Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Koplik (3323) All All 111,825,777.00 221 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Koplik (3323) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA M.Madhe 3,408,425 2014-04-15 2014-04-16 5821300012014 Pagese paaftesie 2130001-Bashkia Koplik (Paaftesi prill 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) POSTA SHQIPTARE SH.A M.Madhe 1,632 2014-04-15 2014-04-16 5021300012014 Posta dhe sherbimi korrier 2130001 Bashkia Koplik (fature postare mars 2014) nr.serie 08743930
  Bashkia Koplik (3323) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA M.Madhe 2,662,682 2014-04-14 2014-04-14 4821300012014 Ndihme ekonomike Bashkia Koplik (nd-ek. janar-shkurt 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 1,131,812 2014-04-03 2014-04-03 4721300012014 Te tjera paga me kontrate Bashkia Koplik (Paga mars 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 114,480 2014-04-03 2014-04-03 4921300012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Koplik (Paga keshilltar mars 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 34,220 2014-04-03 2014-04-03 4821300012014 Shtese page per funksionin Bashkia Koplik (Paga mars 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) BANKA KOMBETARE TREGTARE M.Madhe 7,155 2014-04-03 2014-04-03 5021300012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Koplik (Paga keshilltar mars 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) POSTA SHQIPTARE SH.A M.Madhe 1,248 2014-03-26 2014-03-26 4621300012014 Posta dhe sherbimi korrier 2130001 Bashkia Koplik (fature postare shkurt 2014) nr.serie 087430901
  Bashkia Koplik (3323) FATMIR HOXHAJ M.Madhe 135,150 2014-03-26 2014-03-26 4621300012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2130001-Bashkia(lik.blerje gaz fat.nr.7,dt.05.03.2014,ser.6605753)
  Bashkia Koplik (3323) ALBA - SHPK M.MADHE M.Madhe 216,367 2014-03-18 2014-03-18 3721300012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 2130001-Bashkia Koplik (lik.20%kont.shtese roje viti 2013,fat.nr.14,dt.04.03.2014,ser11309976.)
  Bashkia Koplik (3323) DEGA TATIMVE M. MADHE M.Madhe 26,860 2014-03-18 2014-03-18 4321300012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2130001-Bashkia Koplik (tatime keshilltaresh janar-shkurt 2014)
  Bashkia Koplik (3323) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA M.Madhe 3,596,550 2014-03-18 2014-03-18 4421300012014 Pagese paaftesie 2130001-Bashkia Koplik (Paaftesi mars 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) CEZ SHPERNDARJE M.Madhe 200,090 2014-03-17 2014-03-17 3421300012014 Elektricitet 2130001 Bashkia Koplik (energj.elek.shkurt 2014)kontrate nr.084537/093972/084542/093974/093973/084542/084543/093970/093971
  Bashkia Koplik (3323) POSTA SHQIPTARE SH.A M.Madhe 1,248 2014-03-17 2014-03-17 3521300012014 Posta dhe sherbimi korrier 2130001 Bashkia Koplik (fature postare janar 2014) nr.serie 087430876
  Bashkia Koplik (3323) ALBTELEKOM SH.A. M.Madhe 22,125 2014-03-17 2014-03-17 3521300012014 Sherbime telefonike 2130001-Bashkia(lik.fat.tel.shkurt 2014) nr.klienti 310001919551/544;31001869455/310001833586/310001898069/310001912163
  Bashkia Koplik (3323) A.M.C M.Madhe 6,437 2014-03-13 2014-03-13 3321300012014 Unspecified 2130001-Bashkia (shp.telef. shkurt 2014) nr.klienti 00001178645451
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 30,600 2014-03-13 2014-03-13 3121300012014 Unspecified 2130001-Bashkia Koplik (Lik.shperblim-Page shkurt 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) DEGA TATIMVE M. MADHE M.Madhe 3,400 2014-03-13 2014-03-13 3221310012014 Unspecified 2130001-Bashkia Koplik(lik.tatim shperblim paga)
  Bashkia Koplik (3323) BANKA KOMBETARE TREGTARE M.Madhe 360 2014-03-11 2014-03-12 3621300012014 Unspecified Bashkia Koplik (dif.page keshilltar shkurt 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 1,763,180 2014-03-03 2014-03-05 2921300012014 Unspecified Bashkia Koplik (Paga shkurt 2014+dif.nentor 2013) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A