Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Krume (1812) All All 179,260,141.00 293 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 719,287 2014-09-03 2014-09-04 25921170012014 Paga baze 1812 bashkia krume sa lik paga gusht 2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 30,000 2014-09-03 2014-09-04 26421170012014 Kompensime speciale te tjera 1812 bashkia krume sa lik kompesim finan gusht 2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 139,972 2014-09-03 2014-09-04 26021170012014 Paga baze 1812 bashkia krume sa lik paga gusht 2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 53,260 2014-09-03 2014-09-04 26121170012014 Paga baze 1812 bashkia krume sa lik paga gusht 2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 296,761 2014-09-03 2014-09-04 26521170012014 Paga baze 1812 bashkia krume sa lik paga gusht 2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 72,290 2014-09-03 2014-09-04 26621170012014 Paga baze 1812 bashkia krume sa lik paga gusht 2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 135,180 2014-09-03 2014-09-04 26321170012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1812 bashkia krume sa lik paga gusht 2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 816,834 2014-09-03 2014-09-04 26221170012014 Paga baze 1812 bashkia krume sa lik paga gusht 2014
  Bashkia Krume (1812) CEZ SHPERNDARJE Has 131,452 2014-08-20 2014-08-20 25721170012014 Elektricitet 2117001 1812 Bashkia Krume sa likujdojme fat.nr.613925016;613995188;614386404;614387058;614275475;614386406;613925639;613924941;613925008;613995186;613995184;613995189,date 28.07.2014 per energjine elektrike.Korrik 2014
  Bashkia Krume (1812) PLUS COMMUNICATION Has 6,510 2014-08-19 2014-08-19 25721170012014 Sherbime telefonike 1812 bashkia krume sa likujdojme fat.nr.116910278 date31.07.2014sherbime telefoni Liman Morina,kodi i perdorimit 4547
  Bashkia Krume (1812) PLUS COMMUNICATION Has 1,409 2014-08-19 2014-08-19 257/121170012014 Sherbime telefonike 1812 bashkia Krume sa likujdojme fat.nr.116910280 date 31.07.2014 sherbime telefoni Flamur Thaci ,kodi iperdorimit 4558
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 10,193 2014-08-15 2014-08-19 24321170012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1812 bashkia krume page mirembajtje rruge
  Bashkia Krume (1812) ''LALA" Has 3,929,475 2014-08-12 2014-08-13 23721170012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1812 bashkia krume sa lik garanci infrastruktura qytetit krume,2011,2012,2013
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 71,556 2014-08-11 2014-08-12 24121170012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1812 bashkia krume sa likujdojme vendimin gjygjesor nr 2012 dt 29.05.2012 per ram gjonin
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 165,395 2014-08-11 2014-08-12 24221170012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1812 bashkia krume page per mirmbjtje rrugesh korrik 2014
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 2,965,050 2014-08-08 2014-08-11 23921170012014 Pagese paaftesie 1812 bashkia krume invalid pune gusht 2014
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 14,825 2014-08-08 2014-08-11 24021170012014 Posta dhe sherbimi korrier 1812 bashkia krume kom poste per invalid pune gusht 2014
  Bashkia Krume (1812) ALBTELEKOM SH.A. Has 15,756 2014-08-08 2014-08-11 23721170012014 Sherbime telefonike 1812 bashkia krume telekom fat 718298335 dt 31.07.2014
  Bashkia Krume (1812) ''LALA" Has 3,834,450 2014-08-05 2014-08-06 23821170012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1812bashkia krume ,sa likujdojme garancine per infrastrukturen e qytetit krume 2011,2012,2013.
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 296,762 2014-08-04 2014-08-05 23321170012014 Paga baze 1812 bashkia krume paga korrik 2014