Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 16,238,998,363.00 4,644 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 80,000 2021-06-16 2021-06-17 54010100392021 Te tjera transferta tek individet 1010039-Drejt.Pergj.Tatimeve,lik paga covid 19, sipas vkm nr 651 dt 13.08.2020, vkm 1100 dt 16.12.2020
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 60,000 2021-06-16 2021-06-17 53810100392021 Te tjera transferta tek individet 1010039-Drejt.Pergj.Tatimeve,lik paga covid 19, sipas vkm nr 651 dt 13.08.2020, vkm 1100 dt 16.12.2020
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 80,000 2021-06-16 2021-06-17 54510100392021 Transferta per ndihme ekonomike ndaj individeve te mbetur pa pune ne kushtet e pandemise Covid-19 (paketa 2) 1010039-Drejt.Pergj.Tatimeve,lik paga biznesi per masat anti Covid-19 vkm 305 dt 16.4.2020 2
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) BANKA CREDINS Tirane 208,000 2021-06-16 2021-06-17 53110100392021 Transferta per ndihme ekonomike ndaj individeve te biznesit te vogel ne kushtet e pandemise Covid-19 1010039-Drejt.Pergj.Tatimeve,lik paga biznesi per masat anti Covid-19 vkm 254 dt 27.3.2020 nr pun 4
  Dega e Kujdesit Paresor Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 791,402 2021-06-15 2021-06-16 11810130072021 Te tjera shperblime per personelin Njesia Vendore e Kujdesit Shendetsor Fier 1013007 shperblime Covid-19 Urdh.14.06.2021 listepagesa
  Dega e Kujdesit Paresor Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 18,125 2021-06-15 2021-06-16 11910130072021 Te tjera shperblime per personelin Njesia Vendore e Kujdesit Shendetsor Fier 1013007 shperblime Covid-19 Urdh.14.06.2021 listepagesa
  Dega e Kujdesit Paresor Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 644,068 2021-06-15 2021-06-16 9210130082021 Te tjera shperblime per personelin 1013008,Njesia Vendore e Kujdesit Shendetesor Gjirokaster shperblim COVID-19 liste pagese
  Dega e Kujdesit Paresor Gjirokaster (1111) BANKA CREDINS Gjirokaster 142,182 2021-06-15 2021-06-16 9310130082021 Te tjera shperblime per personelin 1013008,Njesia Vendore e Kujdesit Shendetesor Gjirokaster shperblim COVID-19 liste pagese
  Dega e Kujdesit Paresor Gjirokaster (1111) TIRANA BANK Gjirokaster 62,784 2021-06-15 2021-06-16 9410130082021 Te tjera shperblime per personelin 1013008,Njesia Vendore e Kujdesit Shendetesor Gjirokaster shperblim COVID-19 liste pagese
  Drejtoria e shendetit publik Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 257,717 2021-06-15 2021-06-16 7810130282021 Te tjera shperblime per personelin 1013028 Shperblim covid-19,bordero prill 2021,urdher ministri nr.254 date 21.05.2021
  Drejtoria e shendetit publik M.Madhe (3323) BANKA KOMBETARE TREGTARE M.Madhe 272,165 2021-06-15 2021-06-16 4410130612021 Te tjera shperblime per personelin Nj.V.K.Shendetesor M.Madhe lik.shperblime per covid VKM 207 personi zbatues J.Kukaj ID. I26118027B)
  Drejtoria e shendetit publik Mallakaster (0924) RAIFFEISEN BANK SH.A Mallakaster 310,788 2021-06-15 2021-06-16 5310130362021 Te tjera shperblime per personelin PAGESE PER SHPERBLIM COVID-19 PRILL 2021 VKM NR.207 DATE 10.03.2020 URDHER I MSHMS NR.254 DATE 21.05.2021 URDHER PAGESE NR.06 DATE 15.06.2021 PER NJESINE VENDORE E KUJDESIT SHENDETESOR MALLAKASTER
  ASHR Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 454,185 2021-06-15 2021-06-16 16510130022021 Te tjera shperblime per personelin 1013002 NJVKSH shperblim covid vkm 207 dt 10.03.2020 ub 35 DT 05.05.2021 shkrese mshms 254 dt 21.05.2021 listpagesa 2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ECO RICIKLIM Tirane 784,063 2021-06-14 2021-06-16 128210130492021 Sherbime te tjera 1013049-QSUT-602-Shp trajt i mbetjevenga sherb e pacienteve me covid sipas .kont ne vazhdim nr200/10dt 5.3.21.fat nr575/2021 dt 17.5.21.sit sherb nr2 prill 21
  ASHR Tirane (3535) UNION BANK SHA Tirane 106,250 2021-06-15 2021-06-16 16810130022021 Te tjera shperblime per personelin 1013002 NJVKSH shperblim covid vkm 207 dt 10.03.2020 ub 35 DT 05.05.2021 shkrese mshms 254 dt 21.05.2021 listpagesa 2021
  ASHR Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 304,584 2021-06-15 2021-06-16 16710130022021 Te tjera shperblime per personelin 1013002 NJVKSH shperblim covid vkm 207 dt 10.03.2020 ub 35 DT 05.05.2021 shkrese mshms 254 dt 21.05.2021 listpagesa 2021
  ASHR Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 424,292 2021-06-15 2021-06-16 16610130022021 Te tjera shperblime per personelin 1013002 NJVKSH shperblim covid vkm 207 dt 10.03.2020 ub 35 DT 05.05.2021 shkrese mshms 254 dt 21.05.2021 listpagesa 2021
  Drejtoria e shendetit publik Kavaje (3513) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Kavaje 586,398 2021-06-14 2021-06-15 8110130302021 Shtesa page te tjera NJESIA VENDORE E KUJDESIT SHENDET SHTESE PAGE PER PERSONAT QE P[UNOJNE PER COVID-19 1-30 PRILL 2021 URDHER 189/2 DT 01.06.2021 URDHER I MIN 154 DT 21.05.2021
  Drejtoria e shendetit publik Kavaje (3513) Banka OTP Albania Kavaje 106,233 2021-06-14 2021-06-15 8210130302021 Te tjera shperblime per personelin NJESIA VENDORE E KUJDESIT SHENDET SHTESE PAGE PER PERSONAT QE P[UNOJNE PER COVID-19 1-30 PRILL 2021URDHER 189/2 DT 01.06.2021 URDHER I MIN 154 DT 21.05.2021
  Drejtoria e shendetit publik Kavaje (3513) RAIFFEISEN BANK SH.A Kavaje 161,466 2021-06-14 2021-06-15 8310130302021 Te tjera shperblime per personelin NJESIA VENDORE E KUJDESIT SHENDET SHTESE PAGE PER PERSONAT QE P[UNOJNE PER COVID-19 1-30 PRILL 2021URDHER 189/2 DT 01.06.2021 URDHER I MIN 154 DT 21.05.2021