Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 16,238,998,363.00 4,644 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Shk Pr "Enver Qiraxhi" Pogradec (1519) Dritan Lilo Pogradec 63,000 2021-09-17 2021-09-20 9910102582021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1010258 Shkolla Profesionale E.Qiraxhi Pogradec,Materiale AntiCOVID,UB nr.10 +Fature nr.5 dt.14.09.2021,FH nr.29+PVMD dt.15.09.2021
  Qendra Muzeore Durres (0707) SADRI LUSHAJ Durres 99,950 2021-09-13 2021-09-14 8810121022021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1012102 QENDRA MUZEORE MATERIALE PASTRIMI E PER COVID FAT 323 DT 09.09.2021
  Drejtoria e shendetit publik Kucove (0217) RAIFFEISEN BANK SH.A Kuçove 175,014 2021-09-13 2021-09-14 9810130332021 Te tjera shperblime per personelin 1013033 listepagese shperblime personeli covid 19 shkrese nr 3642/2 dt07.09.2021 urdher min shend. nr 377 dt 01.09.2021
  Bashkia Tirana (3535) QENDRA "STREHA" Tirane 600,000 2021-09-08 2021-09-10 290621010012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2101001 Bashkia Tirane lik prog 'Kujdesi soc per familjet&femijet' mbrojtja& fuq i te rinjve LGBT gjate covid 19 UK ne vzhd nr.41005 dt.19.11.20 UK ne vzhd nr.45706 dt.24.12.20 kontr vzhd nr.3312/3 dt.02.02.21 rap mon kesti 2 dt.23.07.21
  Dega e Kujdesit Paresor Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 201,052 2021-09-08 2021-09-09 12110130032021 Te tjera shperblime per personelin 1013003 DSHP, berat, VKM nr.207, dt.10.03.2020, urdheri nr.323, dt.06.07.2021, urdheri nr.591, dt.07.09.2021, liste pagesa shperblim covidi
  Dega e Kujdesit Paresor Berat (0202) BANKA CREDINS Berat 14,031 2021-09-08 2021-09-09 12210130032021 Te tjera shperblime per personelin 1013003 DSHP, berat, VKM nr.207, dt.10.03.2020, urdheri nr.323, dt.06.07.2021, urdheri nr.591, dt.07.09.2021, liste pagesa shperblim covidi
  Dega e Kujdesit Paresor Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 108,743 2021-09-08 2021-09-09 12010130032021 Te tjera shperblime per personelin 1013003 DSHP, berat, VKM nr.207, dt.10.03.2020, urdheri nr.323, dt.06.07.2021, urdheri nr.591, dt.07.09.2021, liste pagesa shperblim covidi
  Dega e Kujdesit Paresor Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 362,216 2021-09-07 2021-09-08 14010130082021 Te tjera shperblime per personelin 1013008,Njesia Vendore e Kujdesit Shendetesor Gjirokaster shperblim COVID-19 liste pagese liste pagese
  Dega e Kujdesit Paresor Gjirokaster (1111) BANKA CREDINS Gjirokaster 107,795 2021-09-07 2021-09-08 14210130082021 Te tjera shperblime per personelin 1013008,Njesia Vendore e Kujdesit Shendetesor Gjirokaster shperblim COVID-19 liste pagese liste pagese
  Dega e Kujdesit Paresor Gjirokaster (1111) TIRANA BANK Gjirokaster 48,295 2021-09-07 2021-09-08 14110130082021 Te tjera shperblime per personelin 1013008,Njesia Vendore e Kujdesit Shendetesor Gjirokaster shperblim COVID-19 liste pagese liste pagese
  Drejtoria e shendetit publik Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 349,903 2021-09-02 2021-09-08 7810130392021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1013039 NJVKSH Peqin likuiduar shperblim covid 19 listepagesa muaji mars 2021 urdher nr 7 dt 27.08.2021 nr i personave 4
  ASHR Tirane (3535) UNION BANK SHA Tirane 106,250 2021-09-07 2021-09-08 24410130022021 Te tjera shperblime per personelin 1013002 NJVKSH lik shperblime Maj COVID 19, liste pagese vkm 207 dt 10.3.2020, um 162 dt 16.03.2021 ub 66 dt 02.09.2021 listpagesa 2021
  ASHR Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 212,500 2021-09-07 2021-09-08 24210130022021 Te tjera shperblime per personelin 1013002 NJVKSH lik shperblime Maj COVID 19, liste pagese vkm 207 dt 10.3.2020, um 162 dt 16.03.2021 ub 66 dt 02.09.2021 listpagesa 2021
  ASHR Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 207,838 2021-09-07 2021-09-08 24510130022021 Te tjera shperblime per personelin 1013002 NJVKSH lik shperblime Maj COVID 19, liste pagese vkm 207 dt 10.3.2020, um 162 dt 16.03.2021 ub 66 dt 02.09.2021 listpagesa 2021
  ASHR Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 255,821 2021-09-07 2021-09-08 24310130022021 Te tjera shperblime per personelin 1013002 NJVKSH lik shperblime Maj COVID 19, liste pagese vkm 207 dt 10.3.2020, um 162 dt 16.03.2021 ub 66 dt 02.09.2021 listpagesa 2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ECO RICIKLIM Tirane 122,734 2021-09-03 2021-09-07 196810130492021 Sherbime te tjera 1013049-QSUT-602 lik Trajtim dhe asgjesim i mbetjeve nga Covid-19 ,urdh prok nr 2036 dt 10.06.2020,njof fit 2036/6 dt 25.11.2020 , Kont nr 200/22 dt 9.7.2021 ,fat 1181/2021 dt 13.08.2021,situac korrik 2021,
  Dega e Thesarit Kavaje (3513) BLERINA RECI Kavaje 10,700 2021-09-02 2021-09-03 6810100132021 Sherbime te tjera DEGA THESARIT KAVAJE LIKUJDIM FATURE NR 2/2021 DT 31.08.2021 BLERJE MATERIALE MBROJTESE PER PERSONELIN COVID 19 UP NR 2 DT 30.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BANKA E TIRANES Tirane 46,738 2021-09-02 2021-09-03 194810130492021 Te tjera shperblime per personelin 1013049-QSUT-600- Lik shperblime Covid-19 sipas VKM nr 207 dt 10.3.2020.VKM nr 20 dt20.1.2021.,urdh MSHMS nr 368 dt 24.8.2021 listepagese bashkelidhur
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BANKA CREDINS Tirane 575,176 2021-09-02 2021-09-03 195110130492021 Te tjera shperblime per personelin 1013049-QSUT-600- Lik shperblime Covid-19 sipas VKM nr 207 dt 10.3.2020.VKM nr 20 dt20.1.2021.,urdh MSHMS nr 368 dt 24.8.2021 listepagese bashkelidhur
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,740,381 2021-09-02 2021-09-03 194610130492021 Te tjera shperblime per personelin 1013049-QSUT-600- Lik shperblime Covid-19 sipas VKM nr 207 dt 10.3.2020.VKM nr 20 dt20.1.2021.,urdh MSHMS nr 368 dt 24.8.2021 listepagese bashkelidhur