Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 16,238,998,363.00 4,644 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,715,627 2021-07-08 2021-07-09 149810130492021 Te tjera shperblime per personelin 1013049-QSUT-600- Lik shperblime Covid-19 per periudh maj 2021 .sipas VKM nr 207 dt 10.3.2020.VKM nr 20 dt20.1.2021.,urdh MSHMS nr 323 dt 6.7.2021 listepagese bashkelidhur
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BANKA E TIRANES Tirane 99,278 2021-07-08 2021-07-09 150110130492021 Te tjera shperblime per personelin 1013049-QSUT-600- Lik shperblime Covid-19 per periudh maj 2021 .sipas VKM nr 207 dt 10.3.2020.VKM nr 20 dt20.1.2021.,urdh MSHMS nr 323 dt 6.7.2021 listepagese bashkelidhur
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,482,494 2021-07-08 2021-07-09 150210130492021 Te tjera shperblime per personelin 1013049-QSUT-600- Lik shperblime Covid-19 sipas VKM nr 207 dt 10.3.2020.VKM nr 20 dt20.1.2021.,urdh MSHMS nr 323 dt 6.7.2021 listepagese bashkelidhur
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BANKA CREDINS Tirane 941,070 2021-07-08 2021-07-09 1497810130492021 Te tjera shperblime per personelin 1013049-QSUT-600- Lik shperblime Covid-19 per periudh maj 2021 .sipas VKM nr 207 dt 10.3.2020.VKM nr 20 dt20.1.2021.,urdh MSHMS nr 323 dt 6.7.2021 listepagese bashkelidhur
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 25,298 2021-07-08 2021-07-09 150010130492021 Te tjera shperblime per personelin 1013049-QSUT-600- Lik shperblime Covid-19 per periudh maj 2021 .sipas VKM nr 207 dt 10.3.2020.VKM nr 20 dt20.1.2021.,urdh MSHMS nr 323 dt 6.7.2021 listepagese bashkelidhur
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BANKA CREDINS Tirane 19,986,134 2021-07-08 2021-07-09 150310130492021 Te tjera shperblime per personelin 1013049-QSUT-600- Lik shperblime Covid-19 per periudh maj 2021 .sipas VKM nr 207 dt 10.3.2020.VKM nr 20 dt20.1.2021.,urdh MSHMS nr 323 dt 6.7.2021 listepagese bashkelidhur
  Bashkia Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 54,520 2021-07-07 2021-07-08 45221370012021 Ndihme ekonomike Bashkia Puke kodi 2137001 Ndime ekonomike 6% covid -19 dyfishim muaj prill 2021 Njesia Adm Qerret ,Sh.ligjore nr 417/1 dt 7.06.2021,Vendim nr 16 dt 31.05.2021 sipas permbledhse borderosh
  Bashkia Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 71,440 2021-07-07 2021-07-08 45821370012021 Ndihme ekonomike Bashkia Puke kodi 2137001 Ndime ekonomike 6% covid -19 dyfishim muaj prill 2021 Njesia Adm Gjegjan ,Sh.ligjore nr 417/1 dt 7.06.2021,Vendim nr 16 dt 31.05.2021 sipas permbledhse borderosh
  Bashkia Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 50,200 2021-07-07 2021-07-08 45421370012021 Ndihme ekonomike Bashkia Puke kodi 2137001 Ndime ekonomike 6% covid -19 dyfishim muaj prill 2021 Njesia Adm Qelez ,Sh.ligjore nr 417/1 dt 7.06.2021,Vendim nr 16 dt 31.05.2021 sipas permbledhse borderosh
  Federata Shqiptare Judos (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,852 2021-07-07 2021-07-08 6610112252021 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit 1011225 Federata Shqiptare Judo, Lik rimb pagese I.C Tokyo 21 per berjen test shpejt sars Cos-2 , Vend KR nr,1 dt09.03.21, Ft Sars Covid -2 dt 8.6.21, Lpagesa dt 7.7.21
  Drejtoria e shendetit publik Mat (0625) Banka OTP Albania Mat 1,954,634 2021-07-06 2021-07-07 8610130372021 Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veçanta Njesia Vend.Kujd.Shend.Mat (1013037) Lik. Page muaji Qershor 2021 dhe Shperbl. per personeli qe merren me rastet COVID-19.Urdh.M.SH Nr.254 Dt.21.05.2021,Urdh.Tit.Nr.13 Dt.30.06.2021.Liste - Pagese Nr.i Punonjesve 27.
