Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Himare (3737) All All 203,159,651.00 236 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Himare (3737) ELKRI / SARANDE (J74818825K) Vlore 219,069 2014-11-19 2014-11-19 21321600012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2160001 B HIMARE 5% GARANCI SPOSTIM I LINJES SE UJESJELLSIT VUNO
  Bashkia Himare (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 6,024 2014-11-18 2014-11-19 21621600012014 Posta dhe sherbimi korrier 2160001 B HIMARE FAT TETOR 2014
  Bashkia Himare (3737) A.E.K & CO Vlore 986,990 2014-11-19 2014-11-19 21521600012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2160001 B HIMARE 5% GARANCI PER PASTRIMIN
  Bashkia Himare (3737) KLUBI I VOLEJBOLLIT HIMARA Vlore 323,500 2014-11-19 2014-11-19 21721600012014 Subvencione per diference cmimi te tjera te ngjashme 2160001 B HIMARE PAGESE PER SHOQATEN E VOLEJBOLLIT
  Bashkia Himare (3737) DEGA E TATIM TAKSAVE Vlore 19,875 2014-11-19 2014-11-19 22321600012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2160001 B HIMARE TATIM KESHILLTARESH
  Bashkia Himare (3737) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Vlore 26,220 2014-11-10 2014-11-10 21221600012014 Paga baze 2160001 B HIMARE DEBITOR (ODISE DHIMOLEO)
  Bashkia Himare (3737) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Vlore 2,067,909 2014-11-05 2014-11-06 211/121600012014 Paga baze PAGAT TETOR 2014 B.HIMARE 2160001
  Bashkia Himare (3737) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Vlore 46,727 2014-11-05 2014-11-06 21121600012014 Paga baze PAGAT TETOR 2014 B.HIMARE 2160001
  Bashkia Himare (3737) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Vlore 178,875 2014-11-05 2014-11-05 21021600012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur PAGA KESHILLTAR E K/PLEQ B.HIMARE 2160001
  Bashkia Himare (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 6,780 2014-10-29 2014-10-30 20921600012014 Sherbime telefonike 2160001 B HIMARE AKT RAKORDIM
  Bashkia Himare (3737) KLUBI I VOLEJBOLLIT HIMARA Vlore 218,500 2014-10-27 2014-10-27 20621600012014 Subvencione per diference cmimi te tjera te ngjashme 2160001 B HIMARE PAGESE PER SHOQATEN E VOLEJBOLLIT
  Bashkia Himare (3737) G J I K U R I A Vlore 265,645 2014-10-27 2014-10-27 20721600012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2160001 B HIMARE RIKONSTRUKSION I FUSHES SE FUTBOLLIT
  Bashkia Himare (3737) A.E.K & CO Vlore 1,645,392 2014-10-27 2014-10-27 20521600012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2160001 B HIMARE SHPENZIME PASTRIMI
  Bashkia Himare (3737) ALPHA BANK -- ALBANIA Vlore 1,362,800 2014-10-23 2014-10-23 20821600012014 Pagese paaftesie 2160001 B HIMARE INVALID TETOR
  Bashkia Himare (3737) A.E.K & CO Vlore 2,558,616 2014-10-21 2014-10-21 20421600012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2160001 B HIMARE SPOSTIM I LINJES SE UJESJELLSIT VUNO
  Bashkia Himare (3737) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Vlore 90,000 2014-10-21 2014-10-21 20321600012014 Udhetim i brendshem 2160001 B HIMARE DJETA
  Bashkia Himare (3737) MANE/S Vlore 9,775,500 2014-10-17 2014-10-17 20121600012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2160001 B HIMARE RIKONSTRUKSION RRUGES QEPARO SITUACION NR 1
  Bashkia Himare (3737) DEGA E TATIM TAKSAVE Vlore 19,875 2014-10-17 2014-10-17 19721600012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2160001 B HIMARE TATIM KESHILLTARESH
  Bashkia Himare (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 18,189 2014-10-17 2014-10-17 19621600012014 Sherbime telefonike 2160001 B HIMARE FAT SHTATOR
  Bashkia Himare (3737) SALILLARI Vlore 16,263,810 2014-10-14 2014-10-14 1952160012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2160001 B HIMARE SITUACION NR 1 RIKONSTRUKSION RRUGES KONDRAQ GJILEKE