Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Koplik (3323) All All 111,825,777.00 221 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 34,220 2014-03-03 2014-03-03 3021300012014 Unspecified Bashkia Koplik (Paga shkurt 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) BANKA KOMBETARE TREGTARE M.Madhe 6,930 2014-03-03 2014-03-03 3521300012014 Unspecified Bashkia Koplik (Paga keshilltar shkurt 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 116,640 2014-03-03 2014-03-03 3421300012014 Unspecified Bashkia Koplik (Paga keshilltar shkurt 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) A.M.C M.Madhe 19,767 2014-02-25 2014-02-26 1521300012014 Unspecified Bashkia (shp.telef. janar 2014) nr.klienti 00001178645451
  Bashkia Koplik (3323) CEZ SHPERNDARJE M.Madhe 240,233 2014-02-25 2014-02-25 2721300012014 Unspecified 2130001 Bashkia Koplik (energj.elek.janar 2014)kontrate nr.084537/093972/084542/093974/093973/084542/084543/093970/093971
  Bashkia Koplik (3323) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA M.Madhe 3,513,925 2014-02-20 2014-02-21 2721300012014 Unspecified Bashkia Koplik (Paaftesi shkurt 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) ALBTELEKOM SH.A. M.Madhe 20,846 2014-02-18 2014-02-19 1921300012014 Unspecified Bashkia Koplik (fature tel.dhjetor 2013) nr.klienti 310001919551/544;31001869455/310001833586/310001898069/310001912163
  Bashkia Koplik (3323) POSTA SHQIPTARE SH.A M.Madhe 11,328 2014-02-18 2014-02-19 2021300012014 Unspecified 2130001 Bashkia Koplik (fature postare dhjetor 2013) nr.serie 08743852
  Bashkia Koplik (3323) CEZ SHPERNDARJE M.Madhe 166,391 2014-02-18 2014-02-19 2121300012014 Unspecified 2130001 Bashkia Koplik (energj.elek.nentor dhjetor 2013)kontrate nr.084537/093972/084542/093974/093973/084542/084543/093970/093971
  Bashkia Koplik (3323) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA M.Madhe 2,920,000 2014-02-17 2014-02-18 1821300012014 Unspecified Bashkia Koplik (nd.ekonom.nentor-dhjetor 2013) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) ALBTELEKOM SH.A. M.Madhe 20,846 2014-02-12 2014-02-13 1621300012014 Unspecified Bashkia Koplik (fature tel.janar 2014) nr.klienti 310001919551/544;31001869455/310001833586/310001898069/310001912163
  Bashkia Koplik (3323) N.N.Z.K. SHKODRA M.Madhe 6,201,600 2014-02-07 2014-02-07 1521300012014 Unspecified Bashkia Koplik (bl.kosha meturinash fature nr.08931265 dt.08.01.2014)
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 1,103,298 2014-02-04 2014-02-05 1021300012014 Unspecified Bashkia Koplik (Paga janar 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) BANKA KOMBETARE TREGTARE M.Madhe 6,930 2014-02-04 2014-02-04 1321300012014 Unspecified Bashkia Koplik (Paga keshilltar janar 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 110,880 2014-02-04 2014-02-04 1221300012014 Unspecified Bashkia Koplik (Paga keshilltar janar 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 34,220 2014-02-04 2014-02-04 1121300012014 Unspecified Bashkia Koplik (Paga janar 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA M.Madhe 6,905,750 2014-01-20 2014-01-21 1021300012014 Unspecified Bashkia Koplik (Paaftesi janar 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 110,880 2014-01-15 2014-01-16 0321300012014 Unspecified Bashkia Koplik (Paga keshilltar Dhjetor 2013) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) BANKA KOMBETARE TREGTARE M.Madhe 6,930 2014-01-15 2014-01-16 0421300012014 Unspecified Bashkia Koplik (Paga keshilltar Dhjetor 2013) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 1,032,217 2014-01-14 2014-01-14 0121300012014 Unspecified Bashkia Koplik (Paga Dhjetor 2013) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A