Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Koplik (3323) All All 111,825,777.00 221 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Koplik (3323) " UJSJELLSI FSHAT" M.Madhe 60,480 2014-12-11 2014-12-12 23421300012014 Uje 2130001-Bashkia Koplik (lik.fat.uji nentor.2014 )date 31.10.2014
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 150,000 2014-12-11 2014-12-12 23621300012014 Kompensime speciale te tjera Bashkia Koplik (lik.shpenzime kryetari gusht-dhjetor 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA M.Madhe 30,000 2014-12-11 2014-12-12 24021300012014 Udhetim i brendshem Bashkia Koplik (lik.dieta.shtator-tetor 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) DEGA TATIMVE M. MADHE M.Madhe 4,895 2014-12-11 2014-12-12 23721300012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2130001-Bashkia Koplik (tatime keshilltaresh Gusht-Dhjetor 2014)
  Bashkia Koplik (3323) BAJRAKTARI IMPEX M.Madhe 468,000 2014-12-11 2014-12-12 23521300012014 Sherbime te tjera 2130001-Bashkia(lik,fat.nr.164,dt.05.12.2014,ser.05468825)
  Bashkia Koplik (3323) GZIM LIKAJ M.Madhe 15,700 2014-12-11 2014-12-12 23321300012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2130001-Bashkia Koplik (lik.8,dt.30.11.2014,08562131)
  Bashkia Koplik (3323) ZENEL HOXHAJ M.Madhe 60,000 2014-12-11 2014-12-12 23821300012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2130001-Bashkia(lik,fat.nr.100,dt.10.12.2014,ser.6245791)
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 195,000 2014-12-11 2014-12-12 23921300012014 Udhetim i brendshem Bashkia Koplik (lik.dieta shtator-dhjetor 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) ALBA - SHPK M.MADHE M.Madhe 131,400 2014-12-12 2014-12-12 24521300012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 2130001-Bashkia Koplik (lik.fat.nr.114,serie 18015822dt.12.12.2014 roje private)
  Bashkia Koplik (3323) DRITA BAJRAKTARI M.Madhe 320,000 2014-12-10 2014-12-11 22821300012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 2130001-Bashkia(lik,fat.nr.7,dt.03.12.2014,ser.0080807)
  Bashkia Koplik (3323) ALBA - SHPK M.MADHE M.Madhe 131,400 2014-12-10 2014-12-11 23221300012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 2130001-Bashkia Koplik (lik.fat.nr.113,serie 18015821dt.03.12.2014 roje private)
  Bashkia Koplik (3323) LUIGJ NARKAJ M.Madhe 75,000 2014-12-10 2014-12-11 230221300012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashkia Koplik (qera ambjenti kontrate 02.05.2014 2014) fature nr.00070898,,dt.10.12.2014)
  Bashkia Koplik (3323) AGIM CULAJ M.Madhe 159,550 2014-12-10 2014-12-11 22521300012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2130001-Bashkia(lik,fat.nr.45,6,dt.28.11.2014,ser.7212501/502)
  Bashkia Koplik (3323) FATMIR HOXHAJ M.Madhe 280,000 2014-12-11 2014-12-11 23621300012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2130001-Bashkia(lik,fat.nr.57,58,dt.08.12.2014,ser.6605762/63)
  Bashkia Koplik (3323) JONUZ HASAJ (L37314001A) M.Madhe 400,000 2014-12-10 2014-12-11 22621300012014 Shpenzime te tjera transporti 2130001-Bashkia(lik,fat.nr.26,dt.09.12.2014,ser.0010634)
  Bashkia Koplik (3323) DRITA BAJRAKTARI M.Madhe 89,800 2014-12-10 2014-12-11 22721300012014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre 2130001-Bashkia(lik,fat.nr.6,dt.28.11.2014,ser.0080808)
  Bashkia Koplik (3323) KOMPLEKSI DULAJ M.Madhe 88,800 2014-12-10 2014-12-11 23121300012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashkia Koplik (qera fushe nentor 2014) fature nr.serie 002724,27,dt.10.12.2014
  Bashkia Koplik (3323) POSTA SHQIPTARE SH.A M.Madhe 165,000 2014-12-10 2014-12-10 22921300012014 Grant per femije te lindur 2130001-Bashkia Koplik(lik.certifikata lindje deri ne vitin 2014)
  Bashkia Koplik (3323) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA M.Madhe 3,417,020 2014-12-02 2014-12-03 22421300012014. Pagese paaftesie 2130001-Bashkia Koplik (pagese detyrime paaftesi .nentor 2014) per.aut.E.Zekaj ID I35224032A
  Bashkia Koplik (3323) MIRJAN NIÇO (L32002002V) M.Madhe 92,400 2014-12-01 2014-12-02 22021300012014,1 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 2130001-Bashkia(lik.fat.nr.69,ser.17513283,dt.21.11.2014)