korrier 2160001 B HIMARE SHERBIM PRILL FAT
  Bashkia Himare (3737) KLUBI I VOLEJBOLLIT HIMARA Vlore 257,400 2014-05-02 2014-05-02 73 2160001 2014 Subvencione te tjera 2160001 B HIMARE PAGESE PER EKIPIN E VOLEJBOLLIT
  Bashkia Himare (3737) MIMOZA SHEHU Vlore 4,800 2014-04-24 2014-04-24 72 2160001 2014 Sherbime te tjera 2160001 B HIMARE ZHDOGANIM MALLI
  Bashkia Himare (3737) A.E.S Vlore 180,000 2014-04-24 2014-04-24 70 2160001 2014 Shpenz. per rritjen e AQT - lulishtet 2160001 B HIMARE LULE DEKORATIVE
  Bashkia Himare (3737) A.E.S Vlore 384,000 2014-04-24 2014-04-24 712160001 2014 Sherbime te tjera 2160001 B HIMARE MEMORIAL I PETRO MARKOS
  Bashkia Himare (3737) ALPHA BANK -- ALBANIA Vlore 67,007 2014-04-22 2014-04-22 68 2160001 2014 Ndihme ekonomike NDIHMA EKONOMIKE MUAJI MARS 2014 BASHKIA HIMARE KODI 2160001(SHPRE LIGJSHMERIE NR 1336 DT 11.04.2014)
  Bashkia Himare (3737) DREJTORIA E PERGJ E DOGANAVE Vlore 102,400 2014-04-22 2014-04-22 67 2160001 2014 / Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2160001 B HIMARE ZHDOGANIM AUTO AMBULANC
  Bashkia Himare (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 19,197 2014-04-22 2014-04-22 69 2160001 2014 Sherbime telefonike 2160001 B HIMARE FAT MARS KLIENT 310001752006
  Bashkia Himare (3737) DEGA E TATIM TAKSAVE Vlore 19,875 2014-04-17 2014-04-17 63 2160001 2014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2160001 B HIMARE TATIM KESHILLTARESH
  Bashkia Himare (3737) ALPHA BANK -- ALBANIA Vlore 1,384,500 2014-04-16 2014-04-17 62 2160001 2014 Pagese paaftesie INVALIDE MUAJI PRILL 2014 BASHKIA HIMARE KODI 2160001
  Bashkia Himare (3737) A.E.K & CO Vlore 398,100 2014-04-10 2014-04-11 61 2160001 2014 / Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2160001 B HIMARE RIPARIM PUSETASH
  Bashkia Himare (3737) TODI VIDHAJ Vlore 244,944 2014-04-10 2014-04-11 61 2160001 2014 / Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2160001 B HIMARE RIPARIM KOMPJUTERASH
  Bashkia Himare (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 21,469 2014-04-10 2014-04-10 60 2160001 2014 Sherbime telefonike BASHKIA HIMARE KODI 2160001 PAGESE TELEFONI SHKURT 2014 NR.SERIAL I FATURES 717224019
  Bashkia Himare (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 6,132 2014-04-10 2014-04-10 59 2160001 2014 Posta dhe sherbimi korrier 2160001 B HIMARE FAT NR 31.03.2014
  Bashkia Himare (3737) A.E.K & CO Vlore 1,541,071 2014-04-10 2014-04-10 56 2160001 2014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2160001 B HIMARE SHPENZIME PASTRIMI FAT 28 DT 31.12.2013