Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Krume (1812) All All 179,260,141.00 293 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 13,053 2014-06-23 2014-06-24 18521170012014 Posta dhe sherbimi korrier 1812 bashkia krume ,2117001, sa lik tarife sherbimi per invalite qershor
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 2,682,969 2014-06-23 2014-06-24 18221170012014 Ndihme ekonomike 1812 bashkia krume ,2117001, sa lik ndihme ekonomike maj
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 2,610,600 2014-06-23 2014-06-24 18421170012014 Pagese paaftesie 1812 bashkia krume ,2117001, sa lik invalite qersdhor 2014
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 13,415 2014-06-23 2014-06-24 18321170012014 Posta dhe sherbimi korrier 1812 bashkia krume ,2117001, sa lik ndihme ekonomike maj
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 7,776 2014-06-18 2014-06-19 16821170012014 Posta dhe sherbimi korrier 18712bashkia krume sa likujdojme fat 96 dt 30.05.2014
  Bashkia Krume (1812) NDERMARRJA UJSJELLSIT HAS Has 265,248 2014-06-18 2014-06-19 16921170012014 Uje 1812 bashkia krume sa likujdojme uje fat nr5.11.21.29.35. dt 13.06.2014
  Bashkia Krume (1812) DRITA NEGA Has 770,820 2014-06-06 2014-06-09 16521170012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1812 sa likujdojme fat nr/14420057 dt 24.05.2014 ushqime
  Bashkia Krume (1812) PELLUMB PEKA Has 45,924 2014-06-06 2014-06-09 16621170012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1812 bashkia krume sa likujdojme fat nr/7 dt 24.05.2014
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 3,550 2014-06-05 2014-06-06 16421170012014 Posta dhe sherbimi korrier 1812kom poste per invalid qershor 2014
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 709,900 2014-06-05 2014-06-06 16321170012014 Pagese paaftesie 1812 bashkia krume invalid pune muaj qershor 2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 820,717 2014-06-04 2014-06-05 15421170012014 Udhetim i brendshem 1812 bashkia krume paga aparati maj 2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 786,936 2014-06-04 2014-06-05 15821170012014 Paga baze 1812 bashkia krume paga sherbimet muaj maj 2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 317,770 2014-06-03 2014-06-05 16121170012014 Paga baze 1812 bashkia krume paga konvikti muaj maj 2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 139,972 2014-06-03 2014-06-04 15521170012014 Paga baze 1812 bashkia krume paga kultura muaj maj 2014
  Bashkia Krume (1812) CEZ SHPERNDARJE Has 300,216 2014-06-03 2014-06-04 16221170012014 Elektricitet 2117001 1812 bashkia krume sa likujdojme fat e enerxhise eklek per muajn mars 2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 89,910 2014-06-03 2014-06-04 15721170012014 Paga baze 1812 paga bashkia krume sporti muaj maj 2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 55,535 2014-06-03 2014-06-04 15621170012014 Paga baze 1812bashkia krume paga gjendja civile bashkia krume maj 2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 30,000 2014-06-03 2014-06-04 16021170012014 Kompensime speciale te tjera 1812 bashkia krume kompesim finan maj 2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 135,180 2014-06-03 2014-06-04 15921170012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1812 paga bashkia krume keshilltar maj 2014
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 3,316,950 2014-05-20 2014-05-21 15221170012014 Pagese paaftesie 1812 bashkia krume invalid muaj maj 2014