Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Himare (3737) All All 203,159,651.00 236 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Himare (3737) "THEMELI" Vlore 346,800 2014-09-12 2014-09-12 174 2160001 2014 / Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2160001 B HIMARE SPOSTIM I LINJES SPILE
  Bashkia Himare (3737) TETEM MUÇOBEGA Vlore 298,200 2014-09-12 2014-09-12 1712160001 2014 / Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2160001 B HIMARE MATERJALE PER MIREMBAJTJEN E SHKOLLAVE
  Bashkia Himare (3737) HARIF-OSHAFI SH.P.K Vlore 370,800 2014-09-12 2014-09-12 172 2160001 2014 / Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2160001 B HIMARE RIKONSTRION
  Bashkia Himare (3737) MANE/S Vlore 2,139,065 2014-09-09 2014-09-09 16921600012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2160001 B HIMARE RIKONSTRUKSION RRUGES QEPARO FAT 15.07.2014
  Bashkia Himare (3737) ANDI. Vlore 222,014 2014-09-05 2014-09-05 168 2160001 2014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 21600001 B HIMARE 5%GARANCINDERTIM VORREZASH FAZA E DYTE
  Bashkia Himare (3737) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Vlore 2,060,645 2014-09-03 2014-09-04 164/21600012014/ Paga baze 2160001 B HIMARE PAGA GUSHT 2014
  Bashkia Himare (3737) TODI VIDHAJ Vlore 97,944 2014-09-04 2014-09-04 170 2160001 2014 / Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2160001 B HIMARE RIPARIM FOTOKOPJE
  Bashkia Himare (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 3,420 2014-09-04 2014-09-04 165 2160001 2014 Posta dhe sherbimi korrier 2160001 B HIMARE FAT 29.08.2014
  Bashkia Himare (3737) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Vlore 46,727 2014-09-03 2014-09-03 164 21600012014 Paga baze 2160001 B HIMARE PAGA GUSHT 2014
  Bashkia Himare (3737) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Vlore 178,875 2014-09-03 2014-09-03 163/21600012014/ Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2160001 B HIMARE KESHILLTARET GUSHT 2014
  Bashkia Himare (3737) ELKRI / SARANDE (J74818825K) Vlore 4,404,380 2014-08-28 2014-08-28 161 2160001 2014 / Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2160001 B HIMARE REHABILITIM I FSHATIT KUDHES
  Bashkia Himare (3737) TETEM MUÇOBEGA Vlore 286,800 2014-08-27 2014-08-27 162 2160001 2014 / Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2160001 B HIMARE SISTEMIM VORREZASH FAT 25.08.2014
  Bashkia Himare (3737) ALPHA BANK -- ALBANIA Vlore 1,517,850 2014-08-25 2014-08-26 1602160001 2014 Pagese paaftesie INVALIDE B.HIMARE GUSHT 2160001
  Bashkia Himare (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 20,390 2014-08-25 2014-08-26 157 2160001 2014 Sherbime telefonike 2160001 B HIMARE NR I KLIENTIT 310001752006
  Bashkia Himare (3737) HARIF-OSHAFI SH.P.K Vlore 359,998 2014-08-25 2014-08-26 159 2160001 2014 / Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2160001 B HIMARE FAT 10.08.2014
  Bashkia Himare (3737) HARIF-OSHAFI SH.P.K Vlore 399,600 2014-08-25 2014-08-26 158 2160001 2014 / Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2160001 B HIMARE FAT 14.08.2014
  Bashkia Himare (3737) A.E.K & CO Vlore 2,084,336 2014-08-18 2014-08-19 152 2160001 2014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2160001 B HIMARE FAT 31.07.2014 KONTRATRATE NR 17.DT 14.04.2014
  Bashkia Himare (3737) KASTRATI SHA Vlore 458,425 2014-08-18 2014-08-19 151 2160001 2014 Karburant dhe vaj 2160001 B HIMARE FAT 15.07.2014 BLERJE KARBURANT
  Bashkia Himare (3737) DEGA E TATIM TAKSAVE Vlore 19,875 2014-08-18 2014-08-18 153 2160001 2014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2160001 B HIMARE TATIM KESHILLTARESH
  Bashkia Himare (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 18,940 2014-08-18 2014-08-18 150 2160001 2014 Sherbime telefonike 2160001 B HIMARE FAT 31.07.2014 KLIENTI310001752006