Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 16,238,998,363.00 4,644 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Pogradec (1529) RAIFFEISEN BANK SH.A Pogradec 121,188 2021-06-23 2021-06-24 25910130822021 Te tjera shperblime per personelin 1013082 Spitali Pogradec,shperblim per COVID 19 Mars-Prill 2021,Urdher titullari nr.2/1 dt.05.01.2021,Listepagese 10,11+Bordero 3,4 dt.22.06.2021,np=6
  Sp. Pogradec (1529) BANKA CREDINS Pogradec 3,230,840 2021-06-23 2021-06-24 25710130822021 Te tjera shperblime per personelin 1013082 Spitali Pogradec,shperblim per COVID 19 Mars-Prill 2021,Urdher titullari nr.2/1 dt.05.01.2021,Listepagese 6,7+Bordero 3,4 dt.22.06.2021,np=173
  Kuvendi Popullor (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,000 2021-06-23 2021-06-24 42710020012021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Kuvendi pagese analize Covid urdh nr 109 dt 16.06.2021 fat nr 421776 dt 16.06.2021
  Shk. Prof."Thoma Papano" Gjirokaster (1111) MIFEEL Gjirokaster 117,360 2021-06-22 2021-06-23 4710102522021. Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1010252 Shkolla"Thoma Papapano" materiale COVID fat 114/2021 dt 21.06.2021 fh nr 6 dt 21.06.2021 up nr 85 dt 16.06.2021
  Sp. Permet (1128) BANKA E TIRANES Permet 12,456 2021-06-22 2021-06-23 15510130812021 Shtesa page te tjera SPITALI PERMET SHPERBLIM PER COVID-19 SHKRES MSHMS NR 2336/2 DT 27.05.2021 URDHER NR 254 DT 21.05.2021
  Sp. Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 17,597 2021-06-22 2021-06-23 15410130812021 Shtesa page te tjera SPITALI PERMET SHPERBLIM PER COVID-19 SHKRES MSHMS NR 2336/2 DT 27.05.2021 URDHER NR 254 DT 21.05.2021
  Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor Rajonal Tiranë / Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor Rajonal Tiranë (3535) BANKA CREDINS Tirane 462,500 2021-06-22 2021-06-23 4910131072021 Te tjera shperblime per personelin 1013107 ISHASH rajonal shperblim covid um 254 dt 21.05.2021 vkm 207 dt 10.03.2020 ub 26 dt 22.06.2021 listpagesa Maj 2021
  Zyra Punesimit Kukes (1818) Shefqet Lataj Kukes 23,460 2021-06-21 2021-06-22 22910102022021 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) Dr.Raj AKPA 1010202 subv nxitje punesimi( paga,sig shoq )muaji maj 2021sipas vkm nr 17dt 15.01.2020 Kontr nr 22dt 27.10.2020&vkm nr 608 dt 29.07.2020 covid
  Dega e Kujdesit Paresor Lushnje (0922) Banka OTP Albania Lushnje 109,135 2021-06-21 2021-06-22 6610130122021 Te tjera shperblime per personelin 1013012 Njesia Vend.Kujdesit Shendetsor LU, Sa likujd. Shperblim page per personelin mjekesor i trajtuar me bonus per COVID 19 sipas listepageses Prill 2021
  Dega e Kujdesit Paresor Lushnje (0922) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Lushnje 436,541 2021-06-21 2021-06-22 6510130122021 Te tjera shperblime per personelin 1013012 Njesia Vend.Kujdesit Shendetsor LU, Sa likujd. Shperblim page per personelin mjekesor i trajtuar me bonus per COVID 19 sipas listepageses Prill 2021
  Drejtoria e shendetit publik Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 338,175 2021-06-21 2021-06-22 5710130402021 Te tjera shperblime per personelin NJESIA VENDORE KUJDESIT SHENDETESOR PERMET SHPERBLIM PER COVID -19 PER PRILL 2021 SHMSHMS NR 2336/2 DT 27.05.2021 URDHER NR 12 DT 16.06.2021,URDHER NR 254 DT 21.05.2021
  Sp. Sarande (3731) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Sarande 121,998 2021-06-21 2021-06-22 196 10130842021 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe LIK SHPERBLIM PER COVIDIN NGA SPITALI SR
  Drejtoria e shendetit publik Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 219,606 2021-06-15 2021-06-21 6210130392021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1013039 NJVKSH Peqin likuiduar shperblim covid 19 sipas listepageses se prill 2021 urdher nr 6 dt 11.06.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BANKA E TIRANES Tirane 25,745,975 2021-06-18 2021-06-21 22110130482021 Organizatat nderkombetare te tjera 1013048 ISHP transferte per vaksine anti COVID ub 127 dt 18.06.2021 shkeres nr 788/1 date 18.06.2021 akt norv 16 dt 17.04.21 vkm 328 dt 02.06.2021 fat 1 al-v dt 16.04.2021 ft nr 30 dt 30.04.2021 pv dt 30.04.21
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BANKA E TIRANES Tirane 25,745,975 2021-06-18 2021-06-21 22210130482021 Sherbimet bankare 1013048 ISHP transferte per vaksine anti COVID ub 127 dt 18.06.2021 shkeres nr 788/1 date 18.06.2021 akt norv 16 dt 17.04.21 vkm 328 dt 02.06.2021 fat 2 al-v dt 08.06.2021 fh nr 46 dt 11.06.2021 pv dt 11.06.21
  Drejtoria e shendetit publik Delvine (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 371,313 2021-06-16 2021-06-18 4610130262021 Te tjera shperblime per personelin Likujdojme pagat per Covidin maj 2021 DSHP Delvine
  Dega e Kujdesit Paresor Elbasan (0808) BANKA E TIRANES Elbasan 589,355 2021-06-17 2021-06-18 12110130062021 Shtesa page te tjera 1013006 Njesia Vend Kujdesit Shendetesor Elbasan, shperblim covid me permbledhese, Naferete Duzha nr ID G05902056V, nr punonj 11
  Dega e Kujdesit Paresor Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 112,263 2021-06-17 2021-06-18 12210130062021 Shtesa page te tjera 1013006 Njesia Vend Kujdesit Shendetesor Elbasan, shperblim covid ud dt 10.05.2021 me permbledhese, Naferete Duzha nr ID G05902056V, nr punonjesish 3
  Drejtoria e shendetit publik Kruje (0716) Banka OTP Albania Kruje 125,000 2021-06-16 2021-06-17 6710130322021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1013032 - Njesia Vendore e Kujdesit Shendetsor Kruje shperblim per punonjesit e angazhuar ne covid -19 list pagesa prill 2021 dor ne banke B Topciu
  Drejtoria e shendetit publik Kruje (0716) RAIFFEISEN BANK SH.A Kruje 369,000 2021-06-16 2021-06-17 6610130322021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1013032 - Njesia Vendore e Kujdesit Shendetsor Kruje shperblim per punonjesit e angazhuar ne covid -19 list pagesa prill 2021 dor ne banke B Topciu