Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Koplik (3323) All All 111,825,777.00 221 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Koplik (3323) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA M.Madhe 3,070,374 2014-11-27 2014-11-27 22421300012014 Ndihme ekonomike Bashkia Koplik (nd.ekonom.shtator-tetor 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) BLINISHTA M.Madhe 129,600 2014-11-26 2014-11-26 22121300012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2130001-Bashkia(lik.fat.nr.85,ser.16371168,dt.18.11.2014)
  Bashkia Koplik (3323) MIRJAN NIÇO (L32002002V) M.Madhe 92,400 2014-11-26 2014-11-26 22021300012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 2130001-Bashkia(lik.fat.nr.69,ser.17513283,dt.21.11.2014)
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 187,407 2014-11-26 2014-11-26 22321300012014 Shtese page per funksionin Bashkia Koplik (Paga tetor 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) BAJRAMAJ PETROL SHPK M.Madhe 247,500 2014-11-26 2014-11-26 22221300012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2130001-Bashkia(lik.fat.nr.46,ser.17561747,dt.20.11.2014)
  Bashkia Koplik (3323) KASTRATI SHA M.Madhe 958,845 2014-11-21 2014-11-21 21821300012014 Karburant dhe vaj 2130001-Bashkia Koplik(lik.fature,nr.30,dt.05.06.2014,ser.14807430-ble diezel)
  Bashkia Koplik (3323) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE M.Madhe 147,229 2014-11-21 2014-11-21 21921300012014 Elektricitet 2130001 Bashkia Koplik (energj.elek.tetor 2014)kontrate nr.084537/093972/084542/093974/093973/084542/084543/093970/093971
  Bashkia Koplik (3323) ALBA - SHPK M.MADHE M.Madhe 131,400 2014-11-14 2014-11-14 21121300012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 2130001-Bashkia Koplik (lik.fat.nr.104,serie 18015812dt.13.11.2014 roje private)
  Bashkia Koplik (3323) ALBTELEKOM SH.A. M.Madhe 8,912 2014-11-14 2014-11-14 21221300012014 Sherbime telefonike Bashkia Koplik (fature tel.zyrat tetor 2014) nr.klienti 310001919551/544;31001869455/310001833586
  Bashkia Koplik (3323) " UJSJELLSI FSHAT" M.Madhe 15,840 2014-11-07 2014-11-10 21621300012014 Uje 2130001-Bashkia Koplik (lik.fat.uji tetor.2014 )date 31.10.2014
  Bashkia Koplik (3323) LUIGJ NARKAJ M.Madhe 37,500 2014-11-07 2014-11-10 219221300012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashkia Koplik (qera ambjenti kontrate 02.05.2014 2014) fature nr.0007087,dt.03.11.2014)
  Bashkia Koplik (3323) ZENEL HOXHAJ M.Madhe 116,000 2014-11-07 2014-11-10 21421300012014 Sherbime te tjera Bashkia (tr.ne TV)fature nr.ser.6245795 dt.03.11.2014,nr.103)
  Bashkia Koplik (3323) POSTA SHQIPTARE SH.A M.Madhe 888 2014-11-07 2014-11-10 21521300012014 Posta dhe sherbimi korrier 2130001 Bashkia Koplik (fature postare tetor 2014) nr.224,dt.31.10.2014
  Bashkia Koplik (3323) KOMPLEKSI DULAJ M.Madhe 44,400 2014-11-07 2014-11-10 21821300012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashkia Koplik (qera fushe tetor 2014) fature nr.serie 003918,dt.07.11.2014
  Bashkia Koplik (3323) "GERI - SA" M.Madhe 148,959 2014-11-07 2014-11-10 21721300012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2130001-Bashkia(lik.garanci punime gjelberim rruga Culaj)
  Bashkia Koplik (3323) BANKA KOMBETARE TREGTARE M.Madhe 7,155 2014-11-07 2014-11-07 21121300012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Koplik (Paga keshilltar tetor 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 114,480 2014-11-07 2014-11-07 21021300012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Koplik (Pagese keshilltare tetor 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 34,220 2014-11-07 2014-11-07 21221300012014 Shtese page per funksionin Bashkia Koplik (Paga tetor 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 102,200 2014-11-07 2014-11-07 21321300012014 Paga baze Bashkia Koplik (Paga tetor 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) "GERI - SA" M.Madhe 480,000 2014-11-06 2014-11-06 20921300012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike 2130001-Bashkia Koplik(lik.fat.nr7,dt.06.10.2014-ser.08890809-mirembajtje rruge)