Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 16,238,998,363.00 4,644 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 208,250 2021-07-22 2021-07-23 10410131042021 Shperblime per rezultate ne pune 1013104 SUT shperblim covid ub 427 dt 12.07.2021 shkrese e mshms 323 dt 06.07.2021 vkm 207 dtr 10.03.2020 listpagesa Maj 2021
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) GENERICSPHARMA Fier 119,951 2021-07-21 2021-07-22 10321110202021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Shtepia e te Moshuereve 2111020 materiale anticovid UP.08.02.2021 fat.1120/2021 fh.2 pvmd
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ECO RICIKLIM Tirane 293,973 2021-07-19 2021-07-22 161110130492021 Sherbime te tjera 1013049-QSUT-602-Shp trajtimi dhe asgjesim mbetjeve covid-19 sipas kont ne vazhdim nr200/10dt 5.3.2021.fat nr772/2021 dt 30.6.2021.sit nr 4 dt 30.6.2021
  Drejtoria e shendetit publik Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 382,800 2021-07-16 2021-07-19 5910130252021 Te tjera shperblime per personelin NJ.V.KUJDESIT SHENDETESOR 1013025 Likujdim shperblim COVID 19 Maj 2021.
  Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor Rajonal Tiranë / Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor Rajonal Tiranë (3535) BANKA CREDINS Tirane 454,167 2021-07-15 2021-07-16 5810131072021 Te tjera shperblime per personelin 1013107 ISHASH rajonal shperblim covid urdher mshms 323 dt 06.07.2021 vkm 207 dt 10.03.2020 ub 29 dt 15.07.2021 listpagesa Korrik 2021
  Dega e Kujdesit Paresor Vlore (3737) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Vlore 43,000 2021-07-15 2021-07-16 7010130142021 Udhetim i brendshem 2021 D SH P Q DIETA PER COVIDIN MAJ-QERSHOR 2021
  Dega e Kujdesit Paresor Vlore (3737) BANKA CREDINS Vlore 7,500 2021-07-15 2021-07-16 7010130142021 Udhetim i brendshem 2021 D SH P Q DIETA PER COVIDIN MAJ-QERSHOR 2021
  Spitali Lushnje (0922) ALPEN PULITO Lushnje 821,989 2021-07-09 2021-07-15 39710130222021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik. sherbim dezinfektimi per spitalin nga covid-19, fat.fiskalizuar nr.30 dt.28.06.2021, situacioni dt.28.06.2021, PV sipas grafikut dhe reparteve te dezinfektuar, kontr.nr.1301/10 dt.05.05.2021
  Sp. Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 576,847 2021-07-13 2021-07-14 14010130832021 Te tjera shperblime per personelin SPITALI PUKE KODI 1013083 TE TJERA SHPERBLIME PER PERSONELIN SHPERBLIM COVID19 MUAJ MAJ 2021 URDHER 53 DT 12.07.2021,SHKR 192 DT 21.06.2021,SHKR 3080/2 DT 07.07.2021,URDHER 323 DT 06.07.2021,VKM 207 DT 10.3.2020 SIP.LISTPAG DHE BORD BANKE
  Dega e Kujdesit Paresor Diber (0606) BANKA CREDINS Diber 427,672 2021-07-12 2021-07-13 7410130042021 Shtesa page te tjera 1013004 NJVKSH Diber shperblim Covid 19 Maj 2021 sipas listepageses bashkelidhur, urdher nr 252/1 dt 07.07.2021
  Zyra Punesimit Kukes (1818) AMERIKA GRUP Kukes 945,270 2021-07-08 2021-07-12 24910102022021 Subvencion per te nxitur punesimin (Sigurime Shoqerore&Shendetesore) Dr.Raj AKPA 1010202 subv nxitje punesimi(paga,sig shooq ) qershor 2021 sipas vkm nr 608dt 27.07.2020 covidi kontr nr 303dt 27.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 212,500 2021-07-08 2021-07-12 45010130512021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi'' SHPERBLIM COVID MAJ VKM 207 DT 10.03.2020 SHKRESE MSHMS 323 DT 06.07.2021NR 3080/1 DT 06.07.2021 LISTPAGESA MAJ 2021
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,809,056 2021-07-08 2021-07-12 44810130512021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi'' SHPERBLIM COVID VKM 207 DT 10.03.2020 SHKRESE 323/1 dt 06.072021 NR 3080/1 DT 06.07.2021 LISTPAGESA MAJ 2021
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 36,557,920 2021-07-08 2021-07-12 44610130512021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi'' SHPERBLIM COVID MAJ VKM 207 DT 10.03.2020 SHKRESE MSHMS 323 DT 06.07.2021 NR 3080/1 DT 06.07.2021 LISTPAGESA MAJ
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 106,250 2021-07-08 2021-07-12 44710130512021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi'' SHPERBLIM COVID MAJ VKM 207 DT 10.03.2020 SHKRESE MSHMS 323 DT 06.07.2021 NR 3080/1 DT 06.07.2021 LISTPAGESA MAJ 2021
  Sanatoriumi Tirane (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 425,000 2021-07-08 2021-07-12 44910130512021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi'' SHPERBLIM COVID MAJ VKM 207 DT 10.03.2020 SHKRESE MSHMS 323 DT 06.07.2021 NR 3080/1 DT 06.07.2021 LISTPAGESA MAJ 2021
  Sanatoriumi Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,570,375 2021-07-08 2021-07-12 45110130512021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi'' SHPERBLIM COVID MAJ VKM 207 DT 10.03.2020 SHKRESE MSHMS 323 DT 06.07.2021NR 3080/1 DT 06.07.2021 LISTPAGESA MAJ 2021
  Zyra Punesimit Kukes (1818) RESTORANT- BAR TURIZMI Vjeter Kukes 70,020 2021-07-08 2021-07-09 24710102022021 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) Dr.Raj AKPA 1010202 nxitje punesimi(sig shoq,paga) muaji qershor 2021sipas vkm nr 608dt 29.07.2020 covid&K nr 303/6dt 27.10.2020
  Bashkia Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 41,760 2021-07-08 2021-07-09 45621370012021/1 Ndihme ekonomike Bashkia Puke kodi 2137001 Ndime ekonomike 6% covid -19 dyfishim muaj prill 2021 Njesia Adm Rrape ,Sh.ligjore nr 417/1 dt 7.06.2021,Vendim nr 16 dt 31.05.2021 sipas permbledhse borderosh
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) Banka OTP Albania Tirane 232,141 2021-07-08 2021-07-09 149910130492021 Te tjera shperblime per personelin 1013049-QSUT-600- Lik shperblime Covid-19 per periudh maj 2021 .sipas VKM nr 207 dt 10.3.2020.VKM nr 20 dt20.1.2021.,urdh MSHMS nr 323 dt 6.7.2021 listepagese bashkelidhur