Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Krume (1812) All All 179,260,141.00 293 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Krume (1812) NDERMARRJA UJSJELLSIT HAS Has 133,200 2014-04-07 2014-04-08 8721170012014 Uje 1812 Bashkia Krume,2117001 sa likujdojme fa 65 dt 30.09.2012 dhe fat 74 dt 30.10.2012 per uje te muajit shtator - tetor 2012
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 3,299,800 2014-04-07 2014-04-08 9521170012014 Kompensime speciale te tjera 1812 bashkia krume,2117001 sa lik invalite per prill 2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 135,180 2014-04-07 2014-04-08 9121170012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1812 Bashkia Krume,2117001 sa likujdojme paga mars 2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 30,000 2014-04-07 2014-04-08 9421170012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi 1812 Bashkia Krume,2117001 sa likujdojme ndihme per fatkeqesi familjare sipas shkrese 231/1 dt 31.03.2014 .
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 30,000 2014-04-07 2014-04-08 9221170012014 Kompensime speciale te tjera 1812 Bashkia Krume,2117001 sa likujdojme kompesim familjar sherbim transporti mars 2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 55,535 2014-04-07 2014-04-08 8421170012014 Paga baze 1812 Bashkia Krume,2117001 sa likujdojme paga mars 2014
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 16,499 2014-04-07 2014-04-08 9621170012014 Posta dhe sherbimi korrier 1812 bashkia krume,2117001 sa lik tarif sherbimi per invalite per prill 2014
  Bashkia Krume (1812) IMERLI QEMA Has 82,050 2014-03-27 2014-03-28 6021170012014 Pajisje per perdorim policor 1812 bashkia krume fat 59 dt 18.12.2013 mat te ndryshme
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 1,314 2014-03-21 2014-03-24 8121170012014 Posta dhe sherbimi korrier 1812 kom postar per bursa konviktor shtator dhjetor 2014
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 262,854 2014-03-20 2014-03-21 801170012014 Bursa 1812 bashkia krume bursa kon krume shtator-dhjetor 2013 shkurt 2014
  Bashkia Krume (1812) DRITA NEGA Has 287,850 2014-03-13 2014-03-17 7821170012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1812bashkia krume blerje ushqime fat 39.40.28.02.2014
  Bashkia Krume (1812) PELLUMB PEKA Has 63,813 2014-03-13 2014-03-17 7921170012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1812 bashkia krume blerje buke fat 01.02.dt 28.02.2014
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 5,022,728 2014-03-12 2014-03-13 7621170012014 Unspecified 1812 bashkia krume sa likujdojme ndihmen ekonomike per janar- shkurt 2014
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 25,114 2014-03-12 2014-03-13 7721170012014 Unspecified 1812 bashkia krume sa likujdojme kom poste per janar shkurt 2014
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 15,448 2014-03-11 2014-03-12 6421170012014 Unspecified 1812 bashkia krume sa likujdojme kom poste per invalid mars 2014
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 3,089,550 2014-03-11 2014-03-12 6321170012014 Unspecified 1812 bashkia krume sa likujdojme invalid mars 2014
  Bashkia Krume (1812) CAHANI Has 99,609 2014-03-07 2014-03-10 5821170012014 Unspecified 1812bashkia krume shpen per mirm objekti per fat 68 dt 27.12.2013
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 129,150 2014-03-05 2014-03-10 5421170012014 Unspecified 1812 bashkia krume sa lik paga shkurt 2014
  Bashkia Krume (1812) DARDANIA HAS Has 129,552 2014-03-07 2014-03-10 5721170012014 Unspecified 1812 shpen per mirm objekti per fat 68 dt 23.12.2013
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 715,011 2014-03-05 2014-03-10 5321170012014 Unspecified 1812 bashkia krume sa lik paga shkurt 2014