Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All G. P. G. COMPANY All 6,077,122,591.00 221 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 168,738 2020-11-10 2020-11-16 127310060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Shkresa Nr.8541/1 Dt 06.11.2020 Pag pjeserisht Sit nr.10 Fat Nr.11 Dt 29.05.2020 Ser 86147511 Kon ne vazhdim Nr. 4193/6 Dt 12.07.2018
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Lushnje Qytet (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 58,267,328 2020-11-11 2020-11-12 221290082020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2129008 Sh.A. Ujesjelles Kanalizime Lushnje per sa lik situacion nr.1 Rehabilitim i linjes kryesore te furnizimit me uje nga Rotondo Grabianit deri ne stacionin e pompave Virove Lushnje,fat.nr.86147611 dt.06.11.20,kontr.nr.268/1 dt.29.06.20
  Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 1,416,708 2020-11-10 2020-11-12 18121290102020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2129010 Nd.Pasurise Publike Lu. per sa lik. blerje cakull, fat.nr.76017156 dt.16.07.2019, fh.nr.41 dt.16.07.2019, ur.prok.nr.14 dt.31.01.2019, kontr.nr.127 dt.20.03.2019
  Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 583,292 2020-11-10 2020-11-12 18321290102020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2129010 Nd.Pasurise Publike Lu. per sa lik. blerje cakull, fat.nr.76017156 dt.16.07.2019, fh.nr.41 dt.16.07.2019, ur.prok.nr.14 dt.31.01.2019, kontr.nr.75 dt.15.04.2020
  Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 1,683,980 2020-11-06 2020-11-10 18021290102020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2129010 Nd.Pasurise Publike Lu. per sa lik. blerje asfaltobeton dhe prajmer, pjes.fat.nr.76017154 dt.10.07.2019, fh.nr.39 dt.10.07.2019, ur.prok.nr.10 dt.29.01.2019, kontr.nr.110 dt.12.03.2019
  Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 3,207,606 2020-10-14 2020-10-19 16621290102020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2129010 Nd.Pasurise Publike Lu. per sa lik. blerje asfaltobeton dhe prajmer, pjes.fat.nr.76017153 dt.03.07.2019, fh.nr.38 dt.03.07.20198, ur.prok.nr.10 dt.29.01.2019, kontr.nr.110 dt.12.03.2019
  Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 870,000 2020-10-12 2020-10-13 15421290102020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2129010 Nd.Pasurise Publike Lu. per sa lik. blerje asfaltobeton dhe prajmer, pjesore fat.nr.76017153 dt.03.07.2019, fh.nr.38 dt.03.07.2019, ur.prok.nr.10 dt.29.01.2019, kontr.nr.77 dt.15.04.2020
  Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 1,000,000 2020-10-12 2020-10-13 15521290102020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2129010 Nd.Pasurise Publike Lu. per sa lik. blerje cakull, pjesore fat.nr.76017156 dt.16.07.2019, fh.nr.41 dt.16.07.2019, ur.prok.nr.14 dt.31.01.2019, kontr.nr.75 dt.15.04.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 48,594,400 2020-10-07 2020-10-09 25710560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH, lik ft rindert i objekteve ars, kontr ne vazhd GOA 2020/p-25 dt 09.06.2020, seri 861147592 dt 18.09.2020, sit nr 2
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 1,228,000 2020-10-06 2020-10-08 23310560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FZHSH, lik ft rindert i obj ars, kontr GOA 2020/p-25 dt 09.06.2020, seri 861147590 dt 02.09.2020, sit nr 1
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 10,920,600 2020-10-02 2020-10-06 23210560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH, lik ft rindert i obj ars, kontr GOA 2020/p-25 dt 09.06.2020, seri 861147586 dt 31.08.2020, sit nr 1
  Bashkia Lezhe (2020) G. P. G. COMPANY Lezhe 6,659,036 2020-09-28 2020-09-29 111821270012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA LEZHE PAG FAT NR 07 DT 24.09.2020,SITUACION NR 2 PER NDERTIM UJESJELLESI NE NJA ZEJMEN,URDHER PROK NR 11 DT 16.04.2020,NJ FITUESI 4620/6 DT 08.06.2020,KONTRATE 4620/7 DT 18.06.2020
  Bashkia Tirana (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 7,388,820 2020-09-19 2020-09-23 260521010012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Rehb aks Mbikalim kombinat Kont ne vazhd 1189/3 dt 13.03.2018 sit 2 dt 24.02.2019 fat66541182 dt 28.09.2018 Akt kolaudim 07.06.2019
  Bashkia Tirana (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 48,741,289 2020-09-19 2020-09-23 260421010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Rehb aks Mbikalim kombinat Kont ne vazhd 1189/3 dt 13.03.2018 sit 2 dt 24.02.2019 fat 56910426 dt 28.09.2018
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 3,823,658 2020-09-21 2020-09-22 34510060472020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1006047 Aut. Komb. Ujsj. Kan.lik 5%garanci punimesh kontr 1535 dt 02.6.2017 sit dt 16.3.2018 akt kolaudimi 19.6.2018 akt marrje dorezim 31.12.2018 shk 2144/1 dt 18.8.2020 pv 10.6.2015 pv 5.8.2020
  Bashkia Lezhe (2020) G. P. G. COMPANY Lezhe 16,640,213 2020-09-11 2020-09-14 102121270012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA LEZHE PAG FAT NR 6 DT 31.08.2020,URDHER PROK NR 11 DT 16.04.2020,NJ FITUESI 4620/6 DT 08.06.2020,KONTRATE NR 4620/7 DT 18.06.2020,SITUACION NR 1 NDERTIM UJESJELLESI NE NJA ZEJMEN
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 21,015,463 2020-09-03 2020-09-04 31910060472020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1006047 Aut. Komb. Ujsj. Kan.lik 5%garanci punimesh kontr 1688 dt 10.6.2015 sit 7 akt kolaudimi 19.6.2018 akt marrje dorezim 31.12.2018 shk 2144 dt 18.8.2020 pv 2.6.2017 pv 5.8.2020
  Bashkia Roskovec (0909) G. P. G. COMPANY Fier 6,420,100 2020-08-13 2020-08-17 28721130012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) PERM I FURN ME UJ PER QYTETIN E RROSK KNTR 1329 DT 06/03/2020,FAT 44,29 SERI 56910394,86147529 DT 24/04-04/08/2020
  Agjencia Rajonale e Ekstensionit Bujqesor Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 909,000 2020-08-13 2020-08-14 20110051412020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1005141 AREB Lushnje u.prok.nr.5 dt.23.07.2020 Lyerje dhe meremetime te zyrave qendrore sipas fature nr.31 seri 86147531 dt.11.08.2020, situacion dt.11.08.2020
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 3,209,746 2020-08-11 2020-08-12 51321290012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik Rikonstr. shk.9 vj. 4 Deshmoret, pjesore fat.nr.56910380 dt.01.11.2019, ur.prok.nr.71/2 dt.25.04.2019, kontr.nr.6464 dt.29.07.2019