Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Himare (3737) All All 203,159,651.00 236 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Himare (3737) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Vlore 26,220 2014-04-10 2014-04-10 58 2160001 2014 Shpenzime gjyqesore 2160001 B HIMARE DEBITOR (ODISE DHIMOLEO)
  Bashkia Himare (3737) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Vlore 332,371 2014-04-01 2014-04-02 53/ 21600012014/ Paga baze 2160001 B HIMARE PAGA MARS
  Bashkia Himare (3737) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Vlore 1,646,800 2014-04-01 2014-04-02 53/ 21600012014 Paga baze 2160001 B HIMARE PAGA MARS
  Bashkia Himare (3737) ALPHA BANK -- ALBANIA Vlore 67,007 2014-04-02 2014-04-02 55 2160001 2014 Ndihme ekonomike B HIMARE NDIHMA EKONOMIKE SHKURT SHPREHJE LIGJSHMERIE NR 1071 DT 19.03.2014
  Bashkia Himare (3737) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Vlore 46,727 2014-04-01 2014-04-01 53 21600012014 Shtese page per funksionin 2160001 B HIMARE PAGA MARS
  Bashkia Himare (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 178,875 2014-04-01 2014-04-01 54 2160001 2014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2160001 B HIMARE KESHILLTARET MARS
  Bashkia Himare (3737) SILVANA LATA Vlore 119,700 2014-03-25 2014-03-26 502160001 2014 Sherbime te tjera 2160001 B HIMARE SHERBIME
  Bashkia Himare (3737) INSTITUTI I MODELIMEVE NE BIZNES Vlore 32,000 2014-03-25 2014-03-26 512160001 2014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 2160001 B HIMARE MIREMBAJTJE PROGRAMI ALPHA
  Bashkia Himare (3737) AGIM ALIMUÇI Vlore 73,200 2014-03-25 2014-03-26 52 2160001 2014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 2160001 B HIMARE SHERBIME RIPARIME GJENERATOR
  Bashkia Himare (3737) ANDI. Vlore 497,061 2014-03-21 2014-03-24 48 2160001 2014 Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive 2160001 B HIMARE 5% GARANCI PUNIMESH 2008
  Bashkia Himare (3737) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Vlore 40,050 2014-03-21 2014-03-24 46 21600012014 Paga baze 2160001 B HIMARE TAX PULLE
  Bashkia Himare (3737) DEGA E TATIM TAKSAVE Vlore 4,450 2014-03-21 2014-03-24 47 2160001 2014 Shtese page per funksionin 2160001 B HIMARE TATIMNE BURIM
  Bashkia Himare (3737) ELKRI / SARANDE (J74818825K) Vlore 2,114,700 2014-03-21 2014-03-21 45 2160001 2014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2160001 B HIMARE LINJES UJESJELLSIT LIVADH- KALA SIT NR 2
  Bashkia Himare (3737) ALPHA BANK -- ALBANIA Vlore 1,500,875 2014-03-21 2014-03-21 49 2160001 2014 Pagese paaftesie 2160001 BHIMARE INVALIDET MARS 2014
  Bashkia Himare (3737) ELKRI / SARANDE (J74818825K) Vlore 1,987,979 2014-03-21 2014-03-21 44 2160001 2014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2160001 B HIMARE SPOSTIM I LINJES UJESJELLSIT VUNO
  Bashkia Himare (3737) DEGA E TATIM TAKSAVE Vlore 19,875 2014-03-18 2014-03-19 43 2160001 2014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2160001 B HIMARE TATIM KESHILLTARESH
  Bashkia Himare (3737) KLUBI I VOLEJBOLLIT HIMARA Vlore 260,000 2014-03-12 2014-03-12 39 2160001 2014 Unspecified 2160001 B HIMARE PAHGESE PER EKIPIN E VOLEJBOLLIT
  Bashkia Himare (3737) ARTI DAKA 1 Vlore 272,100 2014-03-06 2014-03-06 38 2160001 2014 Unspecified 2160001 B HIMARE PJESE KEMBIMI
  Bashkia Himare (3737) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Vlore 273,470 2014-03-05 2014-03-06 342160001 2014// Unspecified 2160001 B HIMARE PAGA SHKURT 2014
  Bashkia Himare (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 178,875 2014-03-05 2014-03-06 33 2160001 2014 Unspecified 2160001 B HIMARE KESHILLTARET SHKURT