Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 16,238,998,363.00 4,644 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komisioneret Publik (3535) MURATI BA Tirane 6,552 2021-08-25 2021-08-26 14310630042021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1063004 Komisioneri Publik 2021, sherb dezinf amb Covid-19, ft nr 33/2021, dt 13.08.21, up nr 9,dt 12.3.21, ft of nr 122/3, dt 12.3.21, njof f it dt 17.3.21,kon 122/10, dt 19.03.21, pvmd dt 16.07.2021
  Bashkia Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 68,920 2021-08-18 2021-08-19 54921370012021 Ndihme ekonomike Bashkia Puke kodi 2137001 Ndime ekonomike 6% covid -19 dyfishim muaj Qershor 2021 Njesia Adm Gjegjan ,Sh.ligjore nr 579/1 dt 9.08.2021,Vendim nr 25 dt 30.07.2021 sipas permbledhse borderosh
  Bashkia Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 46,960 2021-08-17 2021-08-18 54721370012021 Ndihme ekonomike Bashkia Puke kodi 2137001 Ndime ekonomike 6% covid -19 dyfishim muaj qershor 2021 Njesia Adm.Rrape ,Sh.ligjore nr 579/1 dt 09.08.2021,Vendim nr 25 dt 30.07.2021 sipas permbledhse borderosh
  Bashkia Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 47,880 2021-08-17 2021-08-18 54821370012021 Ndihme ekonomike Bashkia Puke kodi 2137001 Ndime ekonomike 6% covid -19 dyfishim muaj qershor 2021 Njesia Adm.Qerret ,Sh.ligjore nr 579/1 dt 09.08.2021,Vendim nr 25 dt 30.07.2021 sipas permbledhse borderosh
  Bashkia Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 50,920 2021-08-17 2021-08-18 54621370012021 Ndihme ekonomike Bashkia Puke kodi 2137001 Ndime ekonomike 6% covid -19 dyfishim muaj qershor 2021 Njesia Adm.Qelez ,Sh.ligjore nr 579/1 dt 09.08.2021,Vendim nr 25 dt 30.07.2021 sipas permbledhse borderosh
  Spitali Diber (0606) BANKA CREDINS Diber 2,087,590 2021-08-16 2021-08-17 16510130152021 Te tjera shperblime per personelin Spitali 1013015 shperblime personeli mjeksore per pacientet e trajtuar me COVID-19 shkresa nr.40/1 dt.28.07.2021.sipas listes bashkengjitur
  Spitali Diber (0606) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Diber 621,705 2021-08-16 2021-08-17 16410130152021 Te tjera shperblime per personelin Spitali 1013015 shperblime personeli mjeksore per pacientet e trajtuar me COVID-19 shkresa nr.40/1 dt.28.07.2021.sipas listes bashkengjitur
  Zyra Punesimit Kukes (1818) AMERIKA GRUP Kukes 910,260 2021-08-16 2021-08-17 29810102022021 Subvencion per te nxitur punesimin (Sigurime Shoqerore&Shendetesore) Dr.Raj AKPA 1010202 subv nxitje punesimi(paga,sig shooq ) korrik 2021 sipas vkm nr 608dt 27.07.2020 covidi kontr nr 303dt 27.10.2020
  Bashkia Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 27,720 2021-08-16 2021-08-17 54521370012021 Ndihme ekonomike Bashkia Puke kodi 2137001 Ndime ekonomike 6% covid -19 dyfishim muaj qershor 2021 Bashkia Puke ,Sh.ligjore nr 579/1 dt 09.08.2021,Vendim nr 25 dt 30.07.2021 sipas permbledhse borderosh
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) UNITED TRANSPORT (UNI TRANS) Tirane 2,500 2021-08-11 2021-08-12 32510130482021 Sherbime te tjera 1013048 ISHP sherbim doganor per vaksina Covid-19 sipas ub 160 dt 03.08.2021 ,ft nr 316/2021 dt 13.07.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) UNITED TRANSPORT (UNI TRANS) Tirane 2,500 2021-08-11 2021-08-12 32610130482021 Sherbime te tjera 1013048 ISHP sherbim doganor per vaksina Covid-19 sipas ub 160 dt 03.08.2021 ,ft nr 317/2021 dt 13.07.2021
  ISHSH Rajonal Durres (0707) EXTRAMARKET Durres 119,800 2021-08-10 2021-08-11 4710131082021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim / INSPEKTORIATI SHTETEROR SHENDETESOR DURRES/ 1013108 / TDO 0707 fat 23/2021 mat per covid
  Zyra Punesimit Kukes (1818) LUMA 2001 Kukes 70,020 2021-08-10 2021-08-11 28810102022021 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) Dr.Raj AKPA 1010202 nxitje punesimi(sig shoq) muaji korrik 2021sipas vkm nr 608dt 29.07.2020 covid&K nr 303/8dt 27.10.2020
  Zyra Punesimit Kukes (1818) RESTORANT- BAR TURIZMI Vjeter Kukes 70,020 2021-08-05 2021-08-06 28710102022021 Subvencion per te nxitur punesimin (Sigurime Shoqerore&Shendetesore) Dr.Raj AKPA 1010202 nxitje punesimi(sig shoq,paga) muaji korrik 2021sipas vkm nr 608dt 29.07.2020 covid&K nr 303/6dt 27.10.2020
  Spitali Kukes (1818) BANKA E TIRANES Kukes 67,616 2021-08-03 2021-08-05 32110130202021 Te tjera shperblime per personelin 1013020 Spitali Shperblime covid 19 shkrese 8030/2 dt 07.07.2021 urdher 323 dt.06.07.2021 muaji Korrik 2021 borderoja bashkengjitur
  Spitali Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 4,356,636 2021-08-03 2021-08-04 32210130202021 Te tjera shperblime per personelin 1013020 Spitali Shperblime covid 19 shkrese 8030/2 dt 07.07.2021 urdher 323 dt.06.07.2021 muaji Korrik 2021 borderoja bashkengjitur
  Spitali Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 258,679 2021-08-03 2021-08-04 32010130202021 Te tjera shperblime per personelin 1013020 Spitali Shperblime covid 19 shkrese 8030/2 dt 07.07.2021 urdher 323 dt.06.07.2021 muaji Korrik 2021 borderoja bashkengjitur
  Spitali Kukes (1818) BANKA CREDINS Kukes 434,673 2021-08-03 2021-08-04 31910130202021 Te tjera shperblime per personelin 1013020 Spitali Shperblime covid 19 shkrese 8030/2 dt 07.07.2021 urdher 323 dt.06.07.2021 muaji Korrik 2021 borderoja bashkengjitur
  Sp. Mat (0625) Banka OTP Albania Mat 905,475 2021-08-03 2021-08-04 24310130782021 Te tjera shperblime per personelin Spitali Mat (1013078) Lik. Page muaji Korrik 2021 dhe Shperblim personeli per COVID-19 Maj 2021.Urdh.Tit.Nr.175 Dt.03.08.2021,Urdh.M.SH Nr.323 Dt.06.07.2021.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve 17
  Sp. Mat (0625) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Mat 1,271,884 2021-08-03 2021-08-04 24110130782021 Shtese page per vjetersi ne pune Spitali Mat (1013078) Lik. Page muaji Korrik2021 dhe Shperblim personeli per COVID-19 Maj 2021.Urdh.Tit.Nr.175 Dt.03.08.2021,Urdh.M.SH Nr.323 Dt.06.07.021.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve 24