Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Koplik (3323) All All 111,825,777.00 221 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Koplik (3323) AGIM BAJRAKTARI M.Madhe 110,000 2014-05-22 2014-05-23 8221300012014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale Bashkia (bl.veshje per policine bashkiake) fature nr.001011 dt14.05.2014
  Bashkia Koplik (3323) ALBA - SHPK M.MADHE M.Madhe 131,400 2014-05-21 2014-05-22 8121300012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 2130001-Bashkia Koplik (lik.fat.nr.serie 11309995 dt.14.05.2014 roje private)
  Bashkia Koplik (3323) A.M.C M.Madhe 34,321 2014-05-14 2014-05-14 7321300012014 Sherbime telefonike Bashkia (shp.telef. prill 2014) nr.klienti 00001178645451
  Bashkia Koplik (3323) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA M.Madhe 3,342,600 2014-05-13 2014-05-13 8021300012014 Pagese paaftesie Bashkia Koplik (Paaftesi maj 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) TE ELECTRONICS M.Madhe 100,800 2014-05-13 2014-05-13 7921300012014 Shpenz. per rritjen e AQT - makineri printimi dhe grafimi Bashkia (bl.fotokopje)fat. nr.serie 13747092 dt.27.03.2014
  Bashkia Koplik (3323) POSTA SHQIPTARE SH.A M.Madhe 40,000 2014-05-09 2014-05-12 9726270012014 Ndihme ekonomike 2627001 Komuna Kastrat (dif.nd.ekon. prill 2014)
  Bashkia Koplik (3323) POSTA SHQIPTARE SH.A M.Madhe 200,000 2014-05-09 2014-05-12 7221300012014 Udhetim i brendshem 2130001 Bashkia Koplik (dieta per shahistat)
  Bashkia Koplik (3323) AGIM BAJRAKTARI M.Madhe 355,400 2014-05-09 2014-05-12 7121300012014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale Bashkia (bl.veshje sportive) fature nr.001009 dt.28.04.2014
  Bashkia Koplik (3323) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA M.Madhe 1,413,741 2014-05-05 2014-05-06 6521300012014 Ndihme ekonomike
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 1,127,098 2014-05-06 2014-05-06 6621300012014 Paga baze Bashkia Koplik (Paga prill 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 34,220 2014-05-06 2014-05-06 6721300012014 Shtese page per funksionin Bashkia Koplik (Paga prill 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) BANKA KOMBETARE TREGTARE M.Madhe 7,155 2014-05-06 2014-05-06 6921300012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Koplik (Paga keshilltar prill 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 114,480 2014-05-06 2014-05-06 6821300012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Koplik (Paga keshilltar prill 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) CEZ SHPERNDARJE M.Madhe 227,664 2014-04-17 2014-04-18 6121300012014 Elektricitet 2130001 Bashkia Koplik (energj.elek.mars2014)kontrate nr.084537/093972/084542/093974/093973/084542/084543/093970/093971
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 45,396 2014-04-17 2014-04-18 6321300012014 Te tjera transferta tek individet 2130001 Bashkia Koplik (shper.per dalje ne pension)
  Bashkia Koplik (3323) DEGA TATIMVE M. MADHE M.Madhe 5,044 2014-04-17 2014-04-18 6221300012014 Te tjera transferta tek individet 2130001 Bashkia Koplik (tatime te tjera)
  Bashkia Koplik (3323) BAJRAKTARI IMPEX M.Madhe 3,124,656 2014-04-16 2014-04-17 6021300012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2130001-Bashkia(lik.detyrime 2013 pastrim qyteti)fature nr.09861603/606/610/614/618/622
  Bashkia Koplik (3323) DEGA TATIMVE M. MADHE M.Madhe 13,515 2014-04-15 2014-04-16 5721300012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2130001-Bashkia Koplik (tatime keshilltaresh marst 2014)
  Bashkia Koplik (3323) ALBTELEKOM SH.A. M.Madhe 13,407 2014-04-15 2014-04-16 5121300012014 Sherbime telefonike Bashkia Koplik (fature tel.mars 2014) nr.klienti 310001919551/544;31001869455/310001833586/310001898069/310001912163
  Bashkia Koplik (3323) A.M.C M.Madhe 35,413 2014-04-15 2014-04-16 4921300012014 Sherbime telefonike 2130001-Bashkia (shp.telef. mars 2014) nr.klienti 00001178645451