Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Koplik (3323) All All 111,825,777.00 221 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Koplik (3323) FATMIR HOXHAJ M.Madhe 65,000 2014-06-16 2014-06-17 10621300012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Bashkia Koplik (bl.mat.te ndryshme) fature nr.serie 6605757 dt.19.05.2014
  Bashkia Koplik (3323) ALBTELEKOM SH.A. M.Madhe 9,711 2014-06-16 2014-06-17 10721300012014 Sherbime telefonike Bashkia Koplik (fature tel.maj 2014) nr.klienti 310001919551/544;31001869455/310001833586/310001898069/310001912163
  Bashkia Koplik (3323) ALBA - SHPK M.MADHE M.Madhe 131,400 2014-06-13 2014-06-16 9621300012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 2130001-Bashkia Koplik (lik.fat.nr.serie 15469605 dt.13.06.2014 roje private)
  Bashkia Koplik (3323) POSTA SHQIPTARE SH.A M.Madhe 2,440 2014-06-13 2014-06-16 9721300012014 Posta dhe sherbimi korrier 2130001-Bashkia Koplik (lik.fat.posta maj 2014 ) seri nr.115194482/403
  Bashkia Koplik (3323) " UJSJELLSI FSHAT" M.Madhe 66,672 2014-06-13 2014-06-16 9821300012014 Uje 2130001-Bashkia Koplik (lik.fat.uji maj.2014 )seri nr 10427200/13864361/368/390
  Bashkia Koplik (3323) BANKA KOMBETARE TREGTARE M.Madhe 7,155 2014-06-10 2014-06-11 9521300012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Koplik (paga keshilltar maj 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 114,480 2014-06-10 2014-06-11 9421300012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Koplik (paga keshilltar maj 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 150,000 2014-06-09 2014-06-10 9321300012014 Kompensime speciale te tjera Bashkia Koplik (shp.tr. janar-maj 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) DEGA TATIMVE M. MADHE M.Madhe 23,100 2014-06-09 2014-06-10 11926270012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2627001 Komuna Kastrat ( tatim paga keshilltar maj 2014)
  Bashkia Koplik (3323) LUIGJ NARKAJ M.Madhe 37,500 2014-06-09 2014-06-10 9221300012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashkia Koplik (qera ambjenti kontrate 02.05.2014 2014) fature nr.00070820
  Bashkia Koplik (3323) "GERI - SA" M.Madhe 453,036 2014-06-09 2014-06-10 9021300012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Bashkia Koplik (rip.kanale) fature nr.08890801 dt.12.05.2014
  Bashkia Koplik (3323) POSTA SHQIPTARE SH.A M.Madhe 706,000 2014-06-09 2014-06-10 8921300012014 Udhetim i brendshem Bashkia Koplik (dieta per futboll.jan-maj 2014)
  Bashkia Koplik (3323) KOMPLEKSI DULAJ M.Madhe 88,800 2014-06-09 2014-06-10 9121300012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashkia Koplik (qera fushe maj 2014) fature nr.serie 002167/8
  Bashkia Koplik (3323) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA M.Madhe 1,390,341 2014-06-05 2014-06-06 9421300012014 Ndihme ekonomike Bashkia Koplik (nd.ekonom.prill 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 1,136,084 2014-06-04 2014-06-04 8721300012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Koplik (Paga maj 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 34,220 2014-06-04 2014-06-04 8821300012014 Shtese page per funksionin Bashkia Koplik (Paga maj 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) CEZ SHPERNDARJE M.Madhe 79,688 2014-05-27 2014-05-27 8621300012014 Elektricitet 2130001 Bashkia Koplik (energj.elek.prill 2014)kontrate nr.084537/093972/084542/093974/093973/084542/084543/093970/093971
  Bashkia Koplik (3323) ZENEL HOXHAJ M.Madhe 83,000 2014-05-26 2014-05-26 8321300012014 Sherbime te tjera Bashkia (tr.ne TV)fature nr.ser.004482 dt.22.05.2014
  Bashkia Koplik (3323) ALBTELEKOM SH.A. M.Madhe 12,599 2014-05-26 2014-05-26 8521300012014 Sherbime telefonike Bashkia Koplik (fature tel.prill 2014) nr.klienti 310001919551/544;31001869455/310001833586/310001898069/310001912163
  Bashkia Koplik (3323) POSTA SHQIPTARE SH.A M.Madhe 2,016 2014-05-26 2014-05-26 8421300012014 Posta dhe sherbimi korrier 2130001 Bashkia Koplik (fature postare prill 2014) nr.serie 11519456