Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Krume (1812) All All 179,260,141.00 293 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Krume (1812) DRITA NEGA Has 618,780 2014-12-11 2014-12-12 41621170012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1812,bashkia krume,sa likujdojme fat 14420090,14420091 dt 11.12.2014,per ushqime
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 59,400 2014-12-10 2014-12-11 39721170012014 Pagese paaftesie 1812 bashkia krume,sa likujdojme pagesa invaliteve per dhjetor 2014
  Bashkia Krume (1812) XHELIL DIDA Has 330,000 2014-12-10 2014-12-11 39321170012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1812 bashkia krume,sa likujdojme fat 01 dt 09.12.2014,per konstruksion rruge
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 3,205,840 2014-12-10 2014-12-11 39421170012014 Pagese paaftesie 1812 bashkia krume,sa likujdojme pagesa invaliteve per dhjetor 2014
  Bashkia Krume (1812) PELLUMB MAÇI Has 330,000 2014-12-10 2014-12-11 39321170012014 Sherbime te tjera 1812 bashkia krume,sa likujdojme fat 32,33 dt 09.12.2014,per dekorim qyteti
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 1,799 2014-12-09 2014-12-11 37921170012014 Posta dhe sherbimi korrier 1812 bashkia krume sa lik tarife sherbimi per vendim gjyqesor dt,18.09.2013
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 297 2014-12-10 2014-12-11 39821170012014 Posta dhe sherbimi korrier 1812 bashkia krume,sa likujdojme tarife sherbimi per pagesa invaliteve per dhjetor 2014
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 16,029 2014-12-10 2014-12-11 39521170012014 Posta dhe sherbimi korrier 1812 bashkia krume,sa likujdojme tarife sherbimi per ndihme ekonomike per nentor-dhjetor 2014
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 9,312 2014-12-10 2014-12-11 39321170012014 Posta dhe sherbimi korrier 1812 bashkia krume,sa likujdojme fat 0241 dt 30.11.2014,per sherbim postar
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 5,852,912 2014-12-10 2014-12-11 39621170012014 Ndihme ekonomike 1812 bashkia krume,sa likujdojme ndihme ekonomike per nentor-dhjetor 2014
  Bashkia Krume (1812) VELLEZERIT POGA Has 844,314 2014-12-09 2014-12-10 38721170012014 Karburant dhe vaj 1812 bashkia krume ,sa likujdojme fat 01 dt 11.11.2014 per gazoil
  Bashkia Krume (1812) SOKOL DIDA Has 140,580 2014-12-09 2014-12-10 39021170012014 Sherbim per ngrohje 1812 bashkia krume sa likujdojme fat 20 dt 04.12.2014,per blerje gaz
  Bashkia Krume (1812) XHAST SHPK Has 299,998 2014-12-09 2014-12-10 38821170012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 1812 bashkia krume sa likujdojme fat 393 dt 04.12.2014,per ndertim shkalle- pazari vjeter krume
  Bashkia Krume (1812) AGRON MAZRREKU Has 240,000 2014-12-09 2014-12-10 38921170012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1812 bashkia krume sa likujdojme fat 19 dt 04.12.2014,per pastrim inerte ne qytetin krume
  Bashkia Krume (1812) DRITA NEGA Has 380,646 2014-12-09 2014-12-09 39121170012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1812 bashkia krume ,sa likujdojme fat 14420088,14420089 dt 09.12.2014 per ushqime
  Bashkia Krume (1812) PELLUMB PEKA Has 30,080 2014-12-09 2014-12-09 39221170012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1812 bashkia krume ,sa likujdojme fat 21 dt 30.11.2014 per ushqime
  Bashkia Krume (1812) SEBIE LUSHA Has 40,000 2014-12-04 2014-12-05 376/21170012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1812 bashkia krume sa likujdojme fat 01dt 13.11.2014,per matriale te ndryshme per shkollen 9 vjecare
  Bashkia Krume (1812) PELLUMB MAÇI Has 87,500 2014-12-04 2014-12-05 37521170012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1812 bashkia krume sa likujdojme fat 29 dt 13.11.2014,per matriale e kacelari
  Bashkia Krume (1812) PELLUMB MAÇI Has 68,000 2014-12-04 2014-12-05 375/21170012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1812 bashkia krume sa likujdojme fat 30 dt 13.11.2014,per matriale e kacelari
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 143,112 2014-12-04 2014-12-05 37721170012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1812 bashkia krume sa lik paga vendim gjyqesor nr.202,date 29.05.2012