Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 16,238,998,363.00 4,644 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Zyra Punesimit Kukes (1818) GRAND GRUP Kukes 45,090 2021-06-16 2021-06-17 22310102022021 Subvencion per te nxitur punesimin (Sigurime Shoqerore&Shendetesore) Dr.Raj AKPA 1010202 subv nxitje punesimi( sig shoq )muaji maj 2021 sipas vkm nr 608 dt 29.07.2020 covidi Kontr nr 303/2 dt 27.10.2020
  Drejtoria e shendetit publik Lac (2019) Banka OTP Albania Laç 366,603 2021-06-16 2021-06-17 7310130342021 Shpenzime te tjera personeli Njesia Vendore e Kujdesit Shendetesor Kurbin paguar shprerblime per muajin prill Covid 19
  Drejtoria e shendetit publik Sarande (3731) UNION BANK SHA Sarande 190,000 2021-06-16 2021-06-17 6310130432021 Shtese page per funksionin lik shp per covidin nga njvksh ne zbatim te vkm nr 207 dat 10.03.2020
  Drejtoria e shendetit publik Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 375,000 2021-06-16 2021-06-17 6210130432021 Shtese page per funksionin lik shp per covidin nga njvksh ne zbatim te vkm nr 207 dat 10.03.2020
  Drejtoria e shendetit publik Skrapar (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 295,289 2021-06-15 2021-06-17 5410130442021 Te tjera shperblime per personelin 1013044 Shperblim per punonjeset qe marrin tampon COVID-19 List Pagesa Qershor 2021 per Prill 2021Urdher i MSH nr.2336/2 dt.27.05.2021 Urdher MSH nr.254 dt.21.05.2021 VKM 207 dt.10.03.2020 Nr.Punonj.Fakt 3 Nj.Vend.e Kujd.Shendet.SKRAPAR
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 52,000 2021-06-16 2021-06-17 53510100392021 Transferta per ndihme ekonomike ndaj individeve te biznesit te vogel ne kushtet e pandemise Covid-19 1010039-Drejt.Pergj.Tatimeve,lik paga biznesi per masat anti Covid-19 vkm 254 dt 27.3.2020 nr pun 1
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 40,000 2021-06-16 2021-06-17 54810100392021 Transferta per ndihme ekonomike ndaj individeve te mbetur pa pune ne kushtet e pandemise Covid-19 (paketa 2) 1010039-Drejt.Pergj.Tatimeve,lik paga biznesi per masat anti Covid-19 vkm 305 dt 16.4.2020 2
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Banka OTP Albania Tirane 182,000 2021-06-16 2021-06-17 53310100392021 Transferta per ndihme ekonomike ndaj individeve te biznesit te vogel ne kushtet e pandemise Covid-19 1010039-Drejt.Pergj.Tatimeve,lik paga biznesi per masat anti Covid-19 vkm 254 dt 27.3.2020 nr pun 5
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Banka OTP Albania Tirane 66,000 2021-06-16 2021-06-17 53910100392021 Te tjera transferta tek individet 1010039-Drejt.Pergj.Tatimeve,lik paga covid 19, sipas vkm nr 651 dt 13.08.2020, vkm 1100 dt 16.12.2020
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) BANKA CREDINS Tirane 80,000 2021-06-16 2021-06-17 54310100392021 Transferta per ndihme ekonomike ndaj individeve te mbetur pa pune ne kushtet e pandemise Covid-19 (paketa 2) 1010039-Drejt.Pergj.Tatimeve,lik paga biznesi per masat anti Covid-19 vkm 305 dt 16.4.2020 2
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 120,000 2021-06-16 2021-06-17 54210100392021 Transferta per ndihme ekonomike ndaj individeve te mbetur pa pune ne kushtet e pandemise Covid-19 (paketa 2) 1010039-Drejt.Pergj.Tatimeve,lik paga biznesi per masat anti Covid-19 vkm 305 dt 16.4.2020 2
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 234,000 2021-06-16 2021-06-17 53410100392021 Transferta per ndihme ekonomike ndaj individeve te biznesit te vogel ne kushtet e pandemise Covid-19 1010039-Drejt.Pergj.Tatimeve,lik paga biznesi per masat anti Covid-19 vkm 254 dt 27.3.2020 nr pun 5
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) BANKA E TIRANES Tirane 46,000 2021-06-16 2021-06-17 53710100392021 Te tjera transferta tek individet 1010039-Drejt.Pergj.Tatimeve,lik paga covid 19, sipas vkm nr 651 dt 13.08.2020, vkm 1100 dt 16.12.2020
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 80,000 2021-06-16 2021-06-17 54710100392021 Transferta per ndihme ekonomike ndaj individeve te mbetur pa pune ne kushtet e pandemise Covid-19 (paketa 2) 1010039-Drejt.Pergj.Tatimeve,lik paga biznesi per masat anti Covid-19 vkm 305 dt 16.4.2020 2
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Banka OTP Albania Tirane 120,000 2021-06-16 2021-06-17 54610100392021 Transferta per ndihme ekonomike ndaj individeve te mbetur pa pune ne kushtet e pandemise Covid-19 (paketa 2) 1010039-Drejt.Pergj.Tatimeve,lik paga biznesi per masat anti Covid-19 vkm 305 dt 16.4.2020 2
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) BANKA E TIRANES Tirane 40,000 2021-06-16 2021-06-17 54410100392021 Transferta per ndihme ekonomike ndaj individeve te mbetur pa pune ne kushtet e pandemise Covid-19 (paketa 2) 1010039-Drejt.Pergj.Tatimeve,lik paga biznesi per masat anti Covid-19 vkm 305 dt 16.4.2020 2
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 208,000 2021-06-16 2021-06-17 53210100392021 Transferta per ndihme ekonomike ndaj individeve te biznesit te vogel ne kushtet e pandemise Covid-19 1010039-Drejt.Pergj.Tatimeve,lik paga biznesi per masat anti Covid-19 vkm 254 dt 27.3.2020 nr pun 6
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 56,000 2021-06-16 2021-06-17 53610100392021 Te tjera transferta tek individet 1010039-Drejt.Pergj.Tatimeve,lik paga covid 19, sipas vkm nr 651 dt 13.08.2020, vkm 1100 dt 16.12.2020
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 26,000 2021-06-16 2021-06-17 54110100392021 Te tjera transferta tek individet 1010039-Drejt.Pergj.Tatimeve,lik paga covid 19, sipas vkm nr 651 dt 13.08.2020, vkm 1100 dt 16.12.2020
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 286,000 2021-06-16 2021-06-17 53010100392021 Transferta per ndihme ekonomike ndaj individeve te biznesit te vogel ne kushtet e pandemise Covid-19 1010039-Drejt.Pergj.Tatimeve,lik paga biznesi per masat anti Covid-19 vkm 254 dt 27.3.2020 nr pun 6