Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Himare (3737) All All 203,159,651.00 236 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Himare (3737) A.E.K & CO Vlore 3,447,329 2014-08-08 2014-08-11 146 2160001 2014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2160001 B HIMARE FAT E PASTRIMIT DIFERENCA E FAT13DT 30.06.2014
  Bashkia Himare (3737) CEZ SHPERNDARJE Vlore 2,389,408 2014-08-08 2014-08-11 149 2160001 2014 Elektricitet 2160001 B HIMARE FATURAT E CEZ SIPAS AKT- RAKORDIMIT
  Bashkia Himare (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 6,936 2014-08-08 2014-08-08 145 2160001 2014 Posta dhe sherbimi korrier 2160001 B HIMARE FAT 31.07.2014
  Bashkia Himare (3737) KLUBI I VOLEJBOLLIT HIMARA Vlore 58,500 2014-08-08 2014-08-08 147 2160001 2014 Subvencione per diference cmimi te tjera te ngjashme 2160001 B HIMARE PAGES PER EKIPIN E VOLEJBOLLIT
  Bashkia Himare (3737) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Vlore 52,440 2014-08-08 2014-08-08 148 21600012014 Paga baze 2160001 B HIMARE DEBITOR (ODISE DHIMOLEO)
  Bashkia Himare (3737) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Vlore 2,074,616 2014-08-04 2014-08-06 143/21600012014/ Paga baze 2160001 B HIMARE PAGA KORRIK 2014
  Bashkia Himare (3737) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Vlore 46,727 2014-08-04 2014-08-04 143 21600012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2160001 B HIMARE PAGA KORRIK 2014
  Bashkia Himare (3737) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Vlore 178,875 2014-08-04 2014-08-04 142/21600012014/ Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2160001 B HIMARE PAGA KORRIK 2014
  Bashkia Himare (3737) ALPHA BANK -- ALBANIA Vlore 73,307 2014-08-04 2014-08-04 1342160001 2014 Ndihme ekonomike 2160001 B HIMARE NDIHMA EKONOMIKE QERSHOR
  Bashkia Himare (3737) A.E.K & CO Vlore 2,400,000 2014-07-17 2014-07-18 133 2160001 2014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2160001 B HIMARE SHPENZIME PASTRIMI KONTRATE NR 17 DT 14.04.2014
  Bashkia Himare (3737) ALPHA BANK -- ALBANIA Vlore 1,527,750 2014-07-16 2014-07-17 131 2160001 2014 Pagese paaftesie 2160001 B HIMARE INVALIDET KORRIK
  Bashkia Himare (3737) SHPRESA DRIZA Vlore 150,000 2014-07-17 2014-07-17 137 2160001 2014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 21600001 B HIMARE KANCELERI
  Bashkia Himare (3737) KLUBI I VOLEJBOLLIT HIMARA Vlore 131,300 2014-07-17 2014-07-17 135 2160001 2014 Subvencione per diference cmimi te tjera te ngjashme 2160001 B HIMARE PAGESE PER EKIPIN E VOLEJBOLLIT
  Bashkia Himare (3737) DEGA E TATIM TAKSAVE Vlore 19,875 2014-07-16 2014-07-17 138 2160001 2014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2160001 B HIMARE TAP KESHILLTARESH
  Bashkia Himare (3737) ANDI. Vlore 2,310,114 2014-07-17 2014-07-17 134 2160001 2014 Shpenz. per rritjen e AQT - varrezat 21600001 B HIMARE NDERTIM VORREZASH FAZA E DYTE
  Bashkia Himare (3737) ALBA FORD (L01705006P) Vlore 6,300 2014-07-16 2014-07-17 116 2160001 2014 / Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2160001 B HIMARE BLERJE KUXHINETE FAT 17.06.2014
  Bashkia Himare (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 6,240 2014-07-17 2014-07-17 132 2160001 2014 Posta dhe sherbimi korrier 2160001 B HIMARE SHPENZIME POSTARE
  Bashkia Himare (3737) KASTRATI SHA Vlore 721,050 2014-07-17 2014-07-17 136 2160001 2014 Karburant dhe vaj 21600001 B HIMARE BLERJE KARBURANT
  Bashkia Himare (3737) MIMOZA SHEHU Vlore 12,000 2014-07-10 2014-07-10 130 2160001 2014 / Sherbime te tjera 2160001 B HIMARE ZHDOGANIM MALLI
  Bashkia Himare (3737) ELKRI / SARANDE (J74818825K) Vlore 1,102,312 2014-07-04 2014-07-04 93 2160001 2014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2160001 B HIMARE I LINJES UJESJELLSIT LIVADH- KALA