Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Koplik (3323) All All 111,825,777.00 221 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Koplik (3323) FEDERATA SHQIPTARE E FUTBOLLIT M.Madhe 200,000 2014-09-25 2014-09-25 18221300012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia (sa pagua kuote per federim 2014) fature nr.0005147
  Bashkia Koplik (3323) ERIDION M.Madhe 119,865 2014-09-24 2014-09-24 18021300012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2130001-Bashkia Koplik (lik.fat.nr.serie 16389298 dt.16.09.2014 mat+mirmb.shkolla)
  Bashkia Koplik (3323) ALBA - SHPK M.MADHE M.Madhe 131,400 2014-09-24 2014-09-24 18121300012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 2130001-Bashkia Koplik (lik.fat.nr.serie 15469635dt.22.09.2014 roje private)
  Bashkia Koplik (3323) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE M.Madhe 154,466 2014-09-22 2014-09-22 16821300012014 Elektricitet 2130001 Bashkia Koplik (energj.elek.gusht 2014)kontrate nr.084537/84543/84544/30939/84542/93972/93974/93973/93970
  Bashkia Koplik (3323) ALBTELEKOM SH.A. M.Madhe 7,806 2014-09-22 2014-09-22 16921300012014 Sherbime telefonike Bashkia Koplik (fature tel.gusht 2014) nr.klienti 310001919551/544;31001869455/310001919551/310001919544/310001869455/310001833586
  Bashkia Koplik (3323) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA M.Madhe 3,239,050 2014-09-17 2014-09-18 17621300012014 Pagese paaftesie Bashkia Koplik (Paaftesi shtator 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) FEDERATA SHQIPTARE E FUTBOLLIT M.Madhe 400,000 2014-09-12 2014-09-12 16921300012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia (sa pagua kuote antarsimi 2014) fature nr.0005146
  Bashkia Koplik (3323) I.B.C M.Madhe 33,576 2014-09-10 2014-09-10 1671300012014 Sherbime te tjera Bashkia (shp.internetikorrik-gusht 2014) nr.serie 06869543/8855
  Bashkia Koplik (3323) POSTA SHQIPTARE SH.A M.Madhe 768 2014-09-09 2014-09-09 17121300012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia Koplik ( fature poste gusht 2014e)fature nr.serie11519354
  Bashkia Koplik (3323) " UJSJELLSI FSHAT" M.Madhe 31,680 2014-09-09 2014-09-09 16821300012014 Uje Bashkia Koplik ( fature uji gusht 2014e)fature nr.serie1568873/15968890
  Bashkia Koplik (3323) KOMPLEKSI DULAJ M.Madhe 88,800 2014-09-05 2014-09-08 16521300012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashkia Koplik (qera fushe k-gusht 2014) fature nr.serie 003916
  Bashkia Koplik (3323) LUIGJ NARKAJ M.Madhe 75,000 2014-09-05 2014-09-08 16621300012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashkia Koplik (qera ambjenti kontrate 02.05.2014 ) fature nr.0007085
  Bashkia Koplik (3323) TIM M.Madhe 24,000 2014-09-05 2014-09-08 16221300012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashkia Koplik (bl.materjale per shkolla) fature nr.serie 13864885
  Bashkia Koplik (3323) "GERI - SA" M.Madhe 444,000 2014-09-05 2014-09-08 16421300012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Bashkia Koplik (mirmb.rruge) fature nr.serie 08890802
  Bashkia Koplik (3323) CITRUS M.Madhe 70,200 2014-09-05 2014-09-08 16521300012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Bashkia Koplik (bl.materjale) fature nr.serie 1545043
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 34,220 2014-09-02 2014-09-03 1591300012014 Shtese page per funksionin Bashkia Koplik (Paga gusht 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 114,480 2014-09-02 2014-09-02 1601300012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Koplik (Paga keshilltar gusht 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 1,049,260 2014-09-02 2014-09-02 1571300012014 Shtese page per funksionin Bashkia Koplik (Paga gusht 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) BANKA KOMBETARE TREGTARE M.Madhe 7,155 2014-09-02 2014-09-02 1611300012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Koplik (Paga keshilltar gusht 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA M.Madhe 57,338 2014-09-02 2014-09-02 1581300012014 Shtese page per funksionin Bashkia Koplik (Paga gusht 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A