Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Krume (1812) All All 179,260,141.00 293 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 135,180 2014-12-02 2014-12-05 38421170012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1812 bashkia krume,sa likujdojme paga nentor 2014
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 84,794 2014-12-04 2014-12-05 37821170012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1812 bashkia krume sa lik vendim gjyqesor dt,18.09.2013
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 72,290 2014-12-02 2014-12-03 38321170012014 Shtesa page te tjera 1812 bashkia krume,sa likujdojme paga nentor 2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 107,192 2014-12-02 2014-12-03 38121170012014 Shtese page per vjetersi ne pune 1812 bashkia krume,sa likujdojme paga nentor 2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 30,000 2014-12-02 2014-12-03 38521170012014 Shtese page per funksionin 1812 bashkia krume,sa likujdojme paga nentor 2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 296,761 2014-12-02 2014-12-03 38621170012014 Paga baze 1812 bashkia krume,sa likujdojme paga nentor 2014
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 55,534 2014-12-02 2014-12-03 38221170012014 Paga baze 1812 bashkia krume,sa likujdojme paga nentor 2014
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 275,000 2014-11-25 2014-11-26 37421170012014 Grant per femije te lindur 1812,bashkia krume,sa likujdojme listepagese per femije te lindur .
  Bashkia Krume (1812) MAZRREKU Has 295,540 2014-11-24 2014-11-25 37321170012014 Sherbime te tjera 1812,bashkia krume ,sa likujdojme fat 6 dt 21.11.2014,per pastrim bore
  Bashkia Krume (1812) DARDANIA HAS Has 300,000 2014-11-21 2014-11-25 37121170012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1812,bashkia krume ,sa likujdojme fat 77 dt 15.11.2014,per mirmbajtje objekti
  Bashkia Krume (1812) AGRON MAZRREKU Has 330,400 2014-11-21 2014-11-25 37021170012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1812,bashkia krume ,sa likujdojme fat 18 dt 17.11.2014,per mirmbajtje rruge
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 7,680 2014-11-21 2014-11-25 36921170012014 Posta dhe sherbimi korrier 1812,bashkia krume ,sa likujdojme fat 216 dt 31.10.2014,per sherbim postar
  Bashkia Krume (1812) MAZRREKU Has 400,000 2014-11-21 2014-11-25 37221170012014 Sherbim per ngrohje 1812,bashkia krume ,sa likujdojme fat 5 dt 12.11.2014,per dru zjarri
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 3,220,025 2014-11-19 2014-11-20 36621170012014 Pagese paaftesie 1812,bashkia krume ,sa likujdojme pagesen e invaliteve nentor 2014
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 16,100 2014-11-19 2014-11-20 36721170012014 Posta dhe sherbimi korrier 1812,bashkia krume ,sa likujdojme tarif sherbimi per pagesen e invaliteve nentor 2014
  Bashkia Krume (1812) PLUS COMMUNICATION Has 9,335 2014-11-19 2014-11-20 36821170012014 Sherbime telefonike 1812,Bashkia krume, likujdojme shpenzime telefoni, fat 119371458,1193711460 per celular me kod perdorimi 4547 dhe4558
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 95,000 2014-11-18 2014-11-19 36521170012014 Udhetim i brendshem 1812,bashkia krume,sa likujdojme borderon per grupin artistik te kultures
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 14,305 2014-11-17 2014-11-18 36421170012014 Posta dhe sherbimi korrier 1812,bashkia krume ,sa likujdojme tarif sherbimi per ndihma ekonomike tetor 2014.
  Bashkia Krume (1812) CAHANI Has 180,000 2014-11-17 2014-11-18 36221170012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1812,bashkia krume,sa likujdojme fat 20 dt 14.11.2014,per matr per mirmbajtje konvikti
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 2,861,077 2014-11-17 2014-11-18 36321170012014 Ndihme ekonomike 1812,bashkia krume ,sa likujdojme ndihma ekonomike tetor 2014.