Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Krume (1812) All All 179,260,141.00 293 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 2,615,070 2014-05-05 2014-05-06 13221170012014 Ndihme ekonomike 1812 bashkia krume sa likujdojme ndihmen ekonomike prill2014
  Bashkia Krume (1812) FUTBOLL KLUB PASHTRIKU Has 100,000 2014-04-25 2014-04-28 10221170012014 Sherbime te tjera 1812 bashkia krume sa likujdojme fat nr/dt 12.03.2014 veprimtari sportive
  Bashkia Krume (1812) "M. LEZHA" Has 36,000 2014-04-24 2014-04-25 9821170012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1812 bashkia krume paisje shkolle diturim i2011 fat 84172203 dt 22.09.2011
  Bashkia Krume (1812) CEZ SHPERNDARJE Has 335,869 2014-04-22 2014-04-23 9921170012014 Elektricitet 2117001 Bashkia krume, likujdim energji e muajt janar 2014, kon T115909,116049,113224,116333,139599,115901,116346,116330,115899,115898,115045
  Bashkia Krume (1812) DRITA NEGA Has 285,840 2014-04-22 2014-04-23 10021170012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia krume, likujdim ushqime konvikti, fat.47,48,49 dt.24.03.2014
  Bashkia Krume (1812) ALBTELEKOM SH.A. Has 14,640 2014-04-22 2014-04-23 10421170012014 Sherbime telefonike Bashkia krume, likujdim telefoni fat.717507613 dt.31.3.2014
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 12,897 2014-04-22 2014-04-23 11721170012014 Sherbimet bankare Bashkia krume, likujdim tarife sherbimi ekonomike muajt mars 2014
  Bashkia Krume (1812) SEBIE LUSHA Has 65,200 2014-04-22 2014-04-23 10321170012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Bashkia krume, likujdim materiale shkollash, fat.01 dt.24.02.2014
  Bashkia Krume (1812) PLUS COMMUNICATION Has 12,322 2014-04-22 2014-04-23 11821170012014 Sherbime telefonike Bashkia krume, likujdim shpenzime telefoni, fat 116863170,116863172
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 2,579,361 2014-04-22 2014-04-23 11621170012014 Ndihme ekonomike Bashkia krume, likujdim ekonomike muajt mars 2014
  Bashkia Krume (1812) PELLUMB PEKA Has 32,841 2014-04-22 2014-04-23 10121170012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia krume, likujdim ushqime konvikti, fat.5dt.31.03.2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 20,000 2014-04-09 2014-04-10 9721170012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1812 bashkia krume sa likujdojme paga per nentor dhjetor 2013
  Bashkia Krume (1812) CEZ SHPERNDARJE Has 834,990 2014-04-08 2014-04-09 8621170012014 Elektricitet 2117001 1812 bashkia krume sa likujdojme enerxhi elek fat nr 139599 dhe 126725497 dt 07.06.2012
  Bashkia Krume (1812) PLUS COMMUNICATION Has 12,594 2014-04-08 2014-04-09 8921170012014 Sherbime telefonike 1812bashkia krume sa lik telefin plus fat 116846469 dt 01.04.2014
  Bashkia Krume (1812) ALBTELEKOM SH.A. Has 16,205 2014-04-07 2014-04-08 8821170012014 Sherbime telefonike 1812 Bashkia Krume,2117001 sa likujdojme fa 717305381 dt 01.03.2014, per sherbim telefonik shkurt 2014,per numrat ,021422080,021422193,021422305,021422158,02142225,021422217 dhe internet.
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 269,325 2014-04-07 2014-04-08 9321170012014 Shtesa page te tjera 1812 Bashkia Krume,2117001 sa likujdojme paga mars 2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 916,660 2014-04-07 2014-04-08 9021170012014 Paga baze 1812 Bashkia Krume,2117001 sa likujdojme paga mars 2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 157,633 2014-04-07 2014-04-08 8321170012014 Shtese page per vjetersi ne pune 1812 Bashkia Krume,2117001 sa likujdojme paga mars 2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 848,199 2014-04-07 2014-04-08 8221170012014 Paga baze 1812 Bashkia Krume,2117001 sa likujdojme paga mars 2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 87,108 2014-04-07 2014-04-08 8521170012014 Paga baze 1812 Bashkia Krume,2117001 sa likujdojme paga mars 2014