Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Himare (3737) All All 203,159,651.00 236 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Himare (3737) ATLANTIK K E K Vlore 354,000 2014-02-13 2014-02-13 20 2160001 2014 Unspecified 2160001 B HIMARE FAT NTR 24.12.2013
  Bashkia Himare (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 16,000 2014-02-13 2014-02-13 17 2160001 2014 Unspecified 2160001 B HIMARE janar fat 30.01.2014
  Bashkia Himare (3737) SILVANA LATA Vlore 50,500 2014-02-13 2014-02-13 15 2160001 2014/ Unspecified B HIMARE 2160001 FAT NR 11 DT 20.12.2013
  Bashkia Himare (3737) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Vlore 30,000 2014-02-12 2014-02-13 13 2160001 2014 Unspecified 2160001 B HIMARE SHERBIM TRANSPORTI JANAR 2014
  Bashkia Himare (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 178,875 2014-02-13 2014-02-13 21 2160001 2014 Unspecified 2160001 B HIMARE KESHILLTARET JANAR
  Bashkia Himare (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 7,248 2014-02-13 2014-02-13 16 2160001 2014 Unspecified 2160001 B HIMARE janar fat 31.01.2014
  Bashkia Himare (3737) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Vlore 26,220 2014-02-12 2014-02-12 14 2160001 2014 Unspecified 2160001 B HIMARE DEBITOR (ODISE DHIMOLEO)
  Bashkia Himare (3737) ALPHA BANK -- ALBANIA Vlore 367,040 2014-02-11 2014-02-11 11 2160001 2014 Unspecified B.HIMARE 2160001 NDIHMA EKONOMIKE K- G- SH- T- N -DHJETOR
  Bashkia Himare (3737) ALPHA BANK -- ALBANIA Vlore 3,919,450 2014-01-27 2014-01-28 10 2160001 2014 Unspecified INVALIDE B.HIMARE JANA DHE DHJETOR 2160001
  Bashkia Himare (3737) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Vlore 16,218 2014-01-20 2014-01-20 09 21600012014 Unspecified 2160001 B HIMARE DEBITOR (ODISE DHIMOLEO)
  Bashkia Himare (3737) DEGA E TATIM TAKSAVE Vlore 19,875 2014-01-10 2014-01-13 0221600012014 Unspecified 2160001 B HIMARE TATIM KESHILLTARESH
  Bashkia Himare (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 178,875 2014-01-10 2014-01-13 0121600012014 Unspecified 2160001 B HIMARE KESHILLTARET DHJETOR
  Bashkia Himare (3737) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Vlore 343,205 2014-01-10 2014-01-13 05/21600012014 Unspecified 2160001 B HIMARE PAGA DHJETOR
  Bashkia Himare (3737) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Vlore 30,000 2014-01-10 2014-01-10 0321600012014 Unspecified 2160001 B HIMARE SHERBIM TRANSPORTI DHJETOR
  Bashkia Himare (3737) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Vlore 44,522 2014-01-10 2014-01-10 0521600012013 Unspecified 2160001 B HIMARE PAGA DHJETOR
  Bashkia Himare (3737) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Vlore 1,646,272 2014-01-10 2014-01-10 0521600012014 Unspecified 2160001 B HIMARE PAGA DHJETOR