Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 16,238,998,363.00 4,644 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Mat (0625) BANKA CREDINS Mat 1,078,151 2021-08-03 2021-08-04 24210130782021 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Spitali Mat (1013078) Lik. Page muaji Korrik 2021 dhe Shperblim personeli per COVID-19 Maj 2021.Urdh.Tit.Nr.175 Dt.03.08.2021,Urdh.M.SH Nr.323 Dt.06.07.2021.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve 22
  Sp. Mat (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 6,098,260 2021-08-03 2021-08-04 24010130782021 Shtese page per vjetersi ne pune Spitali Mat (1013078) Lik. Page muaji Korrik2021 dhe Shperblim personeli per COVID-19 Maj 2021.Urdh.Tit.Nr.175 Dt.03.08.2021,Urdh.M.SH Nr.323 Dt.06.07.021.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve 107
  Sp. Kruje (0716) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kruje 142,050 2021-08-02 2021-08-03 35510130732021 Te tjera shperblime per personelin 1013073- Drejtoria e Sherbimit Spitalor "Stefan Gjoni" Kruje bonus per covid -19 maj 2021 dor listpagesen ne banke E.Sarika
  Sp. Kruje (0716) UNION BANK SHA Kruje 5,682 2021-08-02 2021-08-03 35710130732021 Te tjera shperblime per personelin 1013073- Drejtoria e Sherbimit Spitalor "Stefan Gjoni" Kruje bonus per covid -19 maj 2021 dor listpagesen ne banke E.Sarika
  Sp. Kruje (0716) RAIFFEISEN BANK SH.A Kruje 1,068,006 2021-08-02 2021-08-03 35310130732021 Te tjera shperblime per personelin 1013073- Drejtoria e Sherbimit Spitalor "Stefan Gjoni" Kruje bonus per covid -19 per muajn maj 2021 dor listpagesen ne banke E.Sarika
  Sp. Kruje (0716) BANKA E TIRANES Kruje 48,867 2021-08-02 2021-08-03 35410130732021 Te tjera shperblime per personelin 1013073- Drejtoria e Sherbimit Spitalor "Stefan Gjoni" Kruje bonus per covid -19 maj 2021 2021 dor listpagesen ne banke E.Sarika
  Sp. Kruje (0716) Banka OTP Albania Kruje 665,031 2021-08-02 2021-08-03 35610130732021 Te tjera shperblime per personelin 1013073- Drejtoria e Sherbimit Spitalor "Stefan Gjoni" Kruje bonus per covid -19 maj 2021 dor listpagesen ne banke E.Sarika
  Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) LOERMA Elbasan 420,000 2021-07-30 2021-08-02 17710110992021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2021 Universiteti A.Xhuvani 1011099 Sherbime te dezinfektimit Covid-19 UP 52 dt 24.12.2020 Vendim 52 dt 08.02.2021 Marreveshje kuader , Kontratë 4706/21 dt 25.02.2021 Fat 49/2021 dt 26.07.2021
  Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) LOERMA Elbasan 420,000 2021-07-30 2021-08-02 17610110992021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2021 Universiteti A.Xhuvani 1011099 Sherbime te dezinfektimit Covid-19 UP 52 dt 24.12.2020 Vendim 52 dt 08.02.2021 Marreveshje kuader , Kontratë 4706/21 dt 25.02.2021 Fat 42/2021 dt 28.06.2021
  Bashkia Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 71,440 2021-07-30 2021-08-02 50521370012021 Ndihme ekonomike Bashkia Puke kodi 2137001 Ndime ekonomike 6% covid -19 dyfishim muaj maj 2021 Njesia Adm Gjegjan ,Sh.ligjore nr 523/1 dt 26.07.2021,Vendim nr 20 dt 09.07.2021 sipas permbledhse borderosh
  Bashkia Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 50,920 2021-07-30 2021-08-02 50821370012021 Ndihme ekonomike Bashkia Puke kodi 2137001 Ndime ekonomike 6% covid -19 dyfishim muaj maj 2021 Njesia Adm Qelez ,Sh.ligjore nr 523/1 dt 26.07.2021,Vendim nr 20 dt 09.07.2021 sipas permbledhse borderosh
  Bashkia Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 47,880 2021-07-30 2021-08-02 50921370012021 Ndihme ekonomike Bashkia Puke kodi 2137001 Ndime ekonomike 6% covid -19 dyfishim muaj maj 2021 Njesia Adm Qerret ,Sh.ligjore nr 523/1 dt 26.07.2021,Vendim nr 20 dt 09.07.2021 sipas permbledhse borderosh
  Sp. Gramsh (0810) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gramsh 96,872 2021-07-27 2021-07-28 22110130692021 Te tjera shperblime per personelin 1013069 Shperblim covid-19 urdher nr.323 date 06.07.2021,bordero maj 2021
  Sp. Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 213,909 2021-07-27 2021-07-28 22010130692021 Te tjera shperblime per personelin 1013069 Shperblim covid-19 urdher nr.323 date 06.07.2021,bordero maj 2021
  Sp. Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 338,855 2021-07-27 2021-07-28 22210130692021 Te tjera shperblime per personelin 1013069 Shperblim covid-19 urdher nr.323 date 06.07.2021,bordero maj 2021
  Drejtoria e shendetit publik Pogradec (1529) Banka OTP Albania Pogradec 316,774 2021-07-27 2021-07-28 9010130412021 Te tjera shperblime per personelin 1013041 Nj.V.K.Sh Pogradec,Shperblim per COVID ne zbatim te VKM nr.207 dt.10.03.2020,Urdher titullari nr.22 dt.26.07.2021,Listepagese dhe bordero nr.34 dt.27.07.2021,np=6
  Spitali Universitar i Traumes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,062,500 2021-07-23 2021-07-27 44910171382021 Shperblime per rezultate ne pune 1017138,SUT shperblime covid-19, vkm 207 dt 10.3.20, UMM 2723 dt 4.6.21, urdh.388 dt 30.6.21, listpagese
  Spitali Universitar i Traumes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 144,886 2021-07-23 2021-07-26 45010171382021 Shperblime per rezultate ne pune 1017138,SUT shperblime covid-19, vkm 207 dt 10.3.20, UMM 2723 dt 4.6.21, urdh.388 dt 30.6.21, listpagese
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,192,614 2021-07-22 2021-07-23 10210131042021 Shperblime per rezultate ne pune 1013104 SUT shperblim covid ub 427 dt 12.07.2021 shkrese e mshms 323 dt 06.07.2021 vkm 207 dtr 10.03.2020 Maj 2021listpagesa dhjetor 2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 114,943 2021-07-22 2021-07-23 10310131042021 Shperblime per rezultate ne pune 1013104 SUT shperblim covid ub 427 dt 12.07.2021 shkrse e mshms 323 dt 06.07.2021vkm 207 dt 10.03.2020 listpagesa Maj 2021