Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Krume (1812) All All 179,260,141.00 293 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 61,754 2014-08-04 2014-08-05 22921170012014 Paga baze 1812bashkia krume sa paga korrik 2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 139,972 2014-08-04 2014-08-05 22621170012014 Paga baze 1812bashkia krume sa lik paga korrik 2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 730,287 2014-08-04 2014-08-05 22521170012014 Shtesa page te tjera 1812bashkia krume sa lik paga korrik 2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 55,535 2014-08-04 2014-08-05 22821170012014 Shtesa page te tjera 1812 bashkia krume sa lik paga korrik 2014 gjendja civile
  Bashkia Krume (1812) NDERMARRJA UJSJELLSIT HAS Has 155,160 2014-08-05 2014-08-05 23521170012014 Uje 1812 bashkia krume sa likujdojmeuje fat 23.30.55 dt 31.07.2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 30,000 2014-08-04 2014-08-05 227/21170012014 Kompensime speciale te tjera 1812bashkia krume sa lik shperblim per dolje ne pension korrik 2014
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 5,568 2014-08-05 2014-08-05 23621170012014 Posta dhe sherbimi korrier 1812 bashkia krume sa likujdojme poste fat 145 dt 31.07.2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 788,936 2014-08-04 2014-08-05 23021170012014 Paga baze 1812 bashkia krume paga korrik 2014
  Bashkia Krume (1812) CEZ SHPERNDARJE Has 164,062 2014-08-05 2014-08-05 23421170012014 Elektricitet 2117001 1812 bashkia krume sa lik enerxhine elek fat qershor -korrik dt 03.07.2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 135,180 2014-08-04 2014-08-05 23121170012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1812 bashkia krume shperblim keshgilltar korrik 2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 30,000 2014-08-04 2014-08-05 2321170012014 Kompensime speciale te tjera 1812 bashkia krume kompesim finan korrik 2014
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 2,743,201 2014-07-25 2014-07-25 22321170012014 Ndihme ekonomike 1812bashkia krume ndihma korrik 2014
  Bashkia Krume (1812) IMERLI QEMA Has 100,000 2014-07-25 2014-07-25 17021170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1812 bashkia krume sa likujdojme faturen 61 datye 02.07.2014 aktivitet
  Bashkia Krume (1812) BRILANT Has 90,000 2014-07-25 2014-07-25 22121170012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1812 sherbime makines bashkia krumew fat 130 dt 18.07.2014
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 13,716 2014-07-25 2014-07-25 22421170012014 Posta dhe sherbimi korrier 1812 bashkia krume sa lik komisjon poste per ndihmen ekon korrik 2014
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 13,636 2014-07-18 2014-07-18 22021170012014 Posta dhe sherbimi korrier 1812 bashkia krume sa likujdojme komision poste per ndihmen e ekonomike Qershor 2014
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 2,727,101 2014-07-18 2014-07-18 21921170012014 Ndihme ekonomike 1812 bashkia krume sa likujdojme ndihmen ekonomike Qershor 2014
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 3,120,550 2014-07-16 2014-07-16 21621170012014 Kompensime speciale te tjera 1812 bashkia krume sa likujdojme invaliditet korrik 2014
  Bashkia Krume (1812) PLUS COMMUNICATION Has 8,495 2014-07-16 2014-07-16 21821170012014 Sherbime telefonike 1812 bashkia krume sa likujdojme shp. telefoni fat nr.116898054 dt.30.06.2014
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 15,603 2014-07-16 2014-07-16 2172117001 Posta dhe sherbimi korrier 1812 bashkia krume sa likujdojme komision per sherbimet postare per borderot e muajit korrik 2014