Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Himare (3737) All All 203,159,651.00 236 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Himare (3737) A.E.K & CO Vlore 390,660 2014-10-09 2014-10-09 19421600012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2160001 B HIMARE fat 11.04.2013
  Bashkia Himare (3737) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Vlore 2,087,082 2014-10-06 2014-10-08 18921600012014 Paga baze 2160001 B HIMARE PAGA SHTATOR 2014
  Bashkia Himare (3737) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Vlore 52,440 2014-10-07 2014-10-07 19221600012014 Paga baze 2160001 B HIMARE DEBITOR (ODISE DHIMOLEO)
  Bashkia Himare (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 6,672 2014-10-07 2014-10-07 19021600012014 Posta dhe sherbimi korrier 2160001 B HIMARE dt 30.09.2014
  Bashkia Himare (3737) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Vlore 46,727 2014-10-06 2014-10-07 18921600012014/ Shtese page per funksionin 2160001 B HIMARE PAGA SHTATOR 2014
  Bashkia Himare (3737) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Vlore 25,000 2014-10-07 2014-10-07 19321600012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2160001 B HIMARE pagese fat e preapambetur
  Bashkia Himare (3737) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Vlore 178,875 2014-10-06 2014-10-07 18821600012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2160001 B HIMARE KESHILLTARET SHTATOR
  Bashkia Himare (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 19,932 2014-10-07 2014-10-07 19121600012014 Sherbime telefonike 2160001 B HIMARE dt31.08.2014
  Bashkia Himare (3737) SALILLARI Vlore 1,545,963 2014-10-03 2014-10-03 1682160012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2160001 B HIMARE 5% GARANCI RIKONSTRUKSION UJESJELLSI GJILEKE
  Bashkia Himare (3737) ELKRI / SARANDE (J74818825K) Vlore 3,486,794 2014-10-01 2014-10-02 18721600012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2160001 B HIMARE REHABILITIM I FSHATIT KUDHES
  Bashkia Himare (3737) KLUBI I VOLEJBOLLIT HIMARA Vlore 210,000 2014-09-29 2014-09-30 18621600012014 Subvencione te tjera 2160001 B HIMARE PAGESE SHOQATA E VOLEJBOLLIT
  Bashkia Himare (3737) HARIF-OSHAFI SH.P.K Vlore 358,800 2014-09-29 2014-09-30 18321600012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2160001 B HIMARE RIPARIM RRUGE
  Bashkia Himare (3737) ATLANTIK K E K Vlore 366,000 2014-09-29 2014-09-30 18521600012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2160001 B HIMARE MATERJALE PASTRIMI
  Bashkia Himare (3737) SALILLARI Vlore 2,407,810 2014-09-30 2014-09-30 1672160012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2160001 B HIMARE 5% GARANCI RIKONSTRUKSION LAGJJA STEFANEL
  Bashkia Himare (3737) ALPHA BANK -- ALBANIA Vlore 1,457,150 2014-09-29 2014-09-30 18121600012014 Pagese paaftesie B.HIMARE 2160001 INVALID SHTATOR
  Bashkia Himare (3737) ARTI DAKA 1 Vlore 292,600 2014-09-29 2014-09-30 18221600012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2160001 B HIMARE RIPARIM AUTOMJETI
  Bashkia Himare (3737) KASTRATI SHA Vlore 548,160 2014-09-18 2014-09-19 179 2160001 2014 Karburant dhe vaj 2160001 B HIMARE KONTRATE NR 19 DT 20.05.2014
  Bashkia Himare (3737) A.E.K & CO Vlore 2,084,336 2014-09-18 2014-09-19 180 2160001 2014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2160001 B HIMARE FAT 02.09.2014
  Bashkia Himare (3737) DEGA E TATIM TAKSAVE Vlore 19,875 2014-09-18 2014-09-19 175 2160001 2014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2160001 B HIMARE TATIM KESHILLTARESH
  Bashkia Himare (3737) "THEMELI" Vlore 265,200 2014-09-12 2014-09-12 173 2160001 2014 / Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2160001 B HIMARE SISTEMIM VARREZASH