Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Krume (1812) All All 179,260,141.00 293 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 64,630 2014-11-04 2014-11-05 33321170012014 Paga baze 1812,bashkia krume,sa likujdojme paga tetor 2014.
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 30,000 2014-11-04 2014-11-05 33721170012014 Kompensime speciale te tjera 1812,bashkia krume,sa likujdojme paga tetor 2014.
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 11,979 2014-10-28 2014-10-29 33021170012014 Posta dhe sherbimi korrier 1812.2014,bashkia krume,2117001,sa likujdojme tarif sherbimi per pagesen e invaliteve muaj tetor 2014.
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 2,395,800 2014-10-28 2014-10-29 32921170012014 Pagese paaftesie 1812.2014,bashkia krume,2117001,sa likujdojme pagesen e invaliteve muaj tetor 2014.
  Bashkia Krume (1812) ALBTELEKOM SH.A. Has 20,405 2014-10-27 2014-10-28 308/21170012014 Sherbime telefonike 1812 sa lik fat 718673315 dt 30.09.2014 telekom
  Bashkia Krume (1812) GJERGJEFI Has 95,400 2014-10-22 2014-10-23 32721170012014 Pajisje per perdorim policor 1812 bashkia krume sa likujdojme faturen nr 243. date 16.10.2014 blerje uniforma policia bashkiake
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 3,177 2014-10-15 2014-10-17 31321170012014 Posta dhe sherbimi korrier 1812 bashkia krume kom poste per invalid pune tetor 2014
  Bashkia Krume (1812) ALBTELEKOM SH.A. Has 20,405 2014-10-15 2014-10-17 30821170012014 Sherbime telefonike 1812 sa lik fat 718673315 dt 30.09.2014 telekom
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 635,300 2014-10-15 2014-10-17 31221170012014 Pagese paaftesie 1812 bashkia krume sa lik pageseinvalid pune tetor 2014
  Bashkia Krume (1812) PLUS COMMUNICATION Has 12,587 2014-10-15 2014-10-17 30921170012014 Sherbime telefonike 1812 bashkia krume sa lik telefon plus fat 119363693 dt 30.09.2014
  Bashkia Krume (1812) XHAST SHPK Has 6,804,666 2014-10-15 2014-10-17 31021170012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1812 bashkia krume sa li situasionin 1 dt 06.10.2014
  Bashkia Krume (1812) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Has 164,848 2014-10-14 2014-10-15 30721170012014 Elektricitet 2117001 1812 bashkia krume sa lik enerxhine elek per muajn shtator 2014 fat nr 616334890 deri 616334853 dt 01.10.2014
  Bashkia Krume (1812) VELLEZERIT POGA Has 739,685 2014-10-08 2014-10-09 30421170012014 Karburant dhe vaj 1812 bashkia krume sa lik karburant fat 13 dt 07.10.2014
  Bashkia Krume (1812) DRITA NEGA Has 200,730 2014-10-08 2014-10-09 30621170012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1812 bashkia krume sa lik ushqime fat 14420076 dhe 14420077 dt 30.09.2014
  Bashkia Krume (1812) PELLUMB PEKA Has 16,168 2014-10-08 2014-10-09 30521170012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1812 bashkia krume sa lik buke fat 18 dt 30.09.2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 72,290 2014-10-03 2014-10-06 29721170012014 Paga baze 1812 bashkia krume sa lik page shtator 2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 135,180 2014-10-03 2014-10-06 29921170012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1812 bashkia krume sa lik page shtator 2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 30,000 2014-10-03 2014-10-06 30021170012014 Kompensime speciale te tjera 1812 bashkia krume sa lik page shtator 2014
  Bashkia Krume (1812) NDERMARRJA UJSJELLSIT HAS Has 190,656 2014-10-06 2014-10-06 30321170012014 Uje 1812 bashkia krume sa lik uje te pishem fat47.55.64.76 dt 01.10.2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 722,767 2014-10-03 2014-10-06 29421170012014 Paga baze 1812 bashkia krume sa lik page shtator 2014