Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 16,238,998,363.00 4,644 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 110,146 2021-09-02 2021-09-03 194710130492021 Te tjera shperblime per personelin 1013049-QSUT-600- Lik shperblime Covid-19 sipas VKM nr 207 dt 10.3.2020.VKM nr 20 dt20.1.2021.,urdh MSHMS nr 368 dt 24.8.2021 listepagese bashkelidhur
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) Banka OTP Albania Tirane 49,432 2021-09-02 2021-09-03 194910130492021 Te tjera shperblime per personelin 1013049-QSUT-600- Lik shperblime Covid-19 sipas VKM nr 207 dt 10.3.2020.VKM nr 20 dt20.1.2021.,urdh MSHMS nr 368 dt 24.8.2021 listepagese bashkelidhur
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,537,882 2021-09-02 2021-09-03 195010130492021 Te tjera shperblime per personelin 1013049-QSUT-600- Lik shperblime Covid-19 sipas VKM nr 207 dt 10.3.2020.VKM nr 20 dt20.1.2021.,urdh MSHMS nr 368 dt 24.8.2021 listepagese bashkelidhur
  Drejtoria e shendetit publik Kolonje (1514) RAIFFEISEN BANK SH.A Kolonje 1,195,918 2021-09-01 2021-09-02 14310130312021 Shtese page per vjetersi ne pune 1013031 NJVKSH Kolonje shpenz per paga mujai gusht 2021 dhe shperblim per personelin per diagnostikim COVID 19 urdher nr 9 dt 31.08.2021,permbledhese dhe listepagesa dt 01.09.2021
  Drejtoria e shendetit publik Mat (0625) Banka OTP Albania Mat 1,957,261 2021-09-01 2021-09-02 11410130372021 Te tjera shperblime per personelin Njesia Vend.Kujd.Shend.Mat (1013037) Lik. Page muaji Gusht 2021 dhe Shperbl. per personeli qe merren me rastet COVID-19 muaj Maj.Urdh.M.SH Nr.323 Dt.06.07.2021,Urdh.Tit.Nr.15 Dt.01.09.2021.Liste - Pagese Nr.i Punonjesve 27.
  Drejtoria e shendetit publik Mirdite (2026) Banka OTP Albania Mirdite 136,363 2021-09-01 2021-09-02 8010130382021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1013038 NJESI VENDORE E KUJD SHENDETS MIRDITE COVID -19 URDHER NR 323 DT 06.07.2021 SHKRESA NR 3080/2 DT 07.07.2021 MINISTRISE SHENDETSISE PAGESE MUAJ MAJ 2021LISTE PAGESE BANKE ME 4 PERFITUES .
  Drejtoria e shendetit publik Tepelene (1134) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tepelene 105,040 2021-09-01 2021-09-02 8910130462021 Te tjera shperblime per personelin shperblim covid-19 nj.v.k.shendetesor Tepelene
  Drejtoria e shendetit publik Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 262,192 2021-09-01 2021-09-02 9010130462021 Te tjera shperblime per personelin shperblim covid-19 nj.v.k.shendetesor Tepelene
  Drejtoria e shendetit publik Kruje (0716) Banka OTP Albania Kruje 375,000 2021-08-31 2021-09-01 9610130322021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1013032 - Njesia Vendore e Kujdesit Shendetsor Kruje shperblim per punonjesit e angazhuar ne covid 19 dor list pagesen maj 2021 B Topciu
  Drejtoria e shendetit publik Kruje (0716) RAIFFEISEN BANK SH.A Kruje 511,000 2021-08-31 2021-09-01 9510130322021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1013032 - Njesia Vendore e Kujdesit Shendetsor Kruje shperblim per punonjesit e angazhuar ne covid 19 dor list pagesen maj 2021 B Topciu
  Bashkia Bilisht (1505) XH - N - SH GROUP Devoll 542,400 2021-08-30 2021-08-31 57121050012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA DEVOLL PER XH-N-SH GROPU BLERJE DISIFEKTANT PER COVID 19 FH NR 5 DATE 12.02.2021 FAT NR 14 DATE 12.02.2021 AKT MARJE NE DOREZIM 431/18 DATE 12.02.2021 URDHER NR 431/2 DATE 02.02.2021 UP NR 431/4 DATE 02.02.2021
  Drejtoria e shendetit publik Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 35,361 2021-08-30 2021-08-31 11610130282021 Te tjera shperblime per personelin 1013028 Shperblim covid-19,bordero maj 2021,urdher ministri nr.323 date 06.07.2021
  Drejtoria e shendetit publik Mallakaster (0924) RAIFFEISEN BANK SH.A Mallakaster 310,788 2021-08-30 2021-08-31 7510130362021 Te tjera shperblime per personelin PAGESE PER SHPERBLIM COVID-19 MAJ 2021 URDHER I MSHMS NR.323 DATE 06.07.2021 SHKRESE E NJVKSH NR.3080/2 PROT DATE 07.07.2021 URDHER PAGESE NR.7 DATE30.08.2021 PER NJESINE VENDORE E KUJDESIT SHENDETESOR MALLAKASTER
  Drejtoria e shendetit publik Kavaje (3513) RAIFFEISEN BANK SH.A Kavaje 81,558 2021-08-27 2021-08-30 11910130302021 Te tjera shperblime per personelin NJESIA VENDORE E KUJDESIT SHENDET PAGA COVID 1-31.05.2021 URDHER I MIN 323 DT 06.07.2021 PROT 3080/1 DT 06.07.2021 URDHER I BRENDSH 231/2 DT 16.07.2021
  Drejtoria e shendetit publik Kavaje (3513) Banka OTP Albania Kavaje 40,553 2021-08-27 2021-08-30 11810130302021 Te tjera shperblime per personelin NJESIA VENDORE E KUJDESIT SHENDET PAGA COVID 1-31.05.2021 URDHER I MIN 323 DT 06.07.2021 PROT 3080/1 DT 06.07.2021 URDHER I BRENDSH 231/2 DT 16.07.2021
  Drejtoria e shendetit publik Kavaje (3513) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Kavaje 300,790 2021-08-27 2021-08-30 11710130302021 Te tjera shperblime per personelin NJESIA VENDORE E KUJDESIT SHENDET PAGE PER PERSONAT QE MERREN ME COVID-191-31.05.2021 URDHER 231/2 DT 16.07.2021
  Shtepia e te Moshuarve Kavaje (3513) HEP-2012 Kavaje 120,000 2021-08-27 2021-08-30 12521180102021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SHTEPIA E TE MOSHUARVE SA LIKUIDOJME MATERIALE PER COVID UP 15 DT 23.08.2021 74/2021 DT 26.08.2021 FH 111 DT 26.08.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 34,274 2021-08-27 2021-08-30 36310130482021 Te tjera shperblime per personelin 1013048 ISHP shperblime covid vkm 207 dt 10.03.2020 ub 149 dt 12.07.2021 shkrese mshms 323 dt 06.07.2021 listpagesa 26.08.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 268,435 2021-08-27 2021-08-30 36410130482021 Te tjera shperblime per personelin 1013048 ISHP shperblime covid vkm 207 dt 10.03.2020 ub 149 dt 12.07.2021 shkrese mshms 323 dt 06.07.2021 listpagesa 26.08.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 746,904 2021-08-27 2021-08-30 36210130482021 Te tjera shperblime per personelin 1013048 ISHP shperblime covid vkm 207 dt 10.03.2020 ub 149 dt 12.07.2021 shkrese mshms 323 dt 06.07.2021 listpagesa 26.08.2021