Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Koplik (3323) All All 111,825,777.00 221 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Koplik (3323) A.M.C M.Madhe 8,446 2014-07-15 2014-07-16 13421300012014 Sherbime telefonike Bashkia (shp.telef. qershor 2014) nr.klienti 00001178645451
  Bashkia Koplik (3323) ALBTELEKOM SH.A. M.Madhe 11,672 2014-07-14 2014-07-15 13221300012014 Sherbime telefonike Bashkia Koplik (fature tel.qershor 2014) nr.klienti 310001919551/544;31001869455/310001833586/310001898069/310001912163
  Bashkia Koplik (3323) LUIGJ NARKAJ M.Madhe 37,500 2014-07-14 2014-07-15 12821300012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashkia (qera ambjenti)fature nr.ser.0007083 dt.02.07.2014
  Bashkia Koplik (3323) " UJSJELLSI FSHAT" M.Madhe 15,840 2014-07-14 2014-07-15 13021300012014 Uje Bashkia Koplik (fature uji.qershor 2014) nr.serie 15968856 dt.30.06.2014
  Bashkia Koplik (3323) POSTA SHQIPTARE SH.A M.Madhe 4,586 2014-07-14 2014-07-15 13121300012014 Posta dhe sherbimi korrier 2130001 Bashkia Koplik (fature postare qershors 2014) nr.serie 11519404/429 dt.30.06.2014
  Bashkia Koplik (3323) KOMPLEKSI DULAJ M.Madhe 44,400 2014-07-14 2014-07-15 12921300012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashkia Koplik (qera fushe qershor 2014) fature nr.serie 002167/8
  Bashkia Koplik (3323) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA M.Madhe 57,338 2014-07-01 2014-07-01 11621300012014 Shtese page per funksionin Bashkia Koplik (Paga qershor 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) BANKA KOMBETARE TREGTARE M.Madhe 7,155 2014-07-01 2014-07-01 11921300012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Koplik (Paga keshilltar qershor 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 1,077,214 2014-07-01 2014-07-01 11521300012014 Shtese page per funksionin Bashkia Koplik (Paga qershor 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 34,220 2014-07-01 2014-07-01 11721300012014 Shtese page per funksionin Bashkia Koplik (Paga qershor 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 114,480 2014-07-01 2014-07-01 11821300012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Koplik (Paga keshilltar qershor 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) A.M.C M.Madhe 21,220 2014-06-26 2014-06-26 11421300012014 Sherbime telefonike Bashkia (shp.telef. maj 2014) nr.klienti 00001178645451
  Bashkia Koplik (3323) BAJRAKTARI IMPEX M.Madhe 60,000 2014-06-26 2014-06-26 11121300012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Bashkia (pik.kosha met.) fature nr.serie 09861649 dt.31.05.2014
  Bashkia Koplik (3323) INFOSOFT OFFICE SHA M.Madhe 181,920 2014-06-25 2014-06-25 10921300012014 Kancelari Bashkia (Bl Kancelari)fature nr.serie 119789727
  Bashkia Koplik (3323) DIMEX M.Madhe 138,000 2014-06-25 2014-06-25 11021300012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Bashkia (Bl mat.pergjith.)fature nr.serie 1155775/76
  Bashkia Koplik (3323) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA M.Madhe 1,432,251 2014-06-25 2014-06-25 11221300012014 Ndihme ekonomike 2130001-Bashkia Koplik (nd.ekon. maj 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) DEGA TATIMVE M. MADHE M.Madhe 27,030 2014-06-25 2014-06-25 11321300012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Koplik ( tatim paga keshilltar maj 2014)
  Bashkia Koplik (3323) CEZ SHPERNDARJE M.Madhe 219,662 2014-06-24 2014-06-24 10821300012014 Elektricitet 2130001 Bashkia Koplik (energj.elek.maj+dif nga muaji prill 2014 2014)kontrate nr.084537/093972/084542/093974/093973/084542/084543/093970/093971
  Bashkia Koplik (3323) ALBPRINT M.Madhe 116,400 2014-06-18 2014-06-19 10721300012014 Shpenz. per rritjen e AQT - makineri printimi dhe grafimi Bashkia (bl.printer+boje prin.) fat.nr.13789334 dt.31.03.2014
  Bashkia Koplik (3323) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA M.Madhe 3,297,700 2014-06-16 2014-06-17 10521300012014 Pagese paaftesie Bashkia Koplik (Paaftesi qershor 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A