Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Koplik (3323) All All 111,825,777.00 221 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 911,782 2014-10-24 2014-10-24 20521300012014 Paga baze Bashkia Koplik (Paga shtator 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA M.Madhe 9,750 2014-10-24 2014-10-24 20721300012014 Pagese paaftesie Bashkia Koplik (lik.paaf. tetor-2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA M.Madhe 57,339 2014-10-24 2014-10-24 20621300012014 Shtese page per funksionin Bashkia Koplik (lik.paga shtator-2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE M.Madhe 212,098 2014-10-23 2014-10-23 16821300012014 Elektricitet 2130001 Bashkia Koplik (energj.elek.shtator 2014)kontrate nr.084537/093972/084542/093974/093973/084542/084543/093970/093971
  Bashkia Koplik (3323) POSTA SHQIPTARE SH.A M.Madhe 1,728 2014-10-17 2014-10-20 19321300012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia (shp.postare. shtator 2014) nr.ser.11519380
  Bashkia Koplik (3323) ERBIAL M.Madhe 132,000 2014-10-17 2014-10-20 19121300012014 Kancelari Bashkia (Bl.kancelari) fature nr.16931315
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 102,200 2014-10-17 2014-10-20 20021300012014 Te tjera paga me kontrate Bashkia Koplik (Paga shtator 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) A.M.C M.Madhe 36,068 2014-10-17 2014-10-20 19221300012014 Sherbime telefonike Bashkia (shp.telef. shtator 2014) nr.ser. 00001212137697
  Bashkia Koplik (3323) BANKA KOMBETARE TREGTARE M.Madhe 7,155 2014-10-17 2014-10-20 20221300012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Koplik (Paga keshilltar shtator 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 114,480 2014-10-17 2014-10-20 20121300012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Koplik (Paga keshilltar shtator 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) ALBTELEKOM SH.A. M.Madhe 7,680 2014-10-17 2014-10-20 19421300012014 Sherbime telefonike Bashkia Koplik (fature tel.zyrat shtator 2014) nr.klienti 310001919551/544;31001869455/310001833586
  Bashkia Koplik (3323) VJOLLCA LOGU M.Madhe 58,800 2014-10-20 2014-10-20 19021300012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashkia (bl.mat.pergjith.)fature nr.serie 7282868 dt.08.10.2014
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 34,220 2014-10-17 2014-10-20 20321300012014 Shtese page per funksionin Bashkia Koplik (Paga shtator 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) BAJRAKTARI M.Madhe 2,498,648 2014-10-16 2014-10-16 18721300012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia (Garanci punimesh te vitit meparshem)
  Bashkia Koplik (3323) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA M.Madhe 3,201,250 2014-10-15 2014-10-16 18821300012014 Pagese paaftesie Bashkia Koplik (pagese paaf.tetor 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) ALBA - SHPK M.MADHE M.Madhe 131,400 2014-10-15 2014-10-16 18921300012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 2130001-Bashkia Koplik (lik.fat.nr.serie 15469649dt.15.10.2014 roje private)
  Bashkia Koplik (3323) KOMPLEKSI DULAJ M.Madhe 44,400 2014-10-13 2014-10-14 18521300012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashkia Koplik (qera fushe shtator 2014) fature nr.serie 003917
  Bashkia Koplik (3323) " UJSJELLSI FSHAT" M.Madhe 15,840 2014-10-13 2014-10-14 18621300012014 Uje Bashkia Koplik (furnz.me uje shtator 2014) fature nr.10427213
  Bashkia Koplik (3323) LUIGJ NARKAJ M.Madhe 37,500 2014-10-13 2014-10-14 18421300012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashkia Koplik (qera ambjenti kontrate 02.05.2014 ) fature nr.0007086
  Bashkia Koplik (3323) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA M.Madhe 3,043,782 2014-10-01 2014-10-02 18321300012014 Ndihme ekonomike Bashkia Koplik (nd.ekonom.shtator 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A