  Bashkia Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 28,440 2021-07-06 2021-07-07 45021370012021 Ndihme ekonomike Bashkia Puke kodi 2137001 Ndime ekonomike 6% covid -19 dyfishim muaj prill 2021 Bashkia Puke ,Sh.ligjore nr 417/1 dt 7.06.2021,Vendim nr 16 dt 31.05.2021 sipas permbledhse borderosh
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,382,288 2021-07-05 2021-07-06 24410130482021 Organizatat nderkombetare te tjera 1013048 ISHP sherbim transporti per vaksine anti covid DHL Beograd Serbi ub 141 dt 05.07.2021 euro 19 3617,84 *122.85 leke akt normativ nr 16,19 dt 07.04.2021 dt 16.04.2021 vkm 328 dt 02.06.2021 fature nr 00019289 date 05.05.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,382,288 2021-07-05 2021-07-06 24510130482021 Organizatat nderkombetare te tjera 1013048 ISHP sherbim transporti per vaksine anti covid DHL Beograd Serbi ub 141 dt 05.07.2021 euro 19 3617,84 *122.85 leke akt normativ nr 16,19 dt 07.04.2021 dt 16.04.2021 vkm 328 dt 02.06.2021 fature nr 00020369 date 10.06.2021
  Sp. Mat (0625) Banka OTP Albania Mat 854,769 2021-07-02 2021-07-05 20410130782021 Shtese page per funksionin Spitali Mat (1013078) Lik. Page muaji Qershor 2021 dhe Shperblim personeli per COVID-19 Prill 2021.Urdh.Tit.Nr.161 Dt.02.07.2021,Urdh.M.SH Nr.254 Dt.21.05.2021.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve 16
  Sp. Mat (0625) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Mat 1,307,841 2021-07-02 2021-07-05 20210130782021 Te tjera shperblime per personelin Spitali Mat (1013078) Lik. Page muaji Qershor 2021 dhe Shperblim personeli per COVID-19 Prill 2021.Urdh.Tit.Nr.161 Dt.02.07.2021,Urdh.M.SH Nr.254 Dt.21.05.2021 .Liste - Pagese Nr. i Punonjesve 24
  Sp. Mat (0625) BANKA CREDINS Mat 1,130,440 2021-07-02 2021-07-05 20310130782021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Spitali Mat (1013078) Lik. Page muaji Qershor 2021 dhe Shperblim personeli per COVID-19 Prill 2021.Urdh.Tit.Nr.161 Dt.02.07.2021,Urdh.M.SH Nr.254 Dt.21.05.2021.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve 22
  Sp. Mat (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 6,666,269 2021-07-02 2021-07-05 20110130782021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Spitali Mat (1013078) Lik. Page muaji Qershor 2021 dhe Shperblim personeli per COVID-19 Prill 2021.Urdh.Tit.Nr.161 Dt.02.07.2021,Urdh.M.SH Nr.254 Dt.21.05.2021.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve 109
  Zyra Punesimit Kukes (1818) FAT-5 Kukes 25,050 2021-06-24 2021-06-25 23510102022021 Subvencion per te nxitur punesimin (Sigurime Shoqerore&Shendetesore) Dr.Raj AKPA 1010202 nxitje punesimi (sig shoq muaji maj 2021 sipas vkm nr 608dt 29.07.2020covid kontr nr 303/7dt 27.10.2020
  Sp. Pogradec (1529) Banka OTP Albania Pogradec 173,971 2021-06-23 2021-06-24 25810130822021 Te tjera shperblime per personelin 1013082 Spitali Pogradec,shperblim per COVID 19 Mars-Prill 2021,Urdher titullari nr.2/1 dt.05.01.2021,Listepagese 8,9+Bordero 3,4 dt.22.06.2021,np=13