Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Himare (3737) All All 203,159,651.00 236 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Himare (3737) PERMBARIMI Vlore 229,160 2014-07-03 2014-07-03 127 2160001 2014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2160001 B HIMARE PAGESE VENDIM GJYQI NR 673 21/09/2006 (VASIL DANI)
  Bashkia Himare (3737) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Vlore 178,875 2014-07-02 2014-07-02 124/21600012014/ Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2160001 B HIMARE KESHILLTARET QERSHOR 2014
  Bashkia Himare (3737) DREJTORIA E PERGJ E DOGANAVE Vlore 220,000 2014-07-02 2014-07-02 129 2160001 2014 / Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2160001 B HIMARE ZHDOGANIM 2- ZJARRFIXE
  Bashkia Himare (3737) DREJTORIA E PERGJ E DOGANAVE Vlore 123,200 2014-07-02 2014-07-02 128 2160001 2014 / Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2160001 B HIMARE ZHDOGANIM 2- ZJARRFIXE
  Bashkia Himare (3737) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Vlore 46,727 2014-07-02 2014-07-02 125/21600012014 Shtese page per funksionin 2160001 B HIMARE PAGA QERSHOR 2014
  Bashkia Himare (3737) A.E.K & CO Vlore 514,693 2014-07-02 2014-07-02 121 2160001 2014 / Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2160001 B HIMARE SHPENZIME PASTRIMI SITUACION NR 1
  Bashkia Himare (3737) HARIF-OSHAFI SH.P.K Vlore 374,520 2014-06-27 2014-06-27 118 2160001 2014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2160001 BASHKIA HIMARE OBJEKTE INVENTARI
  Bashkia Himare (3737) HARIF-OSHAFI SH.P.K Vlore 24,000 2014-06-27 2014-06-27 118 2160001 2014/ Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre 2160001 BASHKIA HIMARE TAVOLINA
  Bashkia Himare (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 18,722 2014-06-26 2014-06-27 120 2160001 2014 Sherbime telefonike 2160001 B HIMARE KODI I KLIENTIT 31000175206 DT 31.05.2014
  Bashkia Himare (3737) HARIF-OSHAFI SH.P.K Vlore 384,000 2014-06-27 2014-06-27 119 2160001 2014/ Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2160001 BASHKIA HIMARE MATERJALE ELEKTRIKE
  Bashkia Himare (3737) ALPHA BANK -- ALBANIA Vlore 73,307 2014-06-26 2014-06-27 117 2160001 2014 Ndihme ekonomike INVALIDE B.HIMARE NDIHMA EKONOMIKE MAJ 2014
  Bashkia Himare (3737) FEDERATA SHQIPTARE E BILARDOS Vlore 300,000 2014-06-23 2014-06-23 102 2160001 2014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2160001 B HIMARE STEKA E ARTE
  Bashkia Himare (3737) KLUBI I VOLEJBOLLIT HIMARA Vlore 234,000 2014-06-20 2014-06-23 114 2160001 2014 Subvencione te tjera 2160001 B HIMARE PAGESE PER EKIPIN E VOLEJBOLLIT
  Bashkia Himare (3737) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Vlore 50,000 2014-06-19 2014-06-20 107 21600012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi 2160001 B HIMARE NDIHME FINANCIARE ( VASIL GUMA )
  Bashkia Himare (3737) DEGA E TATIM TAKSAVE Vlore 19,875 2014-06-19 2014-06-19 108 2160001 2014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2160001 B HIMARE TAP KESHILLTARESH
  Bashkia Himare (3737) NJESI PROJEKTI M.I.P.Z.B. Vlore 926,511 2014-06-16 2014-06-17 107 2160001 2013 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2160001 B HIMARE PJESEMARRJE NE BANKEN BOTERORE (QEPARO)
  Bashkia Himare (3737) NJESI PROJEKTI M.I.P.Z.B. Vlore 665,385 2014-06-16 2014-06-17 106 2160001 2013 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2160001 B HIMARE PJESEMARRJE NE BANKEN BOTERORE PALASE
  Bashkia Himare (3737) NJESI PROJEKTI M.I.P.Z.B. Vlore 126,316 2014-06-16 2014-06-17 104 2160001 2014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2160001 B HIMARE PJESEMARRJE NE BANKEN BOTERORE" SHEN THEODHORI
  Bashkia Himare (3737) NJESI PROJEKTI M.I.P.Z.B. Vlore 533,529 2014-06-16 2014-06-17 105 2160001 2013 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2160001 B HIMARE PJESEMARRJE NE BANKEN BOTERORE (ILJAZ
  Bashkia Himare (3737) NJESI PROJEKTI M.I.P.Z.B. Vlore 817,869 2014-06-16 2014-06-17 103 2160001 2014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2160001 B HIMARE PJESEMARRJE NE BANKEN BOTERORE LAGJIA ALLONJA -DHERMI