Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Krume (1812) All All 179,260,141.00 293 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 296,761 2014-10-03 2014-10-06 30121170012014 Paga baze 1812 bashkia krume sa lik page shtator 2014
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 14,090 2014-10-06 2014-10-06 30221170012014 Posta dhe sherbimi korrier 1812 bashkia krume sa lik kom poste per ndihmen shtator 2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 139,972 2014-10-03 2014-10-06 29521170012014 Paga baze 1812 bashkia krume sa lik page shtator 2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 71,556 2014-10-03 2014-10-06 29221170012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1812 bashkia krume sa lik page shtator 2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 788,936 2014-10-03 2014-10-06 29821170012014 Paga baze 1812 bashkia krume sa lik page shtator 2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 53,260 2014-10-03 2014-10-03 29621170012014 Paga baze 1812 bashkia krume sa lik page gj civile has
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 2,817,906 2014-09-29 2014-09-30 29321170012014 Ndihme ekonomike 1812bashkia krume ndihma ekonomike shtator 2014
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 14,260 2014-09-22 2014-09-23 29121170012014 Posta dhe sherbimi korrier 1812bashkia krume sa kom poste per invalid
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 2,852,050 2014-09-22 2014-09-23 29021170012014 Pagese paaftesie 1812bashkia krume sa lik ivalid shtator 2014
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 13,909 2014-09-18 2014-09-19 289/21170012014 Posta dhe sherbimi korrier 1812 bashkia Krume sa likujdojme komision sherbime postare per ndihme ekonomike gusht 2014
  Bashkia Krume (1812) NAZMI DIDA Has 354,000 2014-09-18 2014-09-19 28721170012014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre 1812 bashkia Krume sa likujd, fat.nr.41,date 17.09.2014
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 2,781,769 2014-09-18 2014-09-19 28821170012014 Ndihme ekonomike 1812 baskia Krume sa likujd.ndihme ekonomike gusht 2014
  Bashkia Krume (1812) ALBTELEKOM SH.A. Has 14,519 2014-09-16 2014-09-17 28621170012014 Sherbime telefonike 1812 Bashkia Krume sa likujdojme fat.nr.178488084 date 31.08.2014 Sherbime telefonike
  Bashkia Krume (1812) PLUS COMMUNICATION Has 8,498 2014-09-16 2014-09-17 28421170012014 Sherbime telefonike 1812 Bashkia Krume sa likujdojme fat.nr.119343652,date 31.08.2014
  Bashkia Krume (1812) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Has 134,194 2014-09-16 2014-09-17 28521170012014 Elektricitet 2117001 1812 Bashkia Krume sa likujdojme fat.nr.615066006-615565247,date 29.08.2014
  Bashkia Krume (1812) AGRON MAZRREKU Has 48,600 2014-09-16 2014-09-17 28321170012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1812 Bashkia Krume sa likujd. fat. nr,11,date 05.09.2014 shtyrje mbeturinash
  Bashkia Krume (1812) VELLEZERIT POGA Has 59,000 2014-09-16 2014-09-17 28221170012014 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore 1812 Bashkia Krume sa likujdojme fat,05,date 02.09.2014 Plehra Kimike
  Bashkia Krume (1812) XHAST SHPK Has 7,841,946 2014-09-15 2014-09-16 26721170012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1812 bashkia krume 2117001. sa lik fat 332 dt 09.09.2014 per asfaltim segmenti rrugor komisarjat -ujsjelles.
  Bashkia Krume (1812) NDERMARRJA UJSJELLSIT HAS Has 91,512 2014-09-11 2014-09-12 28021170012014 Uje 1812 bashkia krume sa lik uje fat 39.62 dt 31.08.2014
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 1,920 2014-09-12 2014-09-12 28121170012014 Posta dhe sherbimi korrier 1812 bashkia krume sa lik fat 169 dt 31.08.2014 poste