Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Krume (1812) All All 179,260,141.00 293 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Krume (1812) DRITA NEGA Has 344,206 2014-11-12 2014-11-18 35421170012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1812 bashkia krume ,sa likujdojme fat 14420081,14420082,dt 07.11.2014,per ushqime konvikti
  Bashkia Krume (1812) NDERMARRJA UJSJELLSIT HAS Has 283,320 2014-11-12 2014-11-18 35221170012014 Uje 1812 bashkia krume 2014,sa likujdojme fat 79,85 dt 30.10.2014,per uje te pishem
  Bashkia Krume (1812) PELLUMB PEKA Has 32,900 2014-11-12 2014-11-18 35321170012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1812 bashkia krume ,sa likujdojme fat 20,dt 07.11.2014,per ushqime konvikti
  Bashkia Krume (1812) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Has 125,800 2014-11-14 2014-11-17 35621170012014 Shpenzime te tjera transporti 1812 bashkia krume,sa likujdojme fat 118578338,118578358,118578373,118578389,118578402 dt 13.11.2014 per taksa makina
  Bashkia Krume (1812) XHAST SHPK Has 5,134,443 2014-11-14 2014-11-17 35921170012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 1812,bashkia Krume,sa likujdojme fat 244 dt 13.11.2014 per rikonstruksion rruga komisarjat -ujsjelles.
  Bashkia Krume (1812) ADRIAN KUKA Has 232,000 2014-11-14 2014-11-17 35721170012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1812 bashkia krume,sa likujdojme fat 01,02,03,04 dt 10.11.2014 per matriale pastrimi
  Bashkia Krume (1812) REXH CAHANI Has 167,400 2014-11-14 2014-11-17 35821170012014 Kancelari 1812,bashkia Krume,sa likujdojme fat 94 dt 12.11.2014 per kancelari dhe te tjera sherbime
  Bashkia Krume (1812) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Has 19,267 2014-11-13 2014-11-14 35521170012014 Elektricitet 2117001 1812 bashkia krume ,sa likujdojme fat 617933278,617932774,617932770,me kontrata H115909,H116049,H113224.per kesh
  Bashkia Krume (1812) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Has 173,741 2014-11-13 2014-11-14 355/21170012014 Elektricitet 2117001 1812 bashkia krume ,sa likujdojme fat 617933746,617488100,617932773,me kontrata H116333,H139599,H115901.per kesh
  Bashkia Krume (1812) ALBTELEKOM SH.A. Has 14,519 2014-11-13 2014-11-14 36121170012014 Sherbime telefonike 2117001 1812 bashkia krume ,sa likujdojme fat , 718846021 dt 31.10.2014 per shpenzim telefoni
  Bashkia Krume (1812) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Has 10,916 2014-11-13 2014-11-14 355//21170012014 Elektricitet 2117001 1812 bashkia krume ,sa likujdojme fat , 127603817,616984565,616984353,617932764,617932777 ,me kontrata H116346,116334,116330,115899.per kesh
  Bashkia Krume (1812) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Has 17,101 2014-11-13 2014-11-14 355///21170012014 Elektricitet 2117001 1812 bashkia krume ,sa likujdojme fat , 127603817,617932775,617932772 ,me kontrata H115898,H115045.per kesh
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 72,290 2014-11-04 2014-11-05 33421170012014 Paga baze 1812,bashkia krume,sa likujdojme paga tetor 2014.
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 788,936 2014-11-04 2014-11-05 33521170012014 Shtesa page te tjera 1812,bashkia krume,sa likujdojme paga tetor 2014.
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 107,192 2014-11-04 2014-11-05 33221170012014 Shtese page per vjetersi ne pune 1812,bashkia krume,sa likujdojme paga tetor 2014.
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 4 2014-11-04 2014-11-05 34021170012014 Sherbimet bankare 1812,bashkia krume,sa likujdojme kosto swifti per pagesen e kthyer te dt 21.10.2014 per fat telekomit.
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 296,761 2014-11-04 2014-11-05 33821170012014 Shtesa page te tjera 1812,bashkia krume,sa likujdojme paga tetor 2014.
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 135,180 2014-11-04 2014-11-05 33621170012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1812,bashkia krume,sa likujdojme paga tetor 2014.
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 158,000 2014-11-04 2014-11-05 33921170012014 Udhetim i brendshem 1812,bashkia krume,sa likujdojme paga tetor 2014.
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 720,027 2014-11-04 2014-11-05 33121170012014 Shtesa page te tjera 1812,bashkia krume,sa likujdojme paga tetor 2014.