Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Koplik (3323) All All 111,825,777.00 221 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Koplik (3323) CEZ SHPERNDARJE M.Madhe 169,312 2014-08-25 2014-08-26 15421300012014 Elektricitet 2130001 Bashkia Koplik (energj.elek.korrik 2014)kontrate nr.084537/093972/084542/093974/093973/084542/084543/093970/093971
  Bashkia Koplik (3323) POSTA SHQIPTARE SH.A M.Madhe 1,248 2014-08-25 2014-08-26 15521300012014 Posta dhe sherbimi korrier 2130001 Bashkia Koplik (fat.postare korrik 2014)nr.serie 11519430
  Bashkia Koplik (3323) ALBA - SHPK M.MADHE M.Madhe 131,400 2014-08-25 2014-08-26 15321300012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 2130001-Bashkia Koplik (lik.fat.nr.serie 15469627 dt.14.08.2014 roje private)
  Bashkia Koplik (3323) ALBTELEKOM SH.A. M.Madhe 7,974 2014-08-25 2014-08-26 15621300012014 Sherbime telefonike Bashkia Koplik (fature tel.korrik 2014) nr.klienti 310001919551/544;31001869455/310001833586
  Bashkia Koplik (3323) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA M.Madhe 3,314,550 2014-08-12 2014-08-12 14721300012014 Pagese paaftesie Bashkia Koplik (pag.paaftesie gusht 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) JONUZ HASAJ (L37314001A) M.Madhe 399,000 2014-08-05 2014-08-06 1452300012014 Shpenzime te tjera transporti 2130001-Bashkia Koplik(lik.fat.nr.17,18,dt/04.07.201-ser.0010637,41-transport-futbollista)
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 1,078,932 2014-08-01 2014-08-01 14021300012014 Paga baze Bashkia Koplik (Paga korrik 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 114,480 2014-08-01 2014-08-01 14221300012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Koplik (Paga keshilltar korrik 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA M.Madhe 57,338 2014-08-01 2014-08-01 14421300012014 Shtese page per funksionin Bashkia Koplik (Paga korrik 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) BANKA KOMBETARE TREGTARE M.Madhe 7,155 2014-08-01 2014-08-01 14321300012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Koplik (Paga keshilltar korrik 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 34,220 2014-08-01 2014-08-01 14121300012014 Shtese page per funksionin Bashkia Koplik (Paga korrik 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) CEZ SHPERNDARJE M.Madhe 153,930 2014-07-25 2014-07-29 13921300012014 Elektricitet 2130001 Bashkia Koplik (energj.elek.qershor 2014)kontrate nr.084537/093972/084542/093974/093973/084542/084543/093970/093971
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 60,000 2014-07-29 2014-07-29 14721300012014 Kompensime speciale te tjera Bashkia Koplik (shpenzime kryetari qershor- korrik 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 115,000 2014-07-29 2014-07-29 16921300012014 Udhetim i brendshem Bashkia Koplik (dieta korrik 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA M.Madhe 3,340,125 2014-07-24 2014-07-25 13821300012014 Pagese paaftesie 2130001-Bashkia Koplik pag.paafsie korrik 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA M.Madhe 1,457,927 2014-07-24 2014-07-24 13721300012014 Ndihme ekonomike 2130001-Bashkia Koplik (nd.ekon.qershor 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) RROKU GUEST M.Madhe 344,059 2014-07-21 2014-07-21 13621300012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia (5% garanci punimesh 2013) fature nr.serie 02544828
  Bashkia Koplik (3323) SHPETIM BEKTESHI M.Madhe 139,300 2014-07-16 2014-07-17 13221300012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashkia (Bl.mat.pergjith.) nr.serie 003969 dt.26.06.2014
  Bashkia Koplik (3323) I.B.C M.Madhe 50,364 2014-07-16 2014-07-17 1531300012014 Sherbime te tjera Bashkia (shp.telef.j-qershor 2014) nr.serie 06869533 dt.19.06.2014
  Bashkia Koplik (3323) ALBA - SHPK M.MADHE M.Madhe 131,400 2014-07-17 2014-07-17 13521300012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 2130001 Bashkia Koplik (roje private qershor 2014) nr.serie 15469615 dt.17.07.2014