Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Krume (1812) All All 179,260,141.00 293 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 9,120 2014-07-15 2014-07-16 20221170012014 Posta dhe sherbimi korrier 1812 bashkia krume sa likujdojme fat nr 120 dt,30.06.2014 sherbim postar muaji Qershor
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 89,000 2014-07-16 2014-07-16 21421170012014 Bursa 1812 bashkia krume sa likujdojme stimuj per studentet maj-korrik 2014
  Bashkia Krume (1812) ALBTELEKOM SH.A. Has 16,310 2014-07-16 2014-07-16 21521170012014 Sherbime telefonike 1812 bashkia krume sa likujdojme telekom fat nr.718104654 dt.30.06.2014
  Bashkia Krume (1812) PELLUMB PEKA Has 41,454 2014-07-07 2014-07-08 19021170012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1812 bashkia krume sa likujdojme fat 11 dt 23.06.2014 ushqime konvikti
  Bashkia Krume (1812) PELLUMB MAÇI Has 54,000 2014-07-07 2014-07-08 18721170012014 Sherbime telefonike 1812 bashkia krume sa likujdojme fat 31 dt 30.06.2014
  Bashkia Krume (1812) DRITA NEGA Has 407,682 2014-07-07 2014-07-08 19121170012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1812 bashkia krume sa likujdojme fat 14420061 dt 23.06.2014 ushqime konvikti
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 30,000 2014-07-07 2014-07-08 19221170012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi 1812 bashkia krume sa likujdojme ndihme per fatqesi familjare sipas vendimit keshillit
  Bashkia Krume (1812) XHAST SHPK Has 2,971,580 2014-07-04 2014-07-07 12821170012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1812 bashkia krume sa lik fat 136 dt 28.10.2013 per rikonstrusion catia shkolla mesme skenderbeu krume.
  Bashkia Krume (1812) CEZ SHPERNDARJE Has 457,605 2014-07-04 2014-07-07 18621170012014 Elektricitet 2117001 1812 bashkia krume sa likujdojme enerxhi fatme nr kon 115909deri 115045 dt 13.06.2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 89,910 2014-07-03 2014-07-04 19621170012014 Paga baze 1812 bashkia krume sa likujdojme paga muaj qershor 2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 818,027 2014-07-03 2014-07-04 19321170012014 Shtese page per funksionin 1812 bashkia krume sa likujdojme paga muaj qershor 2014
  Bashkia Krume (1812) PLUS COMMUNICATION Has 9,388 2014-07-04 2014-07-04 18821170012014 Sherbime telefonike 1812 bashkia krume sa likujdojme plus fat 1168884400 dt 16.06.2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 30,000 2014-07-03 2014-07-04 19921170012014 Kompensime speciale te tjera 1812 bashkia krume sa likujdojme paga muaj qershor 2014
  Bashkia Krume (1812) NDERMARRJA UJSJELLSIT HAS Has 202,176 2014-07-03 2014-07-04 201/21170012014 Uje 1812 bashkia krume sa likujdojme uje fat 06.013.46. dt 30.06.2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 55,535 2014-07-03 2014-07-04 19521170012014 Paga baze 1812 bashkia krume sa likujdojme paga muaj qershor 2014
  Bashkia Krume (1812) ALBTELEKOM SH.A. Has 15,528 2014-07-04 2014-07-04 18921170012014 Elektricitet 1812 bashkia krume sa likujdojme telekom fat 7177905448 dt 16.06.2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 296,762 2014-07-03 2014-07-04 20021170012014 Paga baze 1812 bashkia krume sa likujdojme paga muaj qershor 2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 139,972 2014-07-03 2014-07-04 19421170012014 Paga baze 1812 bashkia krume sa likujdojme paga muaj qershor 2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 135,180 2014-07-03 2014-07-04 19821170012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1812 bashkia krume sa likujdojme paga muaj qershor 2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 798,936 2014-07-03 2014-07-04 19721170012014 Paga baze 1812 bashkia krume sa likujdojme paga muaj qershor 2014