Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All G. P. G. COMPANY All 6,077,122,591.00 221 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 18,468,000 2020-05-21 2020-05-22 28021290012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik Sistemim asfaltim i rruges Hysgjokaj Ballagat (det.prapamb.nj.adm.Hysgjokaj),fat.nr.00367494 dt.31.07.2014,Akt Kolaud.dt.29.03.2013,ur.prok.nr.140/1 dt.21.08.2012,kontr.nr.01 dt.23.11.2012(email 11.05.2020
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 1,030,647 2020-05-21 2020-05-22 28121290012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik Sistemim asfaltim i rruges Hysgjokaj Ballagat (det.prapamb.nj.adm.Hysgjokaj),fat.nr.10246536 dt.26.08.2014,Akt Kolaud.dt.29.03.2013,ur.prok.nr.140/1 dt.21.08.2012,kontr.nr.01 dt.23.11.2012(email 11.05.2020
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 51,600,000 2020-03-17 2020-03-19 14910060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Ndertim Rruge Shkresa Nr.2267 Dt 12.03.2020 Diference Sit nr.7 Fat Nr. 33 Dt 27.11.2019 Ser 56910383 Kon ne vazhdim Nr. 4193/6 Dt 12.07.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 44,865,311 2020-03-17 2020-03-19 17010060542020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Ndertim Rruge Shkresa Nr.2300/1 Dt 17.03.2020 Sit nr.8 Fat Nr. 37 Dt 28.01.2020 Ser 56910387 Kon ne vazhdim Nr. 4193/6 Dt 12.07.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 116,392,269 2020-03-17 2020-03-19 14510060542020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Ndertim Rruge Shkresa Nr.2267 Dt 12.03.2020 Diference Sit nr.7 Fat Nr. 17 Dt 28.06.2019 Ser 66541217 Kon ne vazhdim Nr. 4193/6 Dt 12.07.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 177,735,126 2020-03-17 2020-03-19 14810060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Ndertim Rruge Shkresa Nr.2267 Dt 12.03.2020 Diference Sit nr.7 Fat Nr. 28 Dt 28.10.2019 Ser 56910378 Kon ne vazhdim Nr. 4193/6 Dt 12.07.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 225,549,600 2020-03-17 2020-03-19 14610060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Ndertim Rruge Shkresa Nr.2267 Dt 12.03.2020 Diference Sit nr.7 Fat Nr. 47 Dt 31.07.2019 Ser 76017147 Kon ne vazhdim Nr. 4193/6 Dt 12.07.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 76,200,000 2020-03-17 2020-03-19 14710060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Ndertim Rruge Shkresa Nr.2267 Dt 12.03.2020 Diference Sit nr.7 Fat Nr. 22 Dt 28.08.2019 Ser 56910372 Kon ne vazhdim Nr. 4193/6 Dt 12.07.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 212,400,000 2020-03-17 2020-03-19 17110060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Ndertim Rruge Shkresa Nr.2300/1 Dt 17.03.2020 Sit nr.8 Fat Nr. 38 Dt 28.02.2020 Ser 56910388 Kon ne vazhdim Nr. 4193/6 Dt 12.07.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 47,418,368 2020-03-17 2020-03-19 17210060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Ndertim Rruge Shkresa Nr.2300/1 Dt 17.03.2020 Sit nr.8 Fat Nr. 38 Dt 28.02.2020 Ser 56910388 Kon ne vazhdim Nr. 4193/6 Dt 12.07.2018
  Bashkia Tirana (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 13,481,009 2020-03-04 2020-03-12 53421010012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Lik pjesor sit perf Rehabilitim i Aksit Mbikalimi - Kombinat Garanci Kont 13721/6 10.04.19 Sit perf 10.01.19 - 19.04.19 fat.66541183 66541184 03.06.19 PV kol 07.06.2019
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 3,324,270 2020-02-17 2020-02-18 10921290012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik Rikonstr. shk.9 vj. 4 Deshmoret, pjesore fat.nr.76017150 dt.04.09.2019, ur.prok.nr.71/2 dt.25.04.2019, kontr.nr.6464 dt.29.07.2019
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 1,900,000 2020-02-17 2020-02-18 10821290012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik Rikonstr. shk.9 vj. 4 Deshmoret, pjesore fat.nr.76017150 dt.04.09.2019, ur.prok.nr.71/2 dt.25.04.2019, kontr.nr.6464 dt.29.07.2019
  Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 1,676,592 2020-02-10 2020-02-12 3021290102020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2129010 Nd.Pasurise Publike Lu. per sa lik. blerje cakull , fat.nr.76017152 dt.01.07.2019, ur.prok.nr.14 dt31.01.2019, kontr.nr.127 dt.20.03.2019
  Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 1,100,000 2020-02-10 2020-02-12 25521290102020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2129010 Nd.Pasurise Publike Lu. per sa lik. blerje asfaltobeton dhe prajmer , fat.nr.76017153 dt.03.07.2019, fh.nr.38 dt.03.07.2019, ur.prok.nr.10 dt.29.01.2019, kontr.nr.110 dt.12.03.2019
  Bashkia Rreshen (2026) G. P. G. COMPANY Mirdite 7,874,052 2020-02-05 2020-02-06 14721330012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Mirdite 21330012020sistemim asfalt rruga kryqezi autostrade sipas amend kontrate 3298 dt 20.07.2017 sit perf akt kolaudim cer marrje dorzim dt 16.10.2017 ft 5810 ser 49124259
  Bashkia Patos (0909) G. P. G. COMPANY Fier 2,194,500 2020-01-31 2020-02-03 56021120012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Patos 2112001 mure mbajtese UP.7 dt.15.04.2019 RP.20.5.2019NJF.27.5.2019 Kontr.920/12 dt.27.5.2019 fat.13 seri 76017263dt.12.12.2019 sit.perf.kolaud dorez.
  Bashkia Korce (1515) G. P. G. COMPANY Korçe 18,131,959 2020-01-31 2020-02-03 158421220012019 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA KORCE (2122001) PAGESE E GARANCISE SE PUNIMEVE 5% PER OBJEKTIN 'RIKONSTRUKSION I QENDRES DHE INFRASTRUKTURES RRUGORE DHE MONUMENTEVE TE KULTURES VOSKOPOJE,AKT KOL DT 13/15.11.2017,CERTIF E PERHERSHME E MARRJES NE DOREZIM DT 04.12.19
  Bashkia Kukes (1818) G. P. G. COMPANY Kukes 4,793,281 2020-01-24 2020-01-27 4321250012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2125001 Bashkia Kukes detyrim nr ditari 39904 kth/garancie te K nr 54dt 26.06.2017 Sist-asfaltim Unazes veriore te Qytetit Karburanti vjeter-Stacioni Morin PVMDorezim nr 1dt 23.12.2019 Akt -Kolaudim dt 05.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 511,095 2019-12-30 2020-01-20 127110060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Shkresa Nr.11667/1 Dt 30.12.2019 Pagese e pjesshme Sit nr.7 Fat Nr. 17 Dt 28.06.2019 Ser 66541217 Kon ne vazhdim Nr. 4193/6 Dt 12.07.2